Velikost u oblečení Next

baris
19. bře 2009

Ahojte holky,

chci si objednat z anglie na malou oblečení z Nextu a ráda bych se Vás zeptala, jaké máte zkušenosti s jejich označením velikostí. 😒

Abych to uvedla na správnou míru - tak například vím, že když koupím tričko z H&M ve velikosti 74,tak to skutečně odpovídá. 😀 Z CA máme trička kráté a jsou široké. Cheeroké to samé - sice je to tričko s dlouhým rukávem a Katuška ho má tak po loket a vejde se mi do něho 2x.

Mám z Nextu zkušenosti s kalhotami - jsou suprově úzké a dlouhé. Ale i tak teď už nosíme velikost č. 80, ikdyž má mít 74.

Děkuji za každou radu.

sisstin
19. bře 2009

baris: Next má všechno jinak velký, bohužel univerzal radu asi nedostaneš 😅 já mám asi štěstí, že nám všechno odpovídá...ale co psaly holky, tak každá ves jinej pes 😅

kacka.va
19. bře 2009

nám cherokee sedí jak hrnec na prd.. 😀, ale jinak je pravda, že máme vytipované obchody, kde je velikost opravdu taková jaká má být.

jituskak
19. bře 2009

baris. já jsem z nextu taky objednávala a je to teda podle mýho větší. koupila jsem si na 3-6 měsíců a zdá se mi to tak na rok. ale nevím, jak bude náš prck velkej, takže dopředu to nedokážu odhadnout. spíš podle ostatních dětí jsem to měřila. můžu ti to poměřit metrem, jestli chceš.

beruska2x
19. bře 2009

tak ja zase muzu rict ze nam Next odpovida na 100% ale je pravda ze malej mel na pul roce 8,5kg a 72cm.. je velikej 😅

sisstin
19. bře 2009

já spíš myslim to, že např. 2trička stejné velikosti jsou jinak velká 😝

beruska2x
19. bře 2009

tak to se mi nestalo... 😉

sisstin
19. bře 2009

beruska: mně taky moc ne..ale všimla jsem si, že jedno má delší rukávy než to druhé 😅 a čepice jsou teda kapitola sama o sobě..tak fakt rozdíly ve stejné velikosti jsou..některá 1-2roky mu je..a v některý pekelně plave 😅

miah
19. bře 2009

my teraz mame skoro 5mesiacov a je nam dobre 3-6 z nextu 🙂

baris
autor
19. bře 2009

děkuji moc za odpovědi. Já mám totiž taky žifarku - už teď v 6,5 měsích měří 74cm 😀 A vůbec nedokážu odhadnout, kdy se svůj růst zpomalí. Takže těmi ukazateli jako že velikost 74 odpovídá 6-9 měsíců se moc neřídím 😅

Na ty velikosti jsem se ptala hlavně proto, že ty kalhoty nám sedí o číslo větší než nosí zbytek oblečení - asi z ní bude modelka 😀 😀 😀 😀 Ale musí být úzké, takže jasně vede next. Ostatní je širší, tak to máme velké v pase.

A moc jste mě potěšili, že to odpovídá.

vera21
19. bře 2009

ahoj Baris, tak, ak nosite normalne 74ku a nohavice vacsie, doporucujem ti y Nextu kupim nohavice velkosti 9-12M. My mame skoro vsetky nohavice Next, naozaj maju dobry strih, a ked ich porovnavam, tak z tek istej velkosti su skoro vsetky rovnako dlhe. My teraz nosime 12-18M a mala ma rok a pol 🙂 Ak chces dlzku ti premeriam....Zvysok oblecenia je rozny - napriklad tricka uz nosime 18-24M, lebio 12-18M su kratke rukavy, bundu este stale mame 12-18M...Takze pre nas - potrebujeme o cislo vacsie, ale moja mala je taka priemerna vahou aj vzrastom 😉

monas
19. bře 2009

Ähoj, tak mně se zdá, že to většinou odpovídá...Náš Honzík je teda taky spíš hodně dlouhý a hubený. Kalhoty mají dost dlouhé, jen v pase se to dost liší, některé jsou až moc úzké, jiné zase padají, i když to je stejná velikost, v tom se teda moc nevyznám. Jinak bundy a tak mají dobře dlouhé rukávy, takže taky docela dobrý.
Problém mám spíš u Nextu pro dospělý, ty velikosti se mi zdají přemrštěné, tak o dvě čísla větší, než tady... Vše mi je veliké.

