18ti měsiční syn kříží špičky. Znáte nějaké cvičení?

mady
25. zář 2008

Ahojky všem!Můj syn chodí od 1 roku a celou dobu dává špičky k sobě. Ale zdá se mi že je to horší a horší. Zakopává o ně pořád padá. Doktorka mi řekla že je to normální a že nebude mít aspoň plochou nohu a ortoped že bude mít plochou nohu. Ale nikdo mi neporadil co s tím. Akorát boty na kozu.Neznáte nějaké cvičení? Nebo neměli jste stejný problém a spravilo se to?Předem všem děkuji. 😉

kar.la
26. zář 2008

Osobně s tímto zkušenost nemám, ale bavila jsem se s místní maminkou, její chlapeček (2r) dává špičky stejně.
Ona to pořád řeší, ale její bratr!!! (ortoped) říká, že to řešit nemá, že je chlapeček ještě malý a noha ve vývinu...
Tak si říkám, když je to v rodině, snad nekecá 😀

dashak
27. zář 2008

Ahojky, my jsme měli problém, že malá zas jednu nožku - špičku vytáčela hodně ven. Chodili jsme na rehabky a sestřička mi jen tak jako formou hry doporučila válet malé nožky na válečku na těsto. Tak jsem si ji posadila před sebe, položila před ní váleček, na to ji dala nohy, snažila se jí je dát do takové polohy, aby byly rovně a pak jsem koulela a ona kopírovala chodidly ten tvar válečku, což je dobré i na podporu správného vývinu klenby.
Boty naopak mi radila taky, ale bylo to ještě horší.

kalu
27. zář 2008

Naše malá taky dává při chůzi špičky k sobě a občas i chodí po špičkách. Je pravda,že je nedává k sobě tak moc,aby si o ně zakopávala. V 15 měs. jsme byly na kontrole na ortopedii (měly jsme dlouho dečku) a ortopedka říkala, že je to v normě a že se to spraví samo. Tak to zatim neřešim.

lucisek1986
28. zář 2019

Urcite boty na.kozi nohu. Mladej to delal.taky a pomohlo. Jinak pokud mozno,tak chodt bosky