Výbava pro letní miminko. Kolik kusů čeho pořídit?

belanna.st
25. bře 2008

Ahojte maminky,mohla byste mi nějaká poradit co vše a asi kolik kusů pořídit pro miminko co by se mělo narodit v červenci?nemám představu co opravdu budu potřebovat a tak. na netu sice píší třeba 3 ks body nebo košilek, ale to se mi zdá dost málo, přeci jenom se může pokakat, nebo nějak jinak ušpinit, nebo zpotit nebo já nevím co ještě, a prát to každý den v ruce se mi zdá jako blbost. tak prosím za reálnou radu a tak pod...děkuji

iivik
31. bře 2009

Ahoj holky, tak já už mám věci taky vyprané, říkala jsem si, skříň je zavřená, tam se to nezapráší. Jen to teď všechno vyžehlit, to bude horší, bolí mě záda a nevydržím dlouho stát a vsedě žehlit fakt neumím. Jinak nakoupeno už máme skoro vše, chybí nám jen monitor dechu - kvůli záruce ho necháváme co na nejpozději a pár drobností. Jsem ráda, že jsme s nákupem začali včas, protože teď jsem měla nějaké komplikace, musela najet na šetřící (ležící) režim - naštěstí se vše uklidnilo.

My si chceme koupit ty nejmenší pleny Huggies - newborn - slyšela jsem na ně chválu - co říkáte vy?

smardik
31. bře 2009

iivik huggies nowborn jsme používali ale až měl malý tak měsíc? narodil se s mírami 49 cm a 2850 g, z porodky jsme šli z 2700 a huggies mu protekly ale potom jak do nich dorostl byli dobré

smardik
31. bře 2009

k tomu oblečení vel. 56, já měla nakoupené 56 a měl to velké a plaval mi, narychlo jsme kupovali 50 a tu nosil měsíc, pak jsme najeli teprve na 56 a některé věci z 56 jsem mu vyřadila před 14dny a vel 0-3měsíce jsem vyřadila něco minulý týden a něco mi nosí ještě ted. a to je dítě narozené v termínu

helulicek
31. bře 2009

Ono je to s tím oblečením asi hodně individuální, holt kdyby bylo něčeho málo, nebo nebylo vůbec, manžel bude muset vyrazit na nákupy.. 😕

delfi
31. bře 2009

holky vy už fakt máte skoro celou výbavu? sakra to jsem teda trochu zaspala 😅 já mám akorát objednaný kočárek (dodací lhůta 10 týdnů), celkem dost oblečení - většinou poděděný a něco koupený, ale ne systematicky, takže nemám přehled, dnes mi došel kojící polštář a to je tak všechno co mám. me se pořád zdá že mám dost času - no asi ne 😅

jeudi
31. bře 2009

MIRKA:nechci na to myslet a ani nebudu ale mozne je vse ,ale v mem pripade myslim ,ze ne...a kamaradky je mi velice lito i mi inecka at se drzi urcite to zvladnou..Delfi:tak kojici polstar nemam zase ja 🙂 tak preci jen si v necem rychlejsi,koukala jsem ,ze mas take termin v cervenci ,tak to mame jeste casu 🙂 ale utika to jako voda...ja si to kupuji ted nebo jsem aspon neco koupila drive,protoze co jsem naposledy byla v obchode tak jsem sebou sekla jak se me udelalo zle nevim cim to bylo ...dala jsem na rady z knizek a casopisu a nestala na miste a preslapovala,ale bylo to prdlajs platny ☹

delfi
31. bře 2009

jeudi: kojící polštář byl neplánovanej nákup na výstavě v brně - ho tam měli levnější tak jsem ho rovnou vzala 😀 jinak jestli je ti v obchodech blbě tak to chápu, že nakupuješ už teď - bůh ví jak ti bude za měsíc. každopádně doufám, že ti bude líp 😉

helulicek
1. dub 2009

Krásné ráno 😀
holky, jak už jsem psala, já co jsem nezdědila, tak nemám 😉 Měla jsem pořád pocit, že je dost času, teď už jsem nahlodaná, ale nějak se mi i tak do obchodů nechce...

