Astma. Můžu užívat léky, když kojím?

fallingstars
5. lis 2017

Ahoj holky, je tu nějaká mamink, která při kojení užívala léky na astma, konkrétně Symbicort, příp. DuoResp Spiromax? Vloni v létě se mi rozjelo lehké astma, během léta jsem foukání zkorigovala téměř na nulu, ale s těhotenstvím se mi zhoršilo. Postupně jsme ale s alergoložkou dávky snižovala, a asi měsíc před porodem v dubnu až do teď jsem zvládla bez inhalování (i když kolikrát by to k tomu v létě asi bylo). Ale poslední dva týdny se budím zahleněná, mám zadní rýmu a ráno odkašlavám plus poslední dny se mi opět i hůř dýchá a asi si budu muset chte nechtě fouknout, jen nevím, zda můžu, když kojím? Zítra jí zavolám, ale nejradši bych si foukla ještě dnes...Předem díky!

lucikvr
5. lis 2017

Ahoj, já musela celé těhotenství a kojení, kojim dodnes/ dcera 23 měsíců/ inhalovat 2krat denně seretide diskus. Jinak by to prý nešlo a ještě při zadychavani přes den ventolin. Dcerka je naprosto zdravá a spokojená, a doufám že to tak zůstane. Opravdu doporučuji konzultaci s lékařem a říct mu jak se cítíš, oni ví co ti doporučit.🙂

horsiee
5. lis 2017

Mám astma od dětství. Léky stejně dlouho. Přes těhotenství sem poctivě foukala 2x denně duoresp, protože sem se bála aby mělo mimčo dostatek kyslíku ( asi je to kravina, ale měla sem lepší pocit 😀) Nyní mám stále 2x denně, ale už na to docela kašlu.

fallingstars
autor
5. lis 2017

@horsiee
@lucikvr Díky, holky, já v těhotenství foukala taky, jen mi doktorka změnila ten Duoresp na Symbicort. Pak to nebylo třeba a teď je to zase horší, ale dneska ráno to bylo třeba na prd a pak zbytek dne v pohodě 🙄 Možná úplněk 😄

horsiee
5. lis 2017

@fallingstars spíš počasí. Na podzim je horší vzduch, inverze atd. Mě se třeba dýchá hůř když je třeba jen mlha. Domů se dá pořídit čistička vzduchu, ale venku je to horší 🙂

binki
5. lis 2017

Symbicort jsem před otěhotněním přestala používat. A výsledky byly stejné. Takže, když je nouze, dám Ventolin. Jinak si pomáhám jógou, bylinkami, zábaly, zvlhčovačem a občas zobnu tabletu Aeriusu. Ten je spíše na alergie. Ale po létech na prothazinu, syntofilinu atd. je to malina. Křivka je pořád stejná (nic moc), ale pocitově je mi lépe :D Obě děti mají bohužel podobné problémy. Takže nejvíc mne naštve nějaká školní chřipka, protože pak to končí laryngitidou a já strašně nerada štěkavý kašel. Jo a ještě a to je důležité, snažím se dodržovat bezhistaminovou dietu.

buldrik
5. lis 2017

muzes pouzivat. mne se tedy astma vyrazne v tehu zlepsilo. Bohuzel se zacalo vracet minuly rok (2 roky po porodu) po zraneni nosu, kdy se mi posunula prepazka a neslo mi dychat nosem.

keksikova1
5. lis 2017

Účinna látka obou leku je vylučována do mm, ale v rozmezí terapeutických dávek se nepředpokládá, že by došlo k ovlivnění kojence. Pokud lék potřebuješ, nedá se nic delat, udušena maminka je miminku na prd..Taky toho neinhalujes kila..😘
@horsiee to není kravina,mela jsi úplnou pravdu 😉

fallingstars
autor
5. lis 2017

@horsiee Já jak se mi to rozjelo teprve vloni, tak to právě ještě nemám moc vypozorovaný, kdy se mi to zhoršuhe, apod. Vím jen, že když se mění tlak / počasí...ale s tou inverzí to dává smysl 😊

@binki Toho se bojím, že to po mně malá zdědí 😕 Mně se to rozjelo stresem, z léta neřešené “senné rýmy”, alergologie pak potvrdila, že jsem alergická prakticky na vše, co kvete a roste pd března do října 😬 Ale partner je kompletně bez alergií, tak snad se ty geny smísily v tomhle v její prospěch...

fallingstars
autor
5. lis 2017

@buldrik 😕 To je teda taky “na prd”. