2 měsíční dceři myju vlásky. Je to brzy?

prami
19. dub 2008

Prosím o radu jak pečovat o vlásky dvouměsíčního miminka. Dcera má docela dost vlásků.Myjeme je každý den dětským šamponem od Nivey.Kamarádka mi ale nasadila brouka do hlavy, když se tomu strašně divila, jako že je to na takmalého prcka moc brzy. Dík za vaše tipy a rady.

janickabez
19. dub 2008

Ahojky my jsme dle mého taky docla vlasatí a myjeme šamponem Nivea jednou cca za týden a jinak při kopoupání čistou vodou, asi tak stylem... co se namoči, to se namočí, takhle to praktikujem od 1. dne, jinak asi bych ji hlavu pokaždé šamponem neumývala, my nepoužíváme ani žádné dětské mýdlo, jen do každé druhé koupele měsíčkovou koupel od weledy, koupu od den... mimi není špinavé a tak si myslím, že té chemie by se na ně mělo patlat co nejmíň, ale je to samo každýho věc 😉

prami
autor
19. dub 2008

Jo, asi na tom něco bude, že se to s tou chemií nemá přehánět.Ze začátku jsem ji myla ekologicky 😅 ,ale začala jsem používat šampon, protože ty vlasy nevypadaly ani po koupání pěkně.Za den se jí vždy zpotí a voda na to nestačí. Dík za radu 🙂

minea
20. dub 2008

Prami, tady asi nejde říct, co je dobře a co špatně, udělej si to tak, aby to tobě i miminku vyhovovalo. Samozřejmě že co nejméně chemie, na druhou stranu ta kosmetika, co je přímo pro miminka, by jim škodit neměla 🙂 . Já to tak nějak střídám - jednou umyju mýdlem, jednou šamponem. A je fakt, že po umytí šamponem ty vlásky vypadají líp 😅 .

malovani
20. dub 2008

My koupáme denně ve vodě, ob den přidáváme sprcháč, vlásky šamponem myjeme jednou týdně, zatím to stačí...

jandalinka
20. dub 2008

prami:je zbytečné mýt vlásky každý den 😖 .My máme také hodně vlásků od narození a jen a jen přibývají a myjeme tak jednou týdně vlásky šampónem.Ze začátku se ji dělali hodně šupinky na hlavě,tak jsem pořád mazala krémeme a měla mastné vlásky, ale i tak jsme jen spláchli vodou ať pořád nedávám šampón. 😉

nensy
20. dub 2008

mi jsme mili vlásky malí jednou za týden ono to častější mytí není dobrý 😀

cherub
20. dub 2008

ahojky, my jsme taky vlasatí a nejprve jsem je myla každý den, ale teď už to děláme jen podle potřeby - cca 2x týdně, protože malá u toho děsně vyvádí 😝 Používám šampon BATOLE 😉

prami
autor
20. dub 2008

Díky všem za rady.trošku tu frekvenci mytí omezím. Taky si myslím,že pokud je šampon určen pro děti tak by to neměl být úplný fujtajbl 🙂

majaaita
20. dub 2008

Prami, někde jsem četla, že se častějším mytím potom vlasy víc mastí v pozdějším věku, ale už nevím odkaz.

Myjeme jednou týdně šamponem, jinak vodou. Iťula má hodně vlasů, ale rok mu je za chvíli, tak ho pak střihnem. Dělají se mu na vlasech zacuchaný cucky, jak nosí čepici a spí na zádech - i když to češu. Říkáme tomu "chemlon" 🙂

nissanek
20. dub 2008

my sice nejsme uplní vlasáči, ale slušný páčo už nám raší, meju jenom vodou a jednoou týdně i mýdlem Oilatum. Chtěla jsem se ale zeptat, jak moc tu hlavičku ještě promašťujete, Kristuláček měla dost ty žlutý srtoupky, toho jsme se už snad zbavili, ale občas se jí na temenu udělají takové suché šupinky a přes ty vlásky to moc promašťovat nejde (používám modrou indulonu nebo Leniens). Olivový olej jí ta zas tak nepromastí (nebo se to spíš rychle vsákne)...tak nevim...

jandalinka
21. dub 2008

nissanek:my jsem též "bojovali"se žlutými stroupky.Pomohl nám Excipial a teď už jen lehce promastím silně olivovým olejíčkem či indulonou tak půl hodiny přes umytím vlásků a zatím v pohodě.Sice pořád nám tam zůstali takové lehké suché šupinky,ale prý to už nic není podle mudr. a nemá zbytečně "ponikařit" 😀 .Prý když jí to budu průběžně odlupovat nehtíkem,tak to dám dolů.hm.tak to jsem si řekla,že neee 😠 .Nechám to ať to samo vymizí či odloupne se 😉

malovani
21. dub 2008

My taky promašťujeme olivovým olejem.

med
21. dub 2008

Já myju vlásky od začátku jen dětským mýdlem jednou až dvakrát za týden. Ze začátku jsem mastila olivovým olejíčkem, teď jen občas, když se mi zdá, že má vysušenou kůžičku. Jinak oplachuju každý den vodou. Když měla Terka ty žlutý šupinky, tak jsem je lehce vyčesávala kartáčkem na vlásky.

cherub
21. dub 2008

my máme také ty žluté šupinky, ale nevím jak s nimi zatočit. Přes Nikčiny opravdu husté vlasy, se až na tu pokožku skoro žádný olejíček nebo krém nemá šanci dostat 😒

listicka20
7. kvě 2008

U nás když byly žluté šupinky, tak jsem Katrince tu hlavu promazala olejíčkem vlasy nevlasy. Sice je pak měla hodně mastný, ale šupinky zmizely. Jinak vlásky mejun šamponkem max. jednou týdně, ani to ne. Při koupání si je ale vždycky namočí ve vodě.

Chtěla jsem se ale zeptat maminek s vlasatými miminky, jak řešíte, když už vlásky padají do očiček. Katrinka už má veleofinu, je mi líto to stříhat, ale gumičky a sponečky v jejím věku se bojím, aby si je nestrhla a nesnědla

anngie
16. říj 2008

nám je 5 měsíců a taky se jí začali objevovat žluté šupinky, včera jsem jí koupila šampon od Johson Baby a umyla jí, ale má to dnes znovu, tak zkusím tedy ten olejíček, snad to pomůže

nensy
16. říj 2008

tak malá má taky dlouhý vlasky a hustý a ofinku má dlouhou já jí teda dává sponku a ještě mi jí nesnědla

minea
17. říj 2008

Kamarádky holčička ji spolkla - takovou tu pružící a ještě k tomu rozepnutou. Čekaly dva dny v nemocnici, pak ji naštěstí vykakala 😅

kacka.va
17. říj 2008

anngie: jojo, olejíček pomůže, normálně ji to namasti a třeba za hodinku umyj