smardik
1. dub 2009

helulicek já koupila skoro celou výbavičku na internetu

helulicek
1. dub 2009

Popravdě, já to taky tak nějak vidím...ale zase jsou věci, který potřebuju prostě vidět, takže aspoň na tu čumendu do toho obchodu budu muset. ☹

smardik
1. dub 2009

helulicek no to jsem si taky říkala že jsou věci co potřebuju vidět a nakonec to dopadlo tak že jsem je neviděla i tak jsem objednala 🙂 a fakt je že jsem měla možná štěstí ale se vším jsem spokojená 🙂, jen teda košík byl na houby protože malýho nesnášel

helulicek
1. dub 2009

No uvidíme 🙂 je fakt, že taky nakupuju přes net a zatím byla spokojenost... ale i tak, kočárek bych určitě nekoupila, pokud bych ho neviděla. Sice už mám vybraný a trochu zkouklý, ale i tak ho musím jít ještě zkouknout...v tomto jsem trochu nerozhodná ☹

smardik
1. dub 2009

hululicek kočárek jsem právě objednávala přes net, nikde v obchodě ho tady neměli tak to byl risk ale spokojenost 🙂 je prostorný, v pohodě se jezdí i ve sněhu a na těch úžasných chodnících co tu máme, jen je trošku těžší ale o tom jsem věděla a nevadí. ale ted chci koupit nějaký sporták - lehký jak pojedem autobusem nebo do obchodu ale nevím jaký. jaký kočárek máš vyhlídlý? normálně ti trošku to bříško závidím, hned bych ho brala 🙂

jeudi
1. dub 2009

tak ja mam take plno veci po synovi,akorat ,ze syn je dubnovy a mimi bude cervencovy,ale to neni tak hrozny..jinak premyslim,jestli mam nechat postylku po synovi byla kupovana nova,a uz jsem ho i prestehovala i do velke postele ,ale o tom,ze bude spat ted miminko v jeho postylce nechce ani slyset..tak nevim 😒 podle nej by tady mela zustat stat nedotcena a at si mimi koupi svoji SMRADIKU:ty by jsi chtela brisko??jakto dyt si ho nedavno mela ne??

helulicek
1. dub 2009

Hážu ti to odkazu, barevnou kombinaci vybranou na tuty nemám, ale to až tak neřeším. Hlavně potřebuju nějakýho teréňáka 😀 Bydlíme na vesnici, takže potřebuju něco, s čím můžu do přírody a do polí 🙂 Jsou to taky těžší kočárky, ale nemám s ním v plánu nějak moc cestovat - myslím bus, vlak. Počítám s tím, že mi manžel nechá doma auto, když budeme muset někam k doktorovi atd. Jinak už mám pořízenej šátek na nošení mimi 🙂 tak kdyžtak pocestujeme v šátku 😀
Jakej kočárek máš ty?

http://mimi-vyskov.com/3522-free-line-pati-spor...
http://www.sambaby.com/1985-kombinace/5651-koca...

vov
1. dub 2009

Ahojky, vy mě plašíte, já fakt nemám ještě nic... Vlastně ani skříňku, kam bych ty věcičky dávala, takže první budeme muset koupit skříňku pro Skřítka a pak nakupovat výbavu. Skříňku snad seženeme v Ikea, takže teď si tam jen naplánovat cestu 😉 Holky, když už máte vypráno, tak v jakém prášku? Kojící polštář mi půjčí kamarádka, za což jsem moc ráda, prý i vaničku a později nějakou hrazdičku. Uvažovali jsme o monitoru dechu, ale nakonec to asi nebudeme hrotit.
Holky, z jakých materiálů budete mít peřinku? A kde jste ji případně koupily?
Kočár i autosedačku bychom rádi odkoupili od známých, tak snad to vyjde, abychom se vyhnuli výběru z široké nabídky na trhu 😉

smardik
1. dub 2009

jeudi jojo nedávno jsem bříško měla, spinká mi tu 5měsíční syn Tomášek ale to bříško a jeho kopání my chybí🙂

vov my monitor dechu máme, v porodnici jsem si na něj zvyklá a jsem klidnější s ním, je tak v bezpečí 🙂 do roka ho bude mít určitě a na druhé ho 100% pořídíme tak

helulicek já měla na mého vak ale on mi v tom nechce být, řve v tom takže pro nás bez efektu. kočár máme tenhle http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?... a kupovala jsem ho tady http://www.kocarky.cz/kocarky-hartan.html, máme topline x a spokojenost 🙂

blka
1. dub 2009

Helulicek, tu bartatinu classic jsem taky viděla a moc se mi líbí a těžká mi nepřišla 😉 . Ale dost mě odradilo, že má vnitřní prostor "jen" 77cm, což mi pro letní miminko přijde málo. Já bych ho chtěla celou zimu odvozit v hluboké korbě a do takové mi s fusakem asi nevleze ☹

smardik
1. dub 2009

helulicek první neznám ten mi nic neříká, ale o tom druhém kočárku jsem uvažovala, nevypadá špatně 🙂 uvažovala jsem o něj a je i houpací

blka
1. dub 2009

Vov, já taky nemám ještě nic krom asi 2 dupaček a pár košilek a plín, co koupila moje mamča 😅 . Skříň jsem si snažila vyklidit svoji, ale nějak to neklaplo 😅 - pořád je tam málo místa. Tak ještě musí manžel 😀
Peřinku nejspíš mít nebudu, ze začátku budu používat asi jen deku a zavinovačku.
Kdyby vám známí ten kočár přece jenom neprodali, tak začni pokukovat. Nabídka je široká a já jsem vybírala snad od ledna, aby splňoval mé požadavky 😅 .