katy1979
19. bře 2009

baris ak ma 74 cm tak kupuj na 9-12 mesiacov. podla mna to sedi teda riadim sa podla výsky. trická kupujem automaticky vacsie. máme dlhé ruky a krátke nohy. ciapky no to neviem porovnat lebo my máme velku hlavu t.j. 52 cm takže vacsinu ciapok máme min. na 3 roky.

sasiki
19. bře 2009

To záleží od bábätka, jeho váhy, alé oblečenie mu veľkostne sedí..........môjmu sú next troška väčšie, osobne, by som radšej kúpila väčšie, než menšie, do väčšieho dorastie, do menšieho nie........ale keď chceš kupovať niečo na konkrétne ročné obdobie..... 😒 Vyskúšaj najskôr len zo 2 vecičky (napr. z mmb - predávajú tam i nové). 😉

smardik
19. bře 2009

baris malý bude mít příští týden 5měsíců a doted nosil velikost 0-3, většinu jsem mu vyřadila ale něco má v téhle velikosti ještě dobré naopak od kamarádky dcera která má 5měsíců v postelí nosí od nextu 3-6měsíců i 6-9, myslím že mám pár kousků v 6-9 tak můžu přeměřit nebo se zeptej holek na MMB, oni ti můžou přeměřit některé kousky z aktuální kolekce, třeba i ty co chceš

caira
19. bře 2009

baris: velikost nextackeho obleceni je vzdycky ruzna..

jedny kalhoty byly 6-9 m a nosili jsme je az ted do roka, druhe byli ta sama velikost a v 8 mesicich uz nam byly tesne. Teplacky co ma 6-9 mesicu jsou sice na delku dobre,ale v pase tak volne, ze je zacala nosit az ted a ma je jako 3/4 teplacky..

tricka co ma tak jsou vzdycky o neco vetsi, takze tam bych klidne sla o jednu velikost dolu

to same mikiny a saticky atd, meli jsme saticky 3-6 mesicu ale nenosila je az do pul roka..bodycka jsou taky o dost vetsi nez to ukazuje..jde o to, ze oni ukazuji ze treba 9-12 mesicu, ale musi se clovek kouknout na cedulku do kolika KG to je..ted uz vice mene nakupuju dle tech KG a nekoukam na mesice..pak mam zbytecne olbeceni nove co jsme ani neunosili, jako krasne jeansy s ruzovou podsivkou ve velikosti 9-12 a teprve ted ji jakz tak jsou v pase - tady uz mame jaro v plnem proudu 😒

susik77
19. bře 2009

ja mam skusenost, ze Next nam vacsinou sedi presne. H&M je vacsinou o trochu vacsie ako uvadzaju velkost, C&A dost triciek mi pride uzkych, aj mikiny rovnako Cherokee-hrozne uzke rukavy. Ale mala je baculatejsia, mozno preto nam je Next akurat a to cherokee uzke 😎

kristi
19. bře 2009

susik, presne....v CA jsou body hrozne uzky, Mia v tom vypada brichata 😀
Next nam sedi, Cherokee je nam vetsinou o kousek vetsi

kristi
19. bře 2009

jinak mam jedno tricko Next, vel 9-12 a nosi ho doted, tomu se rika dobra investice

baris
autor
19. bře 2009

My už kalhoty z Nextu nosíme a máme velikost 80 a má je akorát - na délku. V pase ještě tak o 1cm větší. Ale to se ztratí.

