Výbavička pro zimní miminko, podělte se o zkušenost

slamenka85
17. srp 2012

Milé maminky, mohly byste se se mnou podělit o Vaše zkušenosti a poradit mi co všechno za oblečení pořídit v lednu narozenému miminku? =) Děkuji =)

2hanah
17. srp 2012

Záleží na tom, jak jste nároční, tak malému miminku by stačila i jedna teplá kombinézka a teplý fusak do kočárku. My měli kvůli ublinkávání ještě jedny zateplené kalhoty a bundičku na střídání, je to dobré taky tehdy, když není moc zima, ať není miminku horko ve fusaku a ještě i teplé kombinéze, ale novorozeňátka jsou většinou zmrzlíci a větší teplo jim dělá dobře a jsou spokojená. A taky se nám osvědčily punčocháčky místo dupaček, z dupaček mu pořád vyklouzávaly nožky z nohavic a vůbec ho nezahřály a ještě doporučuji teplé ponožky na punčocháčky nebo teplé (i kožíškové) papučky nadoma i do kočárku. A čepička by nám stačila jedna, tu celkem nemáte jak ušpinit.

slamenka85
autor
17. srp 2012

Děkuji za odpověď ;) Právě že nároční nejsme vůbec ;) Něco jsem zdědila po sourozencích a jejich ratolestech. Jen mě dnes ráno přepadla taková depka, že tápu v tom co vůbec koupit, jakou velikost. A nemám kolem sebe nikoho kdo by mi poradil osobně =( Většina kamarádek mimča ještě nemá a sestra byla těhotná před 18 lety.. KOukám hodně po netu, ale rady od čerstvých maminek jsou nejlepší ;)

veronikaprostenika
17. srp 2012

My máme prosincovýho chlapečka a vím, že mě strašně štvaly bodýčka, co maj u krku jen takové přehnutí. Nejlepší jsou ty na cvoky na rameni, aby to měl opravdu u krku, když jsem dala ty s přehnutím, tak se během vyprání vytahaly a měl pak výstřih až na prsa pomalu 🙄 a v zimě jsem to řešila takovýma slintáčkama kolem krku aby na krk netahlo

jarkalada
17. srp 2012

@slamenka85 my jsme nejvíc využili body s dlouhým rukávem a na to overálky, do nich ještě ponožtičky. Přišlo mi to na ta mrňata nejpohodlnější. Na ven to samé plus kombinézka a stačilo to.Tu jsem měla na každého jednu. Zas tak se to u těch malých dětí neušpiní 😉 Velikostně asi moc neporadím, záleží, jak budete velcí 😎
Časem uvidíš, co vám bude vyhovovat. Nějaké extra zásoby bych nedělala.

mishha
17. srp 2012

Určitě musíš mít nějaký komplet do kočárku do zimy,jak už ti napsala 2hanah,já mám termín v prosinci tak jsem se soustředila i na body s dlouhým rukávem,tepláčky a mikinky..Hlavně nekupuj 20bodýček stejné velikosti,mimi tak rychle rostou,že by ti je nemuselo stačit ani unosit..já mám už i č.62 nebo větší.Až budeš mít mimi doma,sama poznáš,kdy je čas přejít na větší velikost..U Michálka(6let)jsem si nakupovala postupně různé velikosti běhěm těhu a pak jsem nemusela honit každou korunu,když mi z něčeho vyrostl.Hodně věciček sem i dědila,tak jsem to měla snažší,proto neplácej penízky zbytečně do stejných velikostí..

ppaajjiinnkkaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
jarkalada
17. srp 2012

@ppaajjiinnkkaa jestli můžu-zrovna před pár dny jsem psala segře seznam věciček, který jí dávám po našich dvojčátkách. Bylo tam mimo jiné, co jsme nejvíc využili- 10 x body s dlouhým rukávem-praly se ale neustále dokola, 10 ks overálků + asi 5 ks overálků trochu teplejších, asi 15 ks body s krátkým rukávem-těch ale není třeba tolik 😎 , 5 x dupajdy - ale aby byly i přes nožičky-aspoň mě vadilo, když se musely dávat ponožtičky, protože byly věčně skopané. Pro každého jeden teplejší spací pytel-ale aby byl i přes celé ručičky-když už se kolem 2.měsíce začly docela pohybovat, nebyla jim v noci zima, pokud se odkopaly.3xteplejší mikina na ven, pro každého jedna kombinézka, ponožky.
A samzřejmě čepičky-teplejší, přes ouška a na hezčí dny nebo jen na přelítnutí do auta slabší.
Jo a 12 bryndáčků 😀

ppaajjiinnkkaa
17. srp 2012

@jarkalada Moc děkuju za radu!!! tak to máme ještě co dohánět... A můžu se ještě zeptat, jak jste na tom byli s plenkami? Nevím jak velkou si mám udělat zásobu...

