Zimní kombinéza nebo zimní komplet. Co je lepší?

eatygrenee
17. říj 2010

Ahoj, s čím máte lepší zkušenost? kombinéza nebo komplet (to jets bunda + kalhoty s kšandami). co je lepší do sněhu, na hory??Mám 17 měs holčičku🙂 A jakou máte zkušenost se značkou Topolino?

keba
26. lis 2010

Ahojky holky tak my máme na zimu komplet od HaM -lyžařskou bundičku a oteplovačky vše ladědé do růžova..pak ve mě ale začal vrtat brou že bude ,malá stále jak prasátko tak jsem ještě koupila kombinézku od Wolfa ale musím říci že sní moc spokojená tedy nejsu...není dělaná ze tzv.šustáku ale jakési látky tak nevím jestli nepromokne a taky se mě nezdá nic moc extrémě neplá oproti tomu kompletu z HaM 😝 Tedy mě to nedalo a dnes objednala kombinézku ještě od značky Snoxx,nemáte jí někdo?zajímalo by mě názory na ní.....za ty peníze by už mohla být kvalitní ne?díky za radu...

radka.m.
26. lis 2010

erinbrock-ty komplety od tchiba určitě nejsou do velkých mrazů,ani do mokra,desinově jsou pěkné,ale třeba my jezdíme často na hory a dětem bych je na hory zcela určitě nekoupila,nemají vůbec žádné parametry,hodí se spíš jenom na prochajdu do města,jinak se tady někdo ptal na cocodrillo,my jsme ji měli,když byl malý v kočárku,do kočárku úplně stačí,ale pro větší děti do sněhu určitě ne,proto si myslím,že taky mají jenom ty malé velikosti 😉

jmisa
26. lis 2010

Radko, ty si tu kombinezu teda komplet od Tchiba měla?
Já jsem dala malému bundu do deště a nepromokla, takže počítám, že i sníh vydrží.

radka.m.
30. lis 2010

jmisa-jo,jo,měla,loni,ale hned po první zkoužce jsem ji vyprala a uschovala do skříně,dala jsem ji malému za sezonu asi jenom 4krát,a to jenom do kočárku,letos jsem byla ráda,že jsem se jí zbavila,koupila si jí kamarádka pro malýho taky jenom do kočáru 😝

jmisa
30. lis 2010

Radko, tak to nechápu. My ji máme, máme tu celkem dost sněhu (20cm určitě), prcek je venku celý den, pod tím má jen punčošky a bodyčko a zima mu není a suchý je taky. A to jsem mu zatím dala jen tu nošenou, ani jsem ji nestihla naimpregnovat a drží naprosto v pohodě.

radka.m.
30. lis 2010

jmisa-záleží taky na tom,jestli je hodně mokrý sníh a jak dlouho taky jste venku,my třeba jezdíme na lyže a tam jsou děti min,půl dne na sněhu 😉 ,loni se teprve mrnous učil lyžovat,takže na zemi byl pořád,takže na hory fakt volíme raději větší kvalitu,jinak na prochajdy jenom třeba po městě takovéhle obyč určitě stačí,třeba holky si kupují na chození do školy SAM a to jim úplně stačí,jsou už naipregnované,ale nic víc,ale na hory by jsme s tím fakt neuspěli 😉

jmisa
30. lis 2010

Tak dvě až tři hodinky v kuse, pak jdem dom. Sníh byl celkem mokrý, rozhodně včera jo, dneska to bylo trochu lepší.
Takže za nás spokojenost.

papuellka
1. pro 2010

@dexin Já taky totiž nemůžu najít nic, co by se mi líbilo. Coccodrillo jsem objevila náhodou a má moc pěkné barvičky a zároveň, co by nevypadalo jak na dospěláka, ale už potřebujeme 92 a oni mají hezké jen do 86, tak jsem to chtěla risknout. Taky od té 92 už jsou soupravičky i dražší. Jinak jsme měli kombinézku od Wolfa, malýmu moc hezky seděla, hezky šitá, ale ty barvičky, taky můžou být veselejší.🙂

dexin
1. pro 2010

@papuellka tak uz mam vyreseno, koupila jsem v nejakem levnem textilu moc krasne oteplovacky s bundou, vsechno je to krasne usite, pekny material, ma to i ledvinovy pas a stalo to 749,- coz mi prijde jako moc dobra cena 🙂

brisalek
3. pro 2010

holky a cim to impregnujete? my jsme nakonec po vsech zkousenich koupili v HaM a je pekna a za 500,- je akorat nemusim ji kupovat velikou a na to jeji noseni urcite letos staci. Ve snehu ji teda ani zatim nenapadlo se valet. Furt knuci, ze ma od nej spinave boticky. a vtech -6 az -8 venku urcite nebudeme vic jak hodinku. Takze na hodinu chozeni uplne dokonale. Pristi rok se podivame na Kiltec, Alpine....Reimu a pod.

