18měsíční dítě nechce chodit samo

promar
13. únor 2017

Maminky, prosím o radu. Můj syn má už 18 měsíců a sám nechce chodit. Chodí jen podle nábytku, nebo za ruku a v druhé něco drží. Venku chodí vedle kočárku. Doma radši pořád leze po čtyřech. Když ho pustím a zjistí, že má volný prostor zaváhá a hned si klekne. Dr. nám dává ještě dva měsíce, jinak prý musíme na nějaké vyšetření. Dřív to neřešila. Jinak je všechno vpořádku. Pravda je, že lézt začal ve 13měsících a ve 14 měsících se teprve postavil u nábytku. Je narozený o měsíc dřív. Mám pocit, že se prostě jen bojí, rovnováhu udrží.
Kdo jste měli podobné problémy, jak jste děti motivovali? Mě už dochází nápady a taky nechci pořád někomu vysvětlovat, proč ještě nechodí, že už by měl apod.
Děkuji.

petrasipkova1
13. únor 2017

Motivace je jednoduchá, nepomáhat, nevodit za ruku a lákat k sobě, aby zjistil, že může jít sám. Taky aktivní chodítko bylo super, s tím lítala čím dál rychleji, natrénovala to, a pak se pustila.

paja.83
13. únor 2017

Dcera začala sama na začátku 19.měsíce, pak si jednoho dne sama stoupla v prostoru a začala pomalinku sama chodit, za dva dny uz lítala , nikdo by na ni nepoznal, že sama chodi teprve par dni.

petrasipkova1
13. únor 2017

ještě mě napadlo, lezení až ve 13 měsících doktorka nijak neřešila ? Má to prostě všechno asi posunuté, dcera začala lézt v 8.měsíci přesně, chodit začala až skoro v 15 měsících a doted (19 m) venku toho moc neujde 🙂

promar
autor
13. únor 2017

@petrasipkova1 On byl od začátku celkově pohodař, to jen já jsem vystreslá, co zase budeme mít napsáno v průkazu. Dlouho se nechtěl otáčet ani na bříško, to až v 6,5 měsících. No, snad se to podá. Jinak je naprosto v pohodě. Všechno na svůj věk zvládá.

paja.83
13. únor 2017

Dcera začala taky lézt az po prvních narozeninach, sedět začala az ve 14.měsících.

anniesfibis
13. únor 2017

pokud je o mesic driv, pak korekce musi byt a tedy m min.1mesic cas (norma pro chuzi je 18m); nechapu to ,,porad vysvetlicat, ze uz by mel chodit,,...to vazne? nechte to na diteti. Pokud lezl az od 13m (a v tom bych videka vetsi problem), tak bude logicky i chodit pozdeji....dulezite je, ze leze. Choditka bych nepouzivala zadna, za ruce nevodit ani nepridrzovat.

promar
autor
13. únor 2017

@anniesfibis Já mu nechávám čas, jen když se někdo ptá kolik mu je, tak hned prudí s tím, že už by měl chodit a že jeho děti... atd. Tak si někdy přijdu jako neschopná matka. Ale možná máme každá někdy takový pocit.

anniesfibis
13. únor 2017

@promar vyvoj nelze zrychlit i jdyby mel supermatku ;)

linee
13. únor 2017

@promar az tak daleko nejsem,holka ma len 13 mesicu,ale jsem zvedava,jak dopadnete.Rozlezla se jenom pred dvema tydny.Do te doby se jenom plazila,obecne je hodne pomalejsi oproti tabulkam.Celkove je ale hodne opatrna a udela neco jenom,kdyz si je jista. Mozna to bude take u tveho ditete.Dva mesice je hodne dlouha doba.A uvidis,ze to bude dobre. Ja jsem u me holky videla,ze ac jsem se snazila motivovat ve vsem na maximum,tak mi stejne davala najevo,ze se muzu snazit,jak chci,tak ona je ta,ktera si rekne,kdy je ten spravny cas.Drzim palce!!!

nafuka
13. únor 2017

@promar od lezení po chůzi počítej asi 5 měsíců.a jinak co je komu po tom co tvoje dítě umí.Kdyby si každý hleděl svého, hned by bylo na světě líp.

nafuka
13. únor 2017

@promar Zkuste ho s manželem lákat at chodí od jednoho k druhému, stačí i kousek dva tři krůčky.neboj až se otrká tak se rozchodí, všechno přijde i když později.

aaaaandi
13. únor 2017

Takhle přesně jsme to měli se synem, lézt začal ve 13.měsících, kolem nábytku začal ma 17.měs. Byli jsme na neurologii a tam nám řekli, že když leze, tak má to nejtěžší za sebou a zbývá jen čekat. Sám v prostoru začal chodit v 21.měsících a přesně jak píšeš o svem synovi, i můj byl těžký pohodař, nic ho nemotivovalo, když někam nemohl, nedostal na to, tak mu to bylo jedno, zabavil se jinak. Vzpomínám si, jak jsem byla strašně vystreslá, ale chce to se uklidnit a nechat to na něm, věřit mu, že začne chodit až si bude opravdu jistý. Ten můj se jednou rozhodl, že začne sám a prošel celý byt, měl strašnou radost 🙂, nikdy taky nespadl, protože měl tu jistotu. A taky jsem ho začala brát mezi děti, sebrala jsem odvahu a šla skoro s dvouletým nechodicim dítětem (chapu, že už nechceš poslouchat proč už nechodí) do mateřského centra a to si myslím, že ho taky dost posunulo.
Přeju hodně štěstí a klid 😉

lv
14. únor 2017

E stála v 9, obcházela 5měs, chodila v 16m, s mnohem míň pády, jak chodící roční starší. Přijde na to, zvládne to.

promar
autor
14. únor 2017

@aaaaandi Moc děkuji, vím, že v tom nejsme sami🙂)

promar
autor
14. únor 2017

Všem maminkám děkuji za příspěvky a pozitivní energii🙂)