Výbava pro letní miminko. Kolik kusů čeho pořídit?

belanna.st
25. bře 2008

Ahojte maminky,mohla byste mi nějaká poradit co vše a asi kolik kusů pořídit pro miminko co by se mělo narodit v červenci?nemám představu co opravdu budu potřebovat a tak. na netu sice píší třeba 3 ks body nebo košilek, ale to se mi zdá dost málo, přeci jenom se může pokakat, nebo nějak jinak ušpinit, nebo zpotit nebo já nevím co ještě, a prát to každý den v ruce se mi zdá jako blbost. tak prosím za reálnou radu a tak pod...děkuji

helulicek
1. dub 2009

alucca: koukala jsem na ty chůvičky, jen tak zběžně, a ty co chceme - ty klasický, tak ten Philips má podle mě jen ty dva druhy co jsi dávala do odkazu, nebo jsem aspoň zatím jíný nenašla....

astrane
1. dub 2009

Chůvičku mám Hyundai http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7313682&tab=7 Jinde už není-chtěla jsem velký dosah.ale na malý mimčo,pokud bude spát u vaší postele není třeba-pokud nebydlíte v domě se zahradou,pak to asi využijete odmala...

helulicek
1. dub 2009

já bych brala větší dosah než 200m, což mají ty Phillipsy, bydlíme právě v domku se zahradou....

smardik
1. dub 2009

mirka755 my máme kočárek Hartan a už je v provozu - malý má 5měsíců

astrane
1. dub 2009

No právě,tato má dosah až 500 metrů a 8 kanálů.Používám ju zatím necelej rok...
Jinak oblečky mají docela dobrý a za slušný ceny u Aničky v Brně a mají i internetovou prodejnu anicka.cz a dupajdy od 69 kč...záleží na tom,jak jste náročný...

helulicek
1. dub 2009

Ta Hyundai se už normálně neprodává?

astrane
1. dub 2009

Myslím,že už normálně skončili s tímhle typem a na tom MMB je to nějakej zbytek...

astrane
1. dub 2009

Joa ta vysílací část je celkem velká...mě to neva,ale jen tak pro informaci... 🙂

alucca
2. dub 2009

Já jí právě budu užívat od narození, protože ráno se doma sbalíme a půjdeme k našim, kteří mají krámek, takže já nechám prcka spát nahoře v domě, kde bude mít taky svou postýlku a nebo ho dám na dvorek či zahradu takže chůvičky užiju takhle..i u tchýně když budem u baráčku, proto nechci s sebou tahat nějakou velkou pokojovou stanici ale jen ty malé vysílačky...dosah mi je celkem jedno tak ten standart - mám to všude kousek..

hlavinka
20. led 2011

zdar holky, rada bych obnovila tema.
kdo uz mate zkusenost, poradte. Po starsi dcerce mam nejaky oblecky, ale ted taou, zda mam koupit takovy ty nahaty bodycka, to je kratky rukav bez nozicek nebo dlouhy rukav bez nozicek? Mimco se ma narodit v cervenci. Rikam si, kdyz bude 35 stupnu, tak ho prece nebudu balit do dupacek (ktery mam).
takze co jste davaly novorozenatkum v lete? Bodycko plus ponozky a lehce prikryt? Samozrejme asi tenkou cepicku, ze?

diky moc za radu! 😉

andelka
21. led 2011

@hlavinka Já mám sice květnového syna, ale léto bylo horké až až a já měla spíš overalky nebo bodyčka s dl. rukávem a i s krátkým byly moc teplé. Nejlepší byla kombinace plínka, klasická bavlněná košilka (dvě jsem měla ještě po mně a další horko těžko sháněla) a tenoučké bavlněné ponožky, celé přikrýt plínou. Když nebylo úplně vedro byly dobré propínací overalky s krátkým rukávem a krátkými nohavicemi.

