Věci z Tesca. Jak to chodí? Kolik je poštovné?

sabinina
8. říj 2009

Objevila jsem na netu tuhle stránku http://www.clothingattesco.com/girls/icat/catgg... nevíte někdo,jak to chodí,kolik je poštovné,jakým způsobem se platí atd..já v tom trochu tápu.. 😒 Věcičky se mi moc líbí a u nás se všechno nesežene a ne zdaleka za takový ceny..Díky moc za rady. 😉 🙂

beruska2x
8. říj 2009

no to bych objednavala taky, pekny tak snad se nekdo ozve 😉

smardik
8. říj 2009

věčičky krásné, to by mě zajímalo jak to jde, taky bych objednala 🙂 budu čekat až se ozve někdo kdo má zkušenost

kalerat
8. říj 2009

no věci parádní 🙂 Taky počkám, zda se někdo ozve

sabinina
autor
8. říj 2009

jj,já jsem taky nadšená.tak uvidíme..snad už někdo objednával.. 😎

jijitka
8. říj 2009

Holky, objednávky fungují tak, že si přes zprostředkovatele u nás nebo na Slovensku zřídíte za poplatek adresu v UK, na kterou si objednané věci necháte poslat. No a odtud to zase přepošlou vám - zjednodušeně řečeno. Ty poplatky za přeposlání jsou pak docela vysoké, vyplatí se tedy jen, když objednáte hodně věcí.
Potom si můžete objednávat z jakéhokoli zásilkového obchodu v UK, tak jako u nás. Před časem jsem narazila na odkaz, kdo tyto služby poskytuje, teď ho zaboha nemůžu najít ☹ Ale ještě zapátrám, nebo někdo jiný bude úspěšnější.

bobulka2009
8. říj 2009

ahoj holky, tak jsem to pročítala a nezasílají do zahraničí. Škoda, mají fakt úžasné věci

jijitka
8. říj 2009

Na této stránce je vše popsané: http://www.nakupyvanglicku.sk/
Jiný způsob, jak by se dalo objednávat přímo, bohužel asi není.

ejaja
8. říj 2009

hezké oblečky. 😎 napiš sem potom, prosím, svoje zkušenosti.

ejaja
8. říj 2009

já objednávám hodně z netu, ale ze zahraničí je prblém právě s těma cenama za doručení ☹

berynka
8. říj 2009

Ahoj holky, nebude to úplně k tématu, ale chci se zeptat... 😉 .
Nevíte, jestli je ještě k dostání oblečení přímo Tesco (nemyslím Cherokee, nebo Disney, co Tesco prodává)? My jezdíme na Zličín a tam to mívali, stejně tak jakoby ty jejich hračky a teď jsem tam nic nenašla 😕 . Dík

sabinina
autor
9. říj 2009

Tak jsem koukla na ten odkázek s přepravou,je to celkem dost drahý.. ☹ škoda..nevím,proč naše Tesca nemají takový věci.. 😖 😠

pavlina05
9. říj 2009

Holky a nedá se to objednat nějak jako Next. Přes někoho kdo žije v UK? 😉 Zkuste MMB 😉

jijitka
9. říj 2009

Pavlina - no pokud máš někoho, kdo je přímo v UK, je to ten nejjednodušší způsob 🙂 Co se týká Nextu - nevím, jestli jsem se dívala dobře, ale to se objednává u české firmy ne?

pavlina05
9. říj 2009

jiji...objednávám od holek z MMB které tam žijí nebo jezdí pro zboží 😉

jijitka
9. říj 2009

Pavli - ale to už pak mají jako zboží ve svých nabídkách, že ?? Nemáš po ruce ID některé z nich ?

soanpe
9. říj 2009

tesco a spoustu jiných obchodů v ČR nabízí jen takový odpad, protože nám to přece stačí 😝 😠
oni totiž manageři řetězců berou jen to, za co si dodavatel zaplatí.
funguje to tak, že pokud chceš v hyprmarketu v ČR prodávat zboží, tak musíš zaplatit "regálové" za každou položku,pak se platí za to,že ti na to zboží udělaj akci (snížej cenu,tudíž i tvůj zisk)a za to se taky platí a nakonec, když to zboží,který jim dodáš neprodaj,tak ti ho vrátí poničený z prodejny a ještě ti naúčtují skladný 😝 😝 😝
takže kvalitní firmy ani nemají zájem na tom,aby se tu jejich zboží prodávalo.