jarkalada
17. srp 2012

@ppaajjiinnkkaa my používáme jednorázovky. Měli jsme snad jen 4 balíky ve vel. 3-5kg..nebo takňák, už nevím název 😎 , ty mini: Jenže dětičky byly na ně moc malinký, takže když jsem s nima byla v nemocnici, tak mm dokoupil ještě ty nejmenší newborn 2-5kg.Ty jsme používali hodně dlouho. Záleží, jak budete velký 🙂
A hodně jich jistě dostanete od návštěv 😉
No, na den je spotřeba /aspoň u nás/ cca 14 plínek. Koukej na net, na mall.cz si počkej na slevy 🙂

smoulanda
17. srp 2012

Super že je tu takové téma 🙂 🙂 My čekáme ke konci listopadu-začátkem prosince takže si ráda počtu 🙂 😀

2hanah
17. srp 2012

@slamenka85 Mně se ještě vyplatilo investovat do dvou nebo tří soupraviček (body+dupačky nebo punčošky) nebo jen bodýček ve velikosti 50 na začátek, punčošky můžou být větší, a pak trochu víc ve velikosti 56, a pak klidně počkejte, protože to už si klidně podle potřeby, počasí a miminka dokoupíte sama osobně nebo na netu a nemusíte ani nikam lítat, já chtěla mít všechno nachystané už doma, a pak jsem měla hromadu zbytečných věcí a stejně musela hodně dokupovat podle potřeby a hlavně jiné velikosti.

sammaelka
19. srp 2012

Čekáme miminko letos v prosinci, na naši výbavičku se můžeš podívat v mém albíčku, ale já jsem tak trochu maniak, sbírám hadříky už od svých 15ti let 😅 😅
Jinak co se tam standartně doporučuje:
6 bodýček (s dlouhým rukávem), 6 dupaček/tepláčků, 2-4mikinky nebo svetříky, teplou kombinézku, čepičky, rukavičky, ponožtičky. Dál potom fusak do kočárku/autosedačky.
Velikosti asi nejlíp 56 a 62, záleží jak jste třeba s partnerem velcí, pokud jste drobní, uvažovala bych i nad vel. 50, ale určitě toho v těch malinkých velkostech nekupuj moc, mrňata z toho fakt rychle vyrostou. Já nakupuju hodně 62 a 68, pár bodýček mám 56, menší nemám žádné (jsme dlouháni 😀 ).
Hodně štěstí při vybírání 🙂

jancip
19. srp 2012

My jsme vůbec na začátku nevyužili body přes hlavu. Na malé miminko se špatně obléká a zimňátka hodně pláčí, když se vyslíkají, takže to musela být vždy rychlovka. Nejvíce se osvědčily bavlněné košilky, které pěkně přilnuly až ke krku a dupačky. Punčošky jsme nevyužili vůbec. Taky bych moc nevolila různé kalhoty bez šlapek, protože se trochu shrnují a nohavicemi může táhnout. Navíc ponožtičky se docela zařezávají. A hodně se nám osvědčily staré dobré pletené bačkůrky na nožičky, protože ty byly skoro pořád studené. Ale je to strašně individuální. Jedna maminka řekne, že to vůbec nepoužívala a druhá řekne, že by se bez toho neobešla...Ale dnes se dá vše hezky dokupovat. Já jsem toho měla spíše míň a pak jsem si to přiobjednávala přes net, až dle toho, co jsem potřebovala. A nebo i návštěvy se pak hodně ptali, co mají donést, tak těm bližším jsem vždy řekla, co bysme potřebovali.

jancip
19. srp 2012

A ještě za mě určitě ne žádná trička, pokud nejsou pod dupačky. Jinak se shrnují a jsou akorát tak na efekt.

slamenka85
autor
20. srp 2012

@sammaelka Děkuji moc ;) Na album kouknu ;)

slamenka85
autor
20. srp 2012

holky děkuji moc za rady, jsem teď konečně jakási klidnější ;) Je mi jasné, že se mnou cloumají hormony, ale opravdu jsem byla minulý týden úplně v koncích, že vůbec nic nevím, a že o tom nemám s kým mluvit..

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lennus
11. říj 2013

Měla jsem stejné dilema, tak jsem se ptala, většinou kamarádek. Prý na zimní mimčo toho není potřeba tolik speciálního, hlavně dobrý fusak. Jinak samozřejmě pořizuju body s dlouhým a ne krátkým, když to bude čerstvý mrňous. Měla jsem problém hlavně s počty oblečků, kontaktovala jsem kamarádky, zda se nechtějí něčeho zbavit, jedna kámoška mi toho i dost půjčila, protože to v nejbližší době nebude potřebovat. Dělám si ale postupně svůj seznam, protože něco mám pocit, že je zbytečné vyhazování peněz nebo prostě nevyužijeme. Docela se mi líbí půnčošky zn. wola, prý jsou certifikované a měly by být kvalitní, mají je např. na webu benito.cz, tak jsem je objednala a vypadají krásně. Jinak kupuju jen 56 a 62, v nejhorším by se 50 dokoupila narychlo.