Já už mám pár věcí z Nextu - spoustu kalhot, 3 trička - 2 mi velikostně sedí, 1 mi příjde menší. Proto jsem se ptala - jestli mám vše objednávat větší podle podle kalhot a nebo trička už budou sedět.

A trička z CA mi přijdou široké - teda alespoň ty co jsem měla koupené byly široké (teda podle Katušky). Je to taková dlouhá žížalka.

susik77
19. bře 2009

kristi-my sme tak nosili dziny tusim 86 asi pol roka 😵 teraz sme uz na 98. aj svetrik z Nextu -taky krasny, farebny teplucky-ako kabatik-ma uz asi 7 mesiacov.
myslim ze tak od roku sa next celkom vyplati kupovat. co som jej kupila do roku oblec. nosila max. 3 mesiace.

smardik
19. bře 2009

susik my máme hodně věcí z nextu - ze sekáče, dneska jsem mu koupila košili Next za 39 Kč 🙂

susik77
19. bře 2009

smardik: aj ja mam aj z mimibazaru, krasnu zimnu bundicku-ruzovu 🙂 ale teraz uz zacina vonku sa valat v trave tak zacinam preferovat tmavsie farby 😎

smardik
19. bře 2009

susik já nakupovala na MMB dřív často ale ted nám tu začal jezdit sekáč a tam je dětské za 10 nebo 20 a nextu dost tak už na MMB moc ne a dneska jsme s kamarádkou objevili nový sekáč a tam mají dost věcí next a cenově kolem 50 Kč 🙂 takže tak. kamarádka v tom sekáči koupila tuhle bundu http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16645877&tab=1 za 20 Kč 🙂

susik77
19. bře 2009

u nas v sekaci ked dostanu nove veci, tak je next prec za hodinu 😎 tak radsej vyberam z mimibazaru. pripada mi to aj jednoduchsie. naklikam, vyberem, poslem peniaze cez net 🙂
ta bunda je zlata 🙂
next mam rada preto, ze su to kvalitne veci, aj tie z bazaru vypadali super, doknca vyzerali perfektne aj ked ich mala uz vynosila 😵

smardik
19. bře 2009

susik je to ted nový sekáč otevřený tak ho asi moc lidí nezná, no a ten druhý sekáč tu jen jezdí - mají to v pytlech, ty vysypou na stůl a co kdo uloví to má 🙂 jezdí tu 1x měsíčně a dají se tam sehnat krásné věci

susik77
19. bře 2009

to je super, pre take male sa fakt vyplati kupit za par korun. ja som malej kupila par drahych novych kuskov ked bola malinka a mala to na sebe 3x 😒 najhorsie ze potom to predas fakt pod cenu...
a ked som kupila z mimibazaru, tak som zohnala krasne veci, ako nove asi za tretinove ceny.

smardik
19. bře 2009

susik malý neměl některé věci na sobě ani jednou ☹ právě že roste rychletak mi přijde zbytečné kupovat nové věci za dost peněz. ale ted měl svátek tak jsem mu za to koupila opičí komplet za 900 🙂 🙂

luucia
19. bře 2009

Malé velikosti v Nextu sedí nejlíp 😉 přesně jí to odpovídá na měsíce 😉 Já ne Next ulítávala vždycky 😵 ale ted, když jí to oblečení vydrží celou sezonu, mi to není vůbec líto koupit, pak to ještě prodám nebo schovám na druhé 😵

sisa32
19. bře 2009

Ahoj, tak nám sedí Next přesně. Ale třeba punčocháčky jsem malé koupila vel. 9-12 m. a teď v 6. m. jsou jí skoro malé.

smardik
19. bře 2009

luucia tak nám malé velikosti přesně neseděli, velikost do jednoho měsíců jsme nosili skoro do tří a velikost 0-3 má něco dobré i ted a to má příští středu 5měsíců