franzovka
13. říj 2009

jijitka zkus Petru: ID MMB 38594

jijitka
13. říj 2009

franzovka - dík za kontakt 🙂

gababa
13. říj 2009

Já přesně tyhle věci v Tescu viděla, ale ještě jednou tak drahý (například medvídkovský obleček asi za šest set). Ono by se snad vyplatilo si do Anglie zaletět 😀.

dexin
13. říj 2009

Ahoj holky, uplne nahodou jsem nasla tuhle diskuzi. Ani jsem nevedela, ze tesco ma v GB tyhle stranky, takze dekuji za info. Jinak proc pisu. Ja vlastne nakupuju hadriky na prcka uz jen v Anglii, protoze vyber a ceny jsou proste bezkonkurencni, mam tu vyhodu, ze v Anglii zije moje sestra, ktera mi je posila. Asi pred pul rokem jsme se se sestrou domluvily, ze zkusime detske obleceni prodavat tady. Takze to delame tak, ze ona neco nakoupi dle sveho uvazeni a ve vel. deti mych kamaradek a neco malo si na tom prihodime, aby se zaplatilo to postovne a my mely neco na prilepsenou. Docela jsem zasla, jak se to rychle mezi kamoskama rozproda. Musim priznat, ze za ten pulrok jsem si nevydelala ani na letenku za segrou, takze jen tak pro predstavu, neni to buhvijaky byznys a je s tim docela prace. Jednou jsem zkousela hodit zbytecky veci na MMB, ale musim teda rict, ze jsem ty svoje inzeraty ani nenasla. Prednostne tam totiz uvadeji platici inzerenty(hvezdy), kteri si tim vylozene vydelavaji. No takze jsem odtama s odporem odesla a uz se tam ani nevratim. Nemam zadnou zkusenost s objednavanim veci pro cizi nebo nezname holky, ale proc to nezkusit. Kdybyste mely zajem, zkusim se poptat sestry, za kolik by se to vyplatilo (soucasny kurs libry je priznivy, cca 28kc), mozna, ze za 36kc za libru, kdybych pocitala uz by to slo. Ani nevim,kolik se plati postovne, kdyz se to v tom anglickem tescu objedna. Takze to je na diskuzi, zkuste se vyjadrit vy. Treba mate vic zkusenosti nez ja 😉

soanpe
13. říj 2009

no libru za 36,- tak to si raději koupím letenku low cost a nakoupím si sama 😅 na 100librách je to už 800,- za to se dá už sehnat letenka a když tam už tam člověk je, tak obleče celou rodinu,takže utratí víc než 100liber a ještě budu mít výlet, hezký fotky a zážitky 😎

soanpe
13. říj 2009

jo a to tam není ještě ani poštovný 😅

veronika.m
13. říj 2009

No sem zvědavá co padne za nápady, objednávala bych jak divá ale za rozumnějších podmínek než na mmb. 😉

soanpe
13. říj 2009

veroniko 😉 😀

dexin
14. říj 2009

ahoj soanpe, tak letenku za800,- mozna koupis, ale kdyz k ni pripoctes vsechny taxy tam i zpatky, tak jsi na cene min 3500,- (a to je hodne dobra cena, ted si totiz na lowcostech musis priplacet i za zavazadla) ted k tomu musis pripocist dopravu, ktera neni v GB moc levna, takze z letiste do nejake nakupni zony tak 1000,- (zpatecni plus nejake metro) a to spis vic bych rekla, no a vzhledem k tomu, ze naobratku bys to neudelala, musis nekde prespat, co ja vim 50 liber v nejakem levnejsim hotelu? Jidlo by sis asi vzala s sebou predpokladam, takze jsi na 6000,- na dva dny, s tim, ze jsi tam sama a do letadla si muzes vzit jeden kufr k odbaveni(pokud sis ho priplatila)a jedno prirucni zavazadlo. Ted samozrejme se jeste musis dostat na letiste u nas a z letiste, no preju ti hodne stesti v nakupovani v Anglii, urcite to bude dobrodruzstvi 😉

dexin
14. říj 2009

jo a co jsem videla na mmb tak tam chteji za libru i vic, ale ja to tu hodila do diskuze, protoze s tim sama zkusenosti nemam. Se sestrou si na tech vecickach proste prihodime tolik, aby ceny byly vyhodnejsi nez tady a aby to byla pro holky dobra koupe, takze nepocitame libru za 36 a tak. Jenze to tak proste nejde, kdyz si objednas neco konkretniho, to bych se asi zblaznila nez bych to nacenila a dohadovala se z holkama, ze by si to predstavovaly levnejsi. Myslim, ze jsem fer clovek, proto to pisu na rovinu. Jasne, ze je lepsi si tam zajet a nakoupit, ale nemuzu si to dovolit casto ani ja, a to tam neplatim dopravu, ubytovani a jidlo. Treba tady na neco prijdem 🙂 ale jak rikam, ony ty veci jsou tam sice levnejsi, ale dostat je sem je docela nakladne, proto ta libra za 36kc. Jo a jeste k tomu, ze na 100librach to dela 800, tak si vezmete, ze kdyz me vyjde mikina na 5liber (150kc) a ja si prihodim 50kc, tak si myslim, ze je to porad super cena nebo se mylim? 😝