jeudi
1. dub 2009

tak monitor dechu chci v kazdem pripade u prvniho jsem ho mela take a je fakt ze jsou pak noci klidnejsi,kdyz vsude ctu takove pripady treba ted naposledy ze se trinactimesicni holcicka udusila zvratkama ☹ VOV:ja jeste vyprano nemam je jeste docela cas ale jinak detske pradlo peru v lovele.jinak perinku zatim nevim asi klasickou prosivanou.ale perinky mi taky chybi a ne jen to 😠 ja rada nakupuji pres internet i od maminek ale nekdy prijdou takovy hadry ,ze si asi dojdu do obchodu

helulicek
1. dub 2009

Blka taky se mi právě zdá malej, to ten Pati sport se mi zdá větší, ale ten jsem viděla jen jednou u mé kamarádky, která je s ním spokojená, tak si ho chci ještě prohlídnout a porovnat s bartatinou. Každopádně jsou oba do terénu a krásně houpací, mají odpružení na řemínkách, což se mi líbí...Pak dám vědět, kterej zvítězil, ale nevím kdy to bude 😅
My jsme taky trochu na štíru s místem, hodláme začít stavět (to bude frmol - stavba, mimi do toho 🙄 ) Bydlíme zatím u rodičů, kde máme své vrchní patro, které jsme si vyklidili a vybavili novým nábytkem. Teď jsme přestěhovali jednu z těch starších skříňěk zpět, jelikož se nám zatím nechce investovat do novýho, ale stejně je to málo, takže nás nákup asi nemine 😠 Ale nevím, kam to dáme, nějak to nejde tady nafouknout 😢 😢

blka
1. dub 2009

Helu, v prodejnách Sam baby mají i ten Pati. Byla jsem ve 2 a myslím, že v obou ho měli. Ale v olomouckém určitě 😉 . Ale ten Pati se mi tak moc nelíbil, jako ten classic. Ale mě se moc nelíbí ty vložné tašky do kočárků, tak asi proto 😉
Na štíru s místem jsme taky - v bytě 2+1 😔

helulicek
1. dub 2009

No uvidíme, po dalších se mi dívat moc už nechce, mám pocit, že mi z toho někdy už tak trochu hrabe.... 🙄

jeudi
1. dub 2009

holky ,vite ,ze se nema kocarek nema kupovat dopredu 😉 ja jsem poverciva tak si radsi pockam do porodu nebo si ho schovam k nekomu 🙂

blka
1. dub 2009

Jeudi, slyšela jsem to. U nás je hodně pověrčivý na toto manžel. Ten by nechtěl doma ani žádnou výbavičku 😅 . Ale svolil 😀 . Já si dám kočárek k našim. Ještě jsem jim o tom neříkala, ale snad to nebude vadit. Mají barák, tak může být v průjezdu, aby vyvětral novotou.

helulicek
1. dub 2009

Tak já mám v plánu ho dát k našim (až se teda dokopu ho jít koupit 😎 )

smardik
1. dub 2009

blbka já mám tu vloužnou tašku a do bytu je to super řešení 🙂 i když někde jedem tak spí v ní a je to 🙂 pokud ho prodám na druhé už jen kočár s vložnou taškou. ale dneska vyzkoušíme sporták, tašku má sice dobrou ale řve protože nevidí, je to malý zvědavec

jeudi já měla kočár schovaný u rodičů, chlap ho doma kvůli pověrám nechtěl

blka
1. dub 2009

Smardik, na to je ta vložná taška určitě super, to máš pravdu. Jen se mi to prostě nelíbí v kočárku 😔

mirka755
1. dub 2009

DELFI: a jaký jste nakonec objednali kočárek, máš jich v albu víc 😉. Jinak mě fakt chybí už jen ten kočárek, tak ještě 2 balíky plen a dokoupit kosmetiku 😵.
Jinak já koupila peřinku s polštářkem v Tescu, ze začátku bude stejně spát v rychlozavinovačce nebo normální, tak jenom tak na přikrytí. Nekupuji speciální proalergenní (nebo jak se to píše, to jsem nekupovala ani při dceři)
U nás je také pověrčivý manžel, až přijde tak si ho prý můžu akorát vyfotit a hned pak poputuje ke tchýni.