14denní holčička při koupání strašně pláče. Poradíte?

key25
28. únor 2013

Ahojte mamky,

naše holčička při každém koupání strašně pláče a kope okolo sebe můžete mi poradit co stím?

pajenka
28. únor 2013

A koupeš ve vaničce nebo v kyblíku?

dezyre
28. únor 2013

Malej taky tak vždycky plakával u koupání a nakonec jsme zjistili, že mu byla asi nejspíš zima, trochu víc jsme přitopili v koupelně a hned to bylo lepší 😉 Ale na druhou stranu jsem se setkala i s pár dětma, které taky v prvních týdnech koupání proplakaly. Chce to asi vydržet, aby si zvykla.

xmarg04
28. únor 2013

Nas M. koupani nesnasel, rev jak kdybych ho chtela zabit, ale pak jsem vycetla, ze mu zrejme dela problem otevreny prostor, takze jsme ho davali do vanicky zavazanyho do ranecku v pline a teprve po chvilce povolovali, ale nechavali plenku pres raminka a brisko a super, pomohlo... 😵 😵 Koupala jsem tak skoro do 5 mesicu, nez to zvladnul bez...😉

aaa
28. únor 2013

U nás ve vaničce řev, v kyblíku maximální spokojenost 🙂

schnek
28. únor 2013

taky hlasuju za kyblík. A když ani v kyblíku nic, tak společná koupel 😉

ludva
28. únor 2013

@key25 Zkus jí do vaničky zabalit do bavlněné plenky 🙂 Můj nejmladší taky plakal při koupání, pak jsem ho zabalila a byl klid. Potřeboval ten pocit zavinutí 🙂

medvide1
28. únor 2013

Jestli koupete ve vaně či vaničce zkuste dat třeba vice vody a teplejší!u nas to zabralo koupala sem tedy ve velké vaně a dala hodně vody a spokojenost! 😉

naomi6
1. bře 2013

@key25 Uklidním vás. Naše malá od narození nesnáší koupání. Doteď máme problémy s mytím vlasů. To je řev, jako bychom ji vraždili.... Zkuste třeba ten kyblík. My ho nezkoušeli, takže možná pomůže. Držím palce 😉

natalie77
1. bře 2013

@key25 Víc zatopit a na bříško dát žínku, plenku..neteř se bála, s plenkou nebo žínkou na břiše to snášela hned lépe..

key25
autor
2. bře 2013

děkuju moc vyzkouším všechno 🙂 koupeme ve vaničce která je součástí přebalováku a kousek od přebalováku máme krb takže teplo je dost.Opravdu to zní jako by jsme jí vraždily ☹ nemá ráda vodu vyzkouším zabalit a uvidíme moc všem děkuji

jfd81
2. bře 2013

@key25 nám svitil lustr do očí. 2 měsíce, než sme na to přišli... nebo si s ní vlez do vany.

lera1
2. bře 2013

@key25 nám malá ve vaničce taky šíleně plakala,ted kyblíkujem a je naprosto spokojená 😉

mafeska
11. bře 2013

malá taky ze začátku hrozně plakala, koupala jsem ve vaničce, dala teplejší vodu, napustila víc vody a bylo po pláči 🙂

janinka1090
11. bře 2013

Nám se osvědčilo foukat fénem. Přišla jsem na to náhodou a pak jsem to někde četla i na netu - v bříšku to prý taky tak nějak hučí... Já jsem koupala a přítel foukal fénem 🙂

konidana
25. bře 2013

Náš malej při koupání řval od narození cca do půl roku, dokud se nenaučil sedět. Možná by kyblík byl lepší, ale to by musel být hned. Když jsem ho zkusila asi ve třech týdnech, tak to už bylo jedno. Prostě se v tý vodě necítil, neměl pevnou zem "pod nohama", byl nejistý protože se tam sám o sebe ještě neuměl "postarat". Zjistila jsem to zpětně. Když se učil chodit tak taky sám. Za ruku ne a ne, to radši šel po 4. To je povaha. Vím že u něj prostě se vším musím počkat až bude chtít sám. časem z toho vyroste (nebo k tomu doroste). Teď vodu miluje, tedy pokud tam stačí, potože k plavání ještě nedorostl.