soanpe
14. říj 2009

no dexin, já mám jiné info, ale k letence máš vždy zavazadlo zadarma a platí se jen nadváha 😉
ale to asi není téma do diskuse.
kámoška v létě koupila komlet letenku do Londýna (LHR) ta 490,- i s taxama 😎 jde o to hlídat nabídky.přespat můžu v hostelu nebo přes student agency (500,- za noc) takže je to přijaktelný 😎
a vybetu si, co se mi líbí, fotky jsou matoucí a hlavně angl.zn.mají kratší rukávy a mělký čepičky,takže pokud to není fakt profláklá značka,tak bych osobně takhle nenakupovala 😉

jijitka
14. říj 2009

Tak se holky nehádejte 🙂 Každopádně, pokud ceny na stránkách (www.nakupyvanglicku.sk), které jsem uváděla výše, jsou reálné ceny za poštovné, pak 36 Kč za libru je hodně.
Řekněme, že si objednám 10 věcí po 15 librách, při kurzu 28 Kč to je 4.200, při 36 Kč už 5.400,- Kč.
Což je rozdíl 1.200,- A když se mrknu na to poštovné, tak za 929,- Kč mám 30 kg balík + u nich platím předplatné schránky 290,- Kč na měsíc.
Takže už se mi daleko víc oplatí toto, protože můžu vesele kupit věci až do 30 kg (a mých 10 věciček by vážilo kolik? tak do 5 kg (ani ne) - cena za poštovné by tedy byla 340,- Kč.
A navíc můžu nakupovat v různých obchodech, aniž bych zvedla pr... od počítače a nemusím je obíhat ....
ALE - jen uvažuju, nemám s tím žádnou zkušenost.

Soanpe - máš určitě pravdu v tom, že pokud se podaří koupit opravdu výhodnou letenku, pak je to o něčem jiném, a samozřejmě se dá zajistit i levné ubytování atd. záleží jak se kdo orientuje, domluví atd.

Jinak, komu nevadí cesta busem, levnou variantou je i komplet zájezd do Londýna, kde máte vše a na místě se neúčastníte jejich programu - to se dá, jen se ráno dovezete s kolektivem do města a večer se s nimi vrátíte.
Dělala jsem v CK a vím, že hodně lidí to i takto řešilo...

dexin
14. říj 2009

soanpe, k letence mas zdarma jen prirucni zavazadlo. Kufr si priplacis. ja litam z Brna Ryanairem. Mozna to je jinak u jinych spolecnosti a co se tyce cen, mrkni na http://www.bookryanair.com/skysales/FRSelect.aspx [dala jsem tam termin orientacne, abych se presvedcila, ze mam s tou cenou pravdu]
jijitko, super, zes to spocitala, nikomu z nas se do toho ocividne nechtelo, ale stejne mrkla jsem na to a jsem na cene 1632 bez krabic, z nichz nejvetsi na 1.2kg zbozi stoji 109kc ]ale asi jsem to mozna blbe pochopila, je to nejak moc] takze je to o dost vic a 30kg nakupu najednou, jsem teda nikdy pro sebe neudelala.takze nejspis by to slo, kdyby se domluvilo nekolik kamosek a najednou objednaly.

jijitka
14. říj 2009

Jasně, ty náklady jsou o něco vyšší, než jsem vypočítala, nezahrnula jsem tam ještě nějaké řádově deseti- až stokorunové poplatky a dále pak poštovné v ČR (nějak by se to muselo rozeslat), celkem by to tedy mohlo být něco přes 2000,-. Při velké objednávce by se to samozřejmě vyplatilo, ale spíš si neumím představit, jak by se zrealizovala objednávka třeba pro 10 mamin najednou, aby byly všechny spokojené - např. jak odhadnout váhu zboží, tak aby u všech byla cca stejná 🙂

Zkusím otevřít novou diskuzi přímo na téma nakupyvanglicku.sk
Třeba má někdo zkušenosti a poradí, zatímco my to tady řešíme teoreticky ....