hlavinka
21. led 2011

Andelko: moc dekuju za radu. Jasne, overalky to je moc, kdyz je 30 stupnu. No, bavlneny kosilky se fakt tezko shani, ale aspon ty propinaci bodicka bez nozicek a rucicek, ty jsem videla. Diky 😉

andelka
21. led 2011

@hlavinka no jasně, mi všichni tvrdili, že mimi nemá termoregulaci a musí být v teple, jenže začátkem června byly takové pařáky, že jsem pak hodně rychle sháněla co nejtenčí oblečení. Taky jsem pak začala konečně látkovat, protože měl dupku v plíně jak kamna 😒 Nejčastěji jsem ho měla takto

andelka
21. led 2011

A když bylo trochu solidněji tak takto - jak na to teď kukám tak nechápu že byl tak malinký 😅
Ty košilky byly super tenučké, dvě jednu jsem měla, jednu mi někdo dal a dvě jsem pak koupila v sekáči.

hlavinka
21. led 2011

andelka: juuu, ten je sladkej 😉
Prosim Te, to nam taky rikali. Je to blbost. Vsude se rika, oblikat jako sebe, plus vrtsva navic v zime. Je to logicky. Kdyz ho mas doma a koupes, taky jsi mela vodu ve vane 37 stupnu, ale doma jsi to vytopila max. tak na 25 a bylo decko nahy. Takze kdyz budou paraky, tak nevidim duvod, proc dite oblikat do dlouhyho. Proste nejak rozumne.
Diky 🙂

hlavinka
13. čer 2011

Ahoj holky, jeste se k tomu vracim - prosim vas, jak jste chodily s mimcem po narozeni ven? Predpokladam, ze jen rano, nez vylitly teploty nad treba 25 nebo 30?
Diky moc!

ojo
15. čer 2011

@hlavinka já měla první teda taky květňátko, takže pak v červenci v těch hicech jsem mu nakoupila tílkový bodýčka, bílé v tescu 3ks za 100kč 🙂 v noci spal jen v normálním body přikrytej jen tou čtvercovou zavinkou...a čepičku jsem teda nedávala žádnou, Tomáš měl strašně vlasů a hrozně se pod ní potil, koupila jsem jen takový klobouček, ale většinou ho neměl...a když v kočáru spal a víc foukal vítr, tak jsem mu jen plenkou přikryla ouško a tvář 🙂
zrovna před cca 14dněma jsem byla s kamarádkou, co měla 4týdení hočičku, to byli zrovna skoro ty 30tky a ta měla jen krátké body (ne to tílkové) a měla ji ještě v zavince, bez čepičky...naprosto akorát oblečenou, případně zavinku mohla rozhalit nebo zabalit 🙂

no a jiná moje kamarádka rodila nějak 26.6. rok, co se narodil Tomáš a nějak skoro po tom jejich šestinedělí jsme se sešli, dusno jako blázen, Tom měl jen krátké body, já i ona sama měla tílko a kraťasy a malýho měla v kočáru, v zavince, kr. body, lacláče, ponožky, čepičku a strašně osypanej potničkama a prej neví z čeho 😕 😅 a to ještě na vrch měla ten neprodyšnej dekl na korbičce...ufffff....

to chození ven, po narození asi lepší dopoledne a pak třeba až po čtvrtej odpoledne, kdy už to tolik nepere 😉

hlavinka
16. čer 2011

@ojo diky🙂
Asi se budu muset jeste nekde podivat po nejake letni zavinovacce, my mame jen takovy ty jarni ci zimni a to by bylo moc. Zas bez zavinky ji nechci nechat, aspon prvnich par dni, lepe se s mimcem manipuluje a taky aby mela pocit bezpeci....

ojo
16. čer 2011

@hlavinka ta kamarádka měla tu normoš rychlozavinku a já jsem teda na klasiky, tak jsem v kočáru měla takový ten klasický typ, co má nad hlavou volánek, nebyla teda zavazovací, jako byli kdysi, ale měla postraně zipy, fakt suprová 🙂

hlavinka
16. čer 2011

@ojo hm, tak asi budu davat tu tenci nebo velkou plinu nejak uvazat. Na netu jsem sice letni hledala, ale je to tenkej fleece a bavlna, coz mi i tak prijde tlusty....