vlci_mak
9. únor 2014

Náš milouš taky nesnášel koupání, než mi kamarádka poradila, abychom ho v té vaničce drželi za ručičku(y). V jednom se to moc provádět nedá, max. tak za jednu, ale s manželem jsme to zkusili a ono to pomohlo! Od té doby koupání miluje a my máme vždycky úplně zcákanou ložnici (v koupelně nemáme místo). 😀

lucka662006
9. únor 2014

Ahoj, naše 14ti denní až 4 měsíční holčička také strašně plakala - spíše řvala až to trhalo srdce a uši, ať jsme zkoušeli vše možné, a bylo to tím, že byla ve vaničce, a nyní máme 2 měsíčního chlapečka a pořídili jsme kyblík, a ten miluje! Vaničku též nenáviděl. Je to na ně moc velký prostor a miminka prý mají někdy na zádech "úlekový reflex" - jak jsme ho pokládali na záda do vaničky, už brečel...V kyblíku je vzpřímeně, manžel ho podpírá, aby nestál, a já myji a celý se krásně uvolní a příjemně tváří, otevře i pěstičky, vyhovuje mu to... Také jsem si stále myslela, že děláme něco špatně, bylo to vaničkou/kyblíkem.

mpavlinka
9. únor 2014

Nikolka plakala skoro měsíc, bylo to opravdu hrozné. Pak už se jí koupání začalo líbit. Kubíček je od začátku v pohodě, tomu se koupání hned líbilo.

aurrorra
25. bře 2014

mojí malé se koupání nelíbilo v porodnici a také 1. koupání doma - v porodnici jsme měřili tepolotu dotykem předloktí a doma teploměrem kde jsem to nechala na 37° poté jsem ji zkusila dát vodu 38° a od té doby se jí koupání líbí i na prdíky jí pomáhá a krásně ji uklidní 🙂 🙂

lenkalenulka
25. bře 2014

Zabalit do bavlnene plinky a opatrne pomalu pokladat do vody, mluvit na ni, usmivat se a drzet ji pevne , dobre je kdyz se zadeckem dotyka na vany a ma vodicku az pod bradu, nebo zpivej nejakou pomalou pisnicku, proste ji to co nejvic zprijemnit, me se mala bala od porodnice asi tri tydny pac ji v porodce koupala takova mlada pizda mala se chudak bala, voda podle me byla dost tepla( ona ani teplomer nedala) takze nam trvalo nez si zvykla ale koupala jsem ji co tri dny ten prvni mesic a mezitim otirala zinkou.. proste postupne pomalu..

38blondie
5. zář 2014

já malou koupu že ji mám přes ruku hlavou dolu a nechám ji klecet na kolinkách a je klid a řehtá se 🙂) a ano určitě musi být teplo i ted v létě ji musím přitopit.

38blondie
5. zář 2014

já malou koupu že ji mám přes ruku hlavou dolu a nechám ji klecet na kolinkách a je klid a řehtá se 🙂) a ano určitě musi být teplo i ted v létě ji musím přitopit.

tulikiss
5. zář 2014

u Jiricka bylo "vrazdeni" koupanim az nez zacal sam sedet a mohl si trochu hrat.. Eliska je naprosto jina, on malinka zboznuje vodu, silene se na to vzdy tesi a rve jenom kdyz ji vytahujem z vody.
Takze to chce jenom vydrzet .

avantgarda
14. zář 2014

Náš syn taky plakal v prvních týdnech. Nakonec si přivykl a teď koupání zbožňuje. Asi to chce zpočátku prostě vydržet a koupel zbytečně neprodlužovat. A mít teplou vodu a teplo v koupelně.

petrusew
14. zář 2014

Když malou kopala sestra v porodnici, strašně plakala, když jsem přišla domů a přišlo na koupání, tak jsem koupala v kyblíku, všichni v okolí na mě hleděli jak na b.ba, že ho chci, ale pomohl nám nejen na odbourání strachu z koupání, ale i na prdíky 🙂 Za mě, zkuste kyblík na koupání 🙂

luveja
6. říj 2014

Ahoj, máme stejnou zkušenost s plačícím mimčem ve vaničce. Vyřešila jsem to tak, že si s malou sednu do vypuštěné vany, ona je na mém břiše a pod menším proudem sprchy ji oplachuji a vše je bez pláče, naopak úsměv a klídeček 😉

hojda
6. říj 2014

Zabalit miminko do látkové pleny a koupat v ní, má pak lepší pocit bezpečí.

saminomimino
6. říj 2014

my na tohle koupily kyblík a bylo po pláči

saminomimino
6. říj 2014

a nebo společné koupání

achjonetusim
6. říj 2014

Koupit kyblik 😵