radka.m.
3. pro 2010

brisalek-nevím,jak zrovna Haemko,ale třeba Sam už má zimní věci naimregnované,tak se zkus zeptat,jestli už to nemáte taky naimregnované,pokud ne,tak zajdi přímo do sportovních potřeb,tak tyhle věci vedou běžně a poradí ti 🙂

jmisa
3. pro 2010

@brisalek ty nový věci bývaj v pohodě, nebývá to potřeba impregnovat, to spíš u něčeho až časem. Impregnaci koupíš všude v těch outdoorových obchodech s hadrama a určitě i ve spoustě sportů.

martulikk
5. pro 2010

ahoj holky, zrovna hledám inspiraci na zimní oblečení do sněhu pro naši malou a narazila jsem na tuhle diskuzi 🙂 zkusili jsme už obejít pár obchodů, ale nemůžeme na nic narazit... nemáte tip na konkrétní značku nebo obchod? budeme kupovat vel.80 nebo 86... a ještě bych se chtěla zeptat, jestli je pro tyhle prcky lepší kombinéza nebo oteplováky s laclem a bunda k tomu?

petrasafr
6. pro 2010

@martulikk Podle mého názoru je lepší kombinéza, líp se to obléká a je to rychlejší 😀 Co zkusit Mimibazar, daj se tam koupit i nový věci. Napadá mě třeba HM, CA, Next, Topolino atd, takové ty osvědčenější značky. Záleží samozřejmě, jakou cenovou relaci si představuješ 🙂

kikimaruska
6. pro 2010

Jako miminko jsem malého oblékala hlavně do kombinézky. Když pak začínal chodit, byl v kombinézce též. Ted když je už starší (2,5 roku), tak máme obojí. Bundičku a oteplováčky, když jdeme ven a třeba se někde stavujeme u kamarádky , jdeme k dr, do MC...a tak, abychom snadno svlékli bundičku...a nemusela sem ho svllékat celého z kombinézy a někde by mi pak lítal v punčochách....A když jdeme přímo jen na zahradu řádit, nebo po vísce...prostě vím, že nikam jinam nejdeme, má kombinézu...Je to lepší, že i při dovádění mu nikam nezaleze sníh, nic se mu nevyhrne a tak 🙂. Jinak kombinézu máme od známé po klučíkovi za 150 kč...Když kupuju na ven, kupuju i na MMB nošené oblečení a na parádu třeba jednu bundičku hezkou novou (otec mi vždycky vrátí malého jako zablácenou kouli, takže jemu dávat oblečení na ven je nutnost 😝 )

martulikk
6. pro 2010

Když já se právě bojím objednat oblečení přes net 😒 Problém je, že každá značka má ty velikosti jinak... Třeba oblečení z CA nebo HM nosíme o číslo menší než z Tesca 😒 Nejradši bych to vyzkoušela... Je fakt, že kombinéza je univerzál na ven, sníh nikam nezaleze... ale jakmile přijdeme do "tepla" tak se musí sundat celá, ach jo... No, mám nad čím přemýšlet... už aby bylo jaro! 😉

jmisa
6. pro 2010

Nám vyhovují takové oteplováky a bunda zvlášť, co jdou sepnout pomocí zipů, takové má právě Tchibo. Možná i jiné, ale neviděla jsem.
Sníh taky nikam nevleze, takže výhoda kombinezy, ale když by se měl malej svlíkat na záchod, tak stačí sundat kalhoty 🙂 Navíc můžu použít bundu zvlášť, takže si ušetřím další oblečení.

kikimaruska
6. pro 2010

Pro chodící mimi se dá kombinézka vykasat...ta co máme my je č.92, ale v pohodě by mu byla krásně 86...je to i vidět, že je mu větší... Pro časté svlíkání a chození na wc je opravdu lepší kalhoty a bundička...proto jak sem psala, berem ji když jdem na zahradu a blbnout...že pak rovnou dom, bez svlékání 😉 . Jinak co si jako děti pamatuju, tak jsme měly stále oteplovačky a bundy a kombinézu první až na lyžák v 5 třídě...no, ale pro ženksý docela utrpení se někde celá svlíkat na sjezdovce nebo v křoví v lese....takže kombinézu pro mě už nee...ale chlapi si jí dost chválej..(to maj taky dost jednoduší 😉 )

martulikk
10. pro 2010

Tak nakonec jsem náhodou objevila hezký komplet v Tchibu 🙂 Jsou to sice kalhoty a bunda zvlášť, ale dají se sepnout zipem a hned je z toho "kombinézka" 🙂 Nikde se v tuhle dobu už nedá tohle sehnat zimní obleče, což fakt nechápu, když už takhle malých dětí se potřeba takového oblečení mění v podstatě ze dne na den... no, škoda těch prodejců, co to nenabízejí 😒 já jsem ráda, že jsem konečně sehnala! oblečení vypadá opravdu hodně odolně, např. oproti C&A... viděla jsem ještě jednu (bohužel jen modrou) kombinézu v Killtecu, ale jejich 80 byla víc než obrovská! ale kvalita vypadala taky dobrá, jen to mělo hodně široké nohavičky, tak akorát na přeskáče... 😉 myslím, že se malá bude moci nesčetněkrát vyklopit s tatínkem ze sáněk a stejně bude v suchu a teploučku 😵 pro inspiraci sem dávám odkaz http://www.tchibo.cz/Divci-oteplovaci-souprava-... jenom v reálu teda vypadá o dooooost líp! jsou na ní zelené kytičky 😵

radka.m.
12. pro 2010

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,zda nemáte zkušenosti se zimním oblečením Didriksons 1913?Docela mě ty zimní věci zaujali,i desainově se mi moc líbí,ale ještě jsme od této firmy nic nenakupovali,tak bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti,předem děkuji 😉

laaali
15. říj 2013

@neu.sona můžete mi prosím přeměřit soupravu diky moc

laaali
15. říj 2013

@neu.sona aha už to vidím díky 🙂

laaali
15. říj 2013

@eatygrenee -ahojky chci se jen zeptat mám holčičku 17 měs.takový drobínek měří 80 cm a má 9,5 kg.řeším teď velikost od topolina kombinézu a soupravu (bunda -oteplovačka) nevím co objednat a hlavně velikost .-) píšete že jste objednávala 86 set a 80 kombinézu. Jak to sedí?a co by jste doporučila raději? diky moc

eatygrenee
autor
15. říj 2013

@laaali : to ani nevím už, že jsem to psala, musí to být několik let starý příspěvek🙂
Jinak já mám dvě dcery, topolino máme stále rády.
Ted mám druhou 19 měsíců starou a má asi 12,5 kg a 84 cm a objednávala jsem jí kombinézu ve vel. 86 🙂

laaali
16. říj 2013

@eatygrenee diky za info asi taky objednám tu 86 snad se v tom neutopí.-)

eatygrenee
autor
16. říj 2013

@laaali : no uvidíte, nechte si to přeměřit.
My loni v 10 měsících měli okolo 9 kg a nosila ještě vel 74....

laaali
17. říj 2013

@eatygrenee a ta kombinéza jí sedí?četla jsem že jsou menší než se uvádí že 86 odpovída tak 80 🙂 a kde jste objednala kombinézu?nenašla jsem nikde novou jen na mimib-použitou 🙂 no a paní co mi bude objednávat ten komplet tak to nemůže přeměřit protože to ještě neobjednávala nikomu a neví ty míry🙂 stále jsem na vážkách kolikátku objednat komplet i kombinézu🙂byla bych moc ráda kdyby jste mi písla co by jste objednala vy když máte zkušenost .-) zatím má kombinézu MaS vel.18-24 měs a sedí jí dobře.-)

eatygrenee
autor
17. říj 2013

@laaali : my nekupovali novou. Dělala jsem to dříve a po zimě jsem ji pak prodávala za poloviční cenu a vypadala pořád stejně, uplně v super stavu. od té doby kupuji použité, ale ptám s ena stav. Vše nové i použité na mmb. pokud chcete, mohu vám přeměřit kombinézu ve vel. 86. pak mám doma schovaný až komplet 92, po starší dcerce, ten už by byl ale obr... tu vel. 74 z lonska jsem již prodala,...

eatygrenee
autor
17. říj 2013

@laaali - jinak ta 86 jí sedí perfektně a to není žádný drobek. jestli yvdrží celou zimu do března, to netroufnu odhadnout ...ted je akorát, nohavice i trošku rezerva

laaali
18. říj 2013

@eatygrenee dobrý den budu ráda když mi ji přeměříte🙂