V čem ven na sáňky apod., když nechodí?

eliotka
18. pro 2009

Holky, poraďte, chci malýho vzít ven sáňkovat, ale sám mi ještě nechodí. Chodí hodně okolo nábytku, ale sám ne. Nerada bych kupovala drahé zimní boty, když pak půjdeme ven párkrát... Mám koupit třeba sběhule, nebo co mu dát na nohy na ty sáňky?

eliotka
autor
18. pro 2009

Jak to děláte vy, aby měly vaše děcka zážitky? Z kočárku toho moc nevidí... A zase ho nechci ochuzovat jen proto, že ještě necapká.

jabber
18. pro 2009

No a co mu dáváš teď do kočárku? Bych mu dala v podstatě to samý 🙂

jabber
18. pro 2009

Záleží jestli ho chceš nechat taky venku capkat, jestli jo, tak ty zimní boty budeš muset pořídit, no... 😅 My měli loni sněhule Walky, tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27525789&tab=1 a byly super 😉

meleri
18. pro 2009

hm tak máme podobný problém, malý nechodí ale chtěla bych zkusit sáňky. stačí kombinézka a pytel popřípadě ještě nějak zamotat do deky?
a chodíte ven s dětmi když je mínus?

andyalukasek2008
18. pro 2009

Dala bych ho do sáněček ve fusaku a v dece, ale určo nejsou tak pohodlné jako kočárek, tak to střídat 🙂... Oblékla bych jej jakoby měl chodit, v podstatě stejně.. Navíc zimním botám neuniknete, se rozchodí den ze dne 🙂... Jinak pokud nebude chodit, sněhule být mohou, ale na první krůčky jsou určitě nevhodné, zvaž tedy, jak chodí nebo nechodí a jak mu to jde 🙂... I kdyz sněhule koupíš i za 200kč, tak než začne capkat venku, asi bych do nich šla a pak do pořádných kotníkáčů, aspoň soudím dle nás, malému roste rychle noha 🙂...

andyalukasek2008
18. pro 2009

meleri: chodíme ven i v těchto mrazech, ale je pravda, že malý už lítá, tudíž se zahřeje a navlečený je jak sněhulák... Pokud nejste extra nemocní nebo něco, do mrazu můžete... Kojenci by neměli být venku při více jak -5 stupních a batolata -10... Ale dle mne je to individuální...

helcenka
18. pro 2009

Vloni malej v zimě ještě nechodil, tak jsme měli dvoje botky, jedny kotníkové a druhé něco jako "kozačky" nebo jak je nazvat. Celou zimu se nerozchodil, tak to bylo super. Sněhule jsme nepořizovali, protože kdyby začal chodit, potřebuje pevnou nožku a ve sněhulích by šmajdal. Nemáme je ani letos. 🤐
Jinak jsme vloni v tomto počasí ven chodili, ale třeba na 20 minut, malej byl v pytli a v dece, tak mu bylo teploučko. To jsem ho nemusela ani navlíkat jako letos. Teď, když běhá, je navlečený mnohem víc. 😉

eppik.m
18. pro 2009

eliotka: nevidím v tom žádný problém ... na ty sánky mu dáš to samé co do kočárku, samozřejmě šup s ním do fusaku a je to 😉 😀

meleri
18. pro 2009

Andyalukasek,

jo dík! malý má ted 13 měsíců no už by mohl chodit ale pořád se jenom plazí a nebo sedí, tak nevím jestli mu nebude zima. navíc do česka jedeme jen na návštěvu, takže na takové velké mrazy není zvyklý..moje mamka si myslí že vpohodě na 1 hodinu.

andyalukasek2008
18. pro 2009

meleri: pokud není zvyklý (kurnik, teď jsem zapoměla kdeže to žijete? ale kdysi jsem to tady četla 🙂), byla bych opatrná. Jestli přijedete na svátky, má být stejně oblevy a teploty kolem nuly, takže v pohodě 🙂... A kfusaku bych ještě přidala deku... Dávám ji malému, teda u nás je teď skoro -10, jinak ne, dávám ji ještě do fusaku... Zkoušela bych to opatrně, nejrpve na 30min a uvidíš, zda nebude mít studené ručičky a tak...

meleri
18. pro 2009

andy,
jsme ve Francii. mamka tvrdí že prý má mrznout tak nevím, mám trochu obavy jak to zvládne, navíc byl ted nemocný.. dobře dík, bohužel budeme muset zakoupit ten fusák, deka je v klídku...já ho i dost nosím, takže je pořád pod bundou, jo a ve sněhu se s kočárkem nedá že..právě to je pitomé že odmítá rukavičky, takže když ho nosím je v teple pod bundou ale v kočárku má ruce jak ledy....

sylvka
18. pro 2009

jééé holky,náš mladej teda chodí.tak jsem včera vzala boby a že jdeme ven a bylo to hrůůůůůza.jezdit ho bavilo,ale jak musel slézt konec řev.pak už nechtěl ano sedět,ani jít,tak jsem ho táhla za krkem,boby v ruce,náš mladej váží 13.700kg+zimní věci,málem jsem nedošla,nikdy více 😖

meleri
18. pro 2009

sylvka
sem fakt hnusná asi ale závidím všem kterým děti už chodí... 🤐 můj malý se furt plazí a nechce ani za ručičky, přitom se i staví...trochu mě to štve, mohl si už sněhu..

jabber
18. pro 2009

No naše malá loni v zimě už chodila půl roku, takže se sněhulema žádný problém neměla, nešmajdala, nic...ale je fakt že jako první boty by to asi nebylo nic moc 😅 No naštěstí jsme tohle řešit nemuseli 😅 Ale jinak to byla loni v zimě hrůza, protože se nějak bála sněhu, když jí náhodou spadla vločka na nos, tak řev jak blázen. Na saních sedět nechtěla a s rukavicema jsme se taky nejdřív dost prali, než jsme zjistili, které si vezme 😅 Doufám, že letos to bude lepší, každopádně už vykřikuje, že budeme stavět sněhuláka 😎

eliotka
autor
18. pro 2009

Jé, holky, jste zlaté. To je dobrý nápad dát ho na sáňky s fusakem. 🙂
Ale nakonec jsem stejně pořídila i ty sněhule (teda koupil je manžel, tak snad malýmu budou). Ony jsou docela levné a říkám si, že by venku třeba chtěl i chodit (kolem mne apod.), protože doma chodí hodně, ač jen kolem nábytku a stěn. Nebo že by ho to motivovalo k chození i dopředu, zatím chodí jen do stran. 😉

A až by začal chodit sám bez držení, pak bych pořídila normální zimní boty s vysokým kotníkem a tak, takové, co mají být.

meleri: máš ještě malýho klučíka, nač spěchat. Však on si sám řekne, kdy bude zralý na krůčky. A kolem nábytku ti chodí? To víš, já bych taky byla ráda, aby mi malý sám chodil, víc bychom si užili i teď venku, ale co se dá dělat. A za ručky ho nevoď, to se nemá a může to zpomalit chůzi.

Ven chodím tak do -8. Včera jsme byli, byl navlečený v kočáru, ale byli jsme venku 2 hodiny a pak už měl ledový nos. Dnes jsme nešli. Snad ale př. týden a na Vánoce už mrazy nebudou.