Alkohol a kojení. Opravdu tím mimčo neohrožuji?

klobinka
1. črc 2020

Ahoj holky, vim,ze je to tu nekolikrat ale zajimaji me aktualni odpovedi. Pred tehu jsem byla zvykla si s manzelem davat kazdy vecer dve nekdy i ctyri deci vina k tomu jidlo. V tehu jsem nepila ale ted plne kojim a praktikuji to tak stale. Nejsem alkoholik ani nic takoveho,ale znám hodne lidi co si takto davaji a v zadnem případě nejsou zavislaci. I my stale lidi rikaji,ze tim mimcu neubližuju,jsou mu 4 mesice. Myslite,ze ke to pravda,ze vazne mimco neohrozuju? Vino nepiju samotny ale treba s colou nebo k tomu mam vodu...

madbetka
3. črc 2020

@marketka_m Přesně takový komentář jsem čekala 🙂

Tak ještě jednou - nikdo neznáme svou míru. Tudíž nic neglobalizuji, pouze poukazuji na fakt, že alkohol může být celkem nebezpečná látka a jako s takovou by se s ním mělo nakládat 🙂

me_druhe_ja
4. črc 2020

Podle teorie tady všech dokonale svatejch matek by 80% Francouzů museli být alkoholici.🤷 Tady prostě dobré víno patří ke kultuře stolování. A že oni si na to potrpí. 🙂 Autorko, bejt tebou, tak to tady ani nečtu. 😀 Já te chápu. 🙂

zuzita15
4. črc 2020

@me_druhe_ja
https://svetobeznik.info/francouzi-by-meli-pit-...
https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/sklenk...

A jeste jsou na prvnim miste ve vyskytu nemoci jater, takze takova hitparada to piti nebude. Ano, kvuli vyskytu revestratolu ma vino (zejmena cervene) pozitivni vliv na vyskyt kardiovaskularnich chorob, takze pri dennim piti vina sice treba neumres na infarkt, ale na cirhozu jater, muzes si vybrat

vineta
4. črc 2020

@me_druhe_ja Jj, Francouzi hodně pijou k vínu kolu, jako autorka 🙈, kultura stolování. Je rozdíl pít na chuť vs pít z návyku...

editah222
4. črc 2020

Nejlíp to vystihuje NTAK: Vypadá to jako sranda, ale není to sranda. Kopec "K", na úpatí toho kopce stojí normální průměrný Čech. Chlastá jak duha a jde nahoru. Dokud jde nahoru, je všecko v absolutním pořádku. Kde je průšvih? Tento bod, vrcholek, Bod Zvratu, break point. Tady poté, finito, tam ti nepomůžou doktoři, tam ti nepomůžou psychologové, tam si nepomůžeš sám, prostě úplný konec. O co jde? Někdo chlastá celý život a nic se mu nestane. Proč? Protože ten jeho kopec - výška kopce V - je strašně vysoký. On prostě celý život popíjí a furt leze nahoru. Bohužel, nikdo z nás neví, jak ten kopec máme kdo vysoký ...

sudylichozrout
4. črc 2020

@me_druhe_ja Taky ta tva vetsina Francouzu alkoholici jsou 🙂 Alkoholismus ma pomerne jasne stanovene parametry. Akorat to tam nikdo neresi, proroze alkohol neodmyslitelne patri k jejich zivotu a kulture.

martiina_k
4. črc 2020

@jjasmina no jooo, tys na to kápla. Dvě dvoudecky vína jsou víc než půl flašky... kdyby tady autorka napsala - denně si dám půl flašky vína, to by asi ty komentáře vypadaly jinak. Holt jak se dá podat realita různým pohledem. Osobně souhlasím s většinou, že přímo ten alkohol miminku neublíží, ale pokud autorka denně potřebuje půl flašky vína, tak osobně už ji považuju za alkoholika.

sudylichozrout
4. črc 2020

@madbetka NTAK. Nohavicova teorie alkoholoveho kopce :D

amenophus
4. črc 2020

Male mnozstvi alkoholu do materskeho mleka prechazi a nikdy nebylo klinicky stanoveno jake mnozstvi alkojolu je pro.kojemce bezpecne a jake uz ne, takze se to nedoporucuje. Zvlast u takhle maleho miminka, ktere muze byt citlive i na malou koncentraci. Nejvyssi koncentrace alkoholu v mlece je 30-90 minut po konzumaci. Ja si taky obcas nejake to pivko nebo vino dam, ale nacasuju si to tak, abych potom minimalne hodinu a pul (radsi dve) nemusela kojit. Pokud si chces dat vino k veceri, nakoj pred veceri a muzes byt v klidu.

lennus
4. črc 2020

@klobinka Miluju víno a nepřestala jsem nikdy, v těhotenství občas deci a půl k obědu, po porodu postupně, z kraje až večer, kdy ulehly, postupně někdy více, mám obě děti zdravé, snad v rámci možností i chytré, názory se liší, dej na pocit 😉

95newmommy2020
4. črc 2020

Já bych se toho nebala. Do mléka se dostane fakt minimum. Sklenicka vina určitě nevadí.

95newmommy2020
4. črc 2020

@lennus Víno je zdravé. ❤️

lennus
4. črc 2020

@95newmommy2020 Dyť su taky holka z jižní Moravy z vinařské rodiny 😉😆

freemind87
30. srp 2023

@muhehehe, také jsem žila v tom že alkohol při kojení nevadí, ale když promile, je desetina procenta, a novorozeně má 3kg, tak to je cca 20x min, než dospělí, takže když dítě dostane mliko s obsahem 1promile, je to, jako kdyby vypilo samo dvouprocentni pivo ne? (0.1%*20, nedej bože, kdyby měla maminka 2 promile) nebo to počítám špatně?

freemind87
1. zář 2023

@marketka_m ano to jsem koukala, ale jsou tam neurčité věci, jako obcas a trochu atd. To si každý může vyložit jinak. Snažím se to pochopit. A pak tady v diskuzích vidím jak se házejí údaje jako že promile je 0,1 nebo dokonce 0.01, takže jen chci uvést a pravou míru, že 1 promile je 0,1procenta. Takže pro dítěte, co váží 3kg, je jedno promile matky v mliku ( 0.1% X 20-dite je cca 20x menší) jako kdyby bylo kojeno radlerem(2% alkoholu)proste ekvivalent váhy a promile-jrdnoducha trojclenka. Ale zase si říkám, že pokud je žena těhotná, a dá si jedno velké pivko, tak má v krvi stejně jako dítě. Takže po lahví vína má člověk dvě promile, nakoji, tak to je jako když si těhotná žena v devátém měsíci dá velké pivo... Je to tak nebo se mýlím? Pořád se bavim o trikilovem novorozenci, kdyby se jednalo o sestikilove dítě, už by člověk musel mít 4 promile a to už je nesmysl.

marketka_m
1. zář 2023

@freemind87 nejsem lekar. Je potreba se ptat odborniku

vojciniakova
2. zář 2023

@veroniqess tak jestli si člověk dá denně, tak už je alkoholik