Zima s Manducou - co miminku oblékat?

allinka_k
17. pro 2013

Ahoj, pořídila jsem pro malou (necelé 2 měsíce) Manducu, abych byla lépe mobilní a mohla např. i na procházky se psem. Nevím ale, jak do ní dcerku v tomhle počasí (okolo nuly) obléct. Nemám speciální bundu, ani žádnou, kterou bych zapla přes nás obě. Co byste navrhovaly?

picasso
17. pro 2013

@allinka_k Pod manduku svoji klasickou bundu a malou do kombinézy a pak existují ochranné kapsy jako např. tato, která sedí nejen na šátky, ale i na jakákoliv nosítka 🙂
http://www.anicka.cz/product/nosice-a-krosnicky...

allinka_k
autor
17. pro 2013

@picasso Aha, to vypadá jako dobrá věc... jen mě štve, že Manduca je sama o sobě pěkně drahá a tyhle vychytávky taky :(

picasso
17. pro 2013

@allinka_k tak zkus bazary, koupíš pěkné, zachovalé a nemusí být drahé 🙂

picasso
17. pro 2013

A když si vybereš kapsu jakou chceš a zadáš ji do heureky, tak ti to vyjede i obchod, kde ji seženeš nejlevněji, pokud nechceš bazarovou. Pak už snad jen napsat Ježíškovi 🙂

andelka
17. pro 2013

Já jsem malého nosila pod bundou do 10měsíců minimálně (první je v květnu, druhý v březnu a první zimu jsem nosila dost), akorát pak už jsem ji nezapla až nahoru. Měla jsem půjčenou od mamky.

allinka_k
autor
17. pro 2013

Zkusila jsem obléct svůj kabát přes manducu s malou a nešlo to ani náhodou...nejen že ho nezapnu, ale nevejdou se tam ani ramena kvůli těm vyztuženým popruhům...takže jedině přes, protože u všech bund by to bylo to samé. Do fusaku do kočárku jsem dávala v podstatě to samé jako jsem měla já (body, mikina, bunda, tepláčky, ponožky, capáčky). Do maducy bych tedy měla něco přidat, ale kolik? Punčocháčky, ponožky, jednu mikinu a místo tepláčků a bundy raději kombinézu?

dana3262
17. pro 2013

@allinka_k ja nosila taky normální kabat. I netehotensky, vešli jsme se tak do tech 14mes. Dá se líp kontrolovat, jestli miminku není zima. Resp.zahrivas ho ty, takže mu zima byt ani nemůže 🙂

lenka5731
17. pro 2013

Půjčit si bundu od manžela nebo někoho jiného a nosit ji pod tou bundou. Mne se to takhle osvědčilo nejvíc.

kytkakvete
17. pro 2013

manželova bunda je dobrý tip, pokud to není vyžle a nebo jsi se nedostala blíže k jeho váhové kategorii, jako třeba já 😀 , když potřebuju vyběhnout a nechce se mi vázat šátek hodim si přes manducu deku a závážu (jde to špatně) vzadu, nevypadá to nic moc ale je jí teplo 🙂

zouzelka
17. pro 2013

Já si ušila softshellovou ochrannou kapsu a malého jsem pak kolem 5 stupňů nad nulou oblékala do body, teplé mikiny, silnějších punčoch a papuček. Samo že ještě kukla či čepice. Návod na ušití mám na MMB - nick zouzelik. A nebo jednu poslední ušitou právě prodávám...

allinka_k
autor
17. pro 2013

Díky všem za rady, před chvílí jsem objednala softshellovou kapsu, snad bude pořádně hřát (zouzelko, škoda že jsem se sem nepodívala před objednáním, ta Vaše kapsa taky vypadá pěkně 🙂 )

cajomilka
18. pro 2013

Mně se nejvíc osvědčila nosicí bunda, mám Susses Kinder, nová je sice pekelně drahá, ale hodně se prodávají na bazaru, např. na nosenideti.cz. Ale i pod ni jsem malou dost oblíkala - na punčocháčky ještě vlněné návleky, teplé vlněné capáčky, tlustý merino svetr, funkční body; nosila jsem ji v zimě až v necelém roce a přišlo mi, že pod bundu už trochu táhne zespoda. Jinak určitě teplou kapsu.

katerinarebeka
16. říj 2015

@lenka5731 delam to take tak. Pujcim si od manzela budnu. Pokud je chladneji tak i mikinu. Krasne to malemu (10 mesicu) zakryje nozicky a zapnu to az nahoru. Ale pozor na prisun vzduchu 😉

ireniq
16. říj 2015

Taky jsem to řešila, já si můžu vzít manžela bundu, ale co on? nosí na delší procházky o víkendu, nosící bundy jsou nákladný a pro muže navíc nic moc výběr, tak jsem se pochlapila a ušila jsem mu vsadku podle tohohle návodu - http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=93 - není to těžký, a maximální spokojenost s výsledkem 🙂
Hodí se k tomu nějaká starší bunda ideálně s nefunkčním zipem, protože zip je třeba vyměnit, aby byl kompatibilní se vsadkou (nebo lze přišít nový zip ke starému).