Výbava pro letní miminko. Kolik kusů čeho pořídit?

belanna.st
25. bře 2008

Ahojte maminky,mohla byste mi nějaká poradit co vše a asi kolik kusů pořídit pro miminko co by se mělo narodit v červenci?nemám představu co opravdu budu potřebovat a tak. na netu sice píší třeba 3 ks body nebo košilek, ale to se mi zdá dost málo, přeci jenom se může pokakat, nebo nějak jinak ušpinit, nebo zpotit nebo já nevím co ještě, a prát to každý den v ruce se mi zdá jako blbost. tak prosím za reálnou radu a tak pod...děkuji

smardik
1. dub 2009

blka když mám být upřímná kdybych měla vybírat úplně nejvíc vyberu něco jiného ale já vybírala at je to pohodlné pro mimi 🙂 a dostatečně velké 🙂 takže tak ale nakonec jsem fakt spokojená

martii07
1. dub 2009

ahoj,jakou kosmetiku budete pořizovat pro vaše mimi?myslím tím uplně čerstvě narozené miminko.třeba v kurzu nám porodní asistentka říkala že na ty nejmenší mimča se nemá používat vůbec žádná kosmetika...

smardik
1. dub 2009

marti od narození používáme sebamed - ale jen 1x za týden, jinak koupeme jen ve vodě a to obden, každý den doktoři nedoporučují. a koumeme v kyblíku, vanička se mu nelíbila

blka
1. dub 2009

Smardi, já jsem taky vybírala kočárek, aby byl pohodlný pro mimi, prostorný a taky aby se mi líbil. Proto ten výběr nebyl tak jednoduchý 😀

mirka755
1. dub 2009

martii: já si budu kupovat jen na opruzeniny a občas máznu mlékem, každý den po koupání jsem Anetku nemazala. A začínala jsem kosmetikou Batole a teď mažu Anetkou Hippem a je super.

Smardiku a jaký budete mít kočárek? A blko - jaký nakonec vyhraje 😉 ???

mirka755
1. dub 2009

jeudi: já měla na dceru koupený kočárek už ve 24tt a měli jsme ho u našich, teď ho ještě nekupujeme protože hlavně čekáme na daně 😀 ale také zjišťuju bar. varianty - nějak se nemůžu rozhodnout 😝 . Ale na pověry nevěřím, vše je dáno

blka
1. dub 2009

Mirka, přesně tak, vše je dáno a ničím se to nedá ovlivnit 😔 . Vybrali jsme caren gondola. Jen nevím, jestli na klasickém podvozku nebo na podvozku s otočnýma předníma kolama (origon). To se rozhodnu až v prodejně.

alucca
1. dub 2009

ahojky holky, můžu se přidat? a kočík už máme, vybrali jsme x landera XA 2008 s otočnýma kolečkama...už se těším...

helulicek
1. dub 2009

Alucca, to víš že můžeš 😀
Mirka, jaká je ta kosmetika Batole? je to pro mimi dobrý? chci si ji nakoupit...

mirka755
1. dub 2009

helu: Anetka po ní neměla absolutně žádný problém, mazala jsem jí mlékem na tělo a občas když jí rudla prdelka tak na opruzeniny a vždycky jí to rychle zabralo. Co vím, tak nedoporučují Johnson - že je moc parfémovaný ☹
alucca: také se už těšíš viď, já už se nemůžu dočkat až ten náš objednáme 😀

alucca
1. dub 2009

hm tak od Johnsonu jsem si koupila zrovna koupací ..co to je..jako sprcháč,,koupací emulze..že na vlásky a na tělo, tak to jsem teda zvědavá, ale asi si dokoupím spíš nivea baby..tohle sdělá táta (na jemné vlásky) 😀

alucca
1. dub 2009

my jsme brali kočárek už v únoru ale to proto, že u x landerů končila kolekce a začínala v březnu nová, proto doprodáavali za super ceny, tak jsme po něm skočili..

blka
1. dub 2009

Jo, o tom Johnsonu jsem to taky četla.

mirka755
1. dub 2009

alu: já měla na malou Johnsona v porodnici a nic jí to neudělalo, spíš si myslím že jde o krémy na tělo a mléka. Tak to je super, takhle jsem kupovala tenkrát kočár pro Anetku, byl také v akci

alucca
1. dub 2009

mě tořekla tchýně taky ale až když jsem to koupila, no není to nic hroznýho...80 kaček, vyplácá táta a máma koupí nový...ale tu niveu hodně chválí kamarádky..nejhorší je že člověk neví jak bude malý reagovat, jestli bude po mě..já třeba když máma (když jsem tam ještě bydlela) špatně vymáchala, nebo měla nějakej blbej prášek, tak jsem hned měla ekzém v podobě suchých svědících fleků, tak jsem zvědavá co bude mít mimi

alucca
1. dub 2009

ona ta nová kolekce byla v průměru o tři tisíce dražší..no a to je o dost, ale hlavní pro nás bylo že ta nová už neměla tak pěkná velká nafuk. kola..takže my jsme vlstně byli rádi že na ten co se nám líbí nám dají slevu a byla to paráda. dali jsme za něj - sporťák plus korba 8900,- autosedačku jsme od nich nechtěla protože má přes 4 kg samotná..plus ještě děcko, no kdo to má tahat 😲

mirka755
1. dub 2009

alu tu sprch. emulzi jsem si také koupila, dávala po málu a nic jí to neudělalo. Některé děti snesou jen Johnson, je to individuální. Téda tak to jo, jenom 4kg stačí 😕 .
Manžel má ekzém a také alergii, Anetka se zatím drží tak doufáme že jí to vydrží a bude po mě (manžel už má i inhalátor ☹)

helulicek
1. dub 2009

Já to o tom Johnsnu taky slyšela 😉 asi nejdřív vezmu to Batole a pak se uvidí, co bude mimi snášet a co ne. Je to hrozný kupovat něco, o čem nevím, jestli to vůbec využiju 😕 ale na druhou stranu, si to aspon můžeme užít 😉 je pravda, že každý mimi je jiný, někomu sedne to jinýmu tamto....

alucca
1. dub 2009

tak holky jdu na oběd a pak písnu..konečně jsem našla někoho kdo je také letní rodič 😀

jeudi
1. dub 2009

holky me doktorka rikala ze gohnsons je az pro vetsi deti malej se mi po tom osypal,ale jinak je dobra kosmetika sebamed a hipp a s tech levnejsich aviril na to si nemuzu stezovat a nebo na prdelku obycejna vazelina..krasne voni a me to pripomina me detstvi 🙂 jinak sama nevim jaky kocarek koupit mam v albumu jaky se mi libi ale stoji asi 18tisic a zas tak bohata nejsem ☹ dneska si jdu vsadit. 🙂

helulicek
1. dub 2009

jeudi: taky jsme si byli včera vsadit...tak jsem zvědavá 😀

jeudi
1. dub 2009

fakt tak ti to budu prat mi jdem vsadit dnes 😀 tak pul napul 😀 pak si koupim kocar treba za padesat tisic 🙂

mirka755
1. dub 2009

jéé holky, tak tfuj tfuj tfuj pro štěstí 🙂. Manžel sází také, víc jak 3000,- to nedalo - ale také dobrý

helulicek
1. dub 2009

tak to jsem zvědavá kdo z koho 😀 My, když už bylo fáááákt štěstí skončili tak max 200.- nebo tak nějak...takže doufám, že se na náš usměje štěstí.....ale přeji to i vám.... 😀

helulicek
1. dub 2009

Holky, sice se na to ptáme s allucou v tématu chůvičky, ale nějak to tam zatím nežije, nemáte náhodou některá zkušenosti nebo tip na nějakou dobrou chůvičku? tam holky hodně chválí Phillipsy....díky

jeudi
1. dub 2009

tak ja vyhrala akorat tak to co kocka zahrabava 🙂 😖 jinak take preji stesticko 🙂 jinak chuvicky jsou opravdu nejlepsi od philipsu jine snad ani neznam snad sencor ale to sou obyc

alucca
1. dub 2009

helulicek, nám asi nikdo moc neporadí .nakonec si vyberu philips buď tuto
http://www.eva.cz/zbozi/pece-o-telo-pece-o-dite...
a nebo tuto
http://www.eva.cz/zbozi/pece-o-telo-pece-o-dite...

akorát nemůžu přijít na to v čem je tak zásadní rozdíl to musím ještě vyzkoumat...

mirka755
1. dub 2009

my máme sencor

helulicek
1. dub 2009

těžko porovnat alucca, u té jedné je podrobnější popis než u té druhé....zkusím se taky na něco mrknout, pak dám vědět

vov
1. dub 2009

Ahojky, kosmetika se doporučuje Bübchen nebo pak i Weleda, na ně by mimčo nemělo mít žádnou reakci. Bohužel o Johnson je pravda, že je "agresivnější". Ale po narození se prý mazat nemusí, měla by stačit rybí a ještě nějaká jiná "voňavá" mastička z lékárny 🙂
O chůvičkách nic nevím, manžílek má jasno, koupíme klasické vysílačky, neboť ty můžeme využít i poté, co dítko vyroste 😉
Koukala jsem na net s tím, že najdu nějakou skříňku na veci pro Skřítka, ale nic jsem neobjevila. Můžete mi poradit, kde jste kupovali dětskou skříňku?
Nechci vestavěný nýábytek, protože se možná ještě letos budeme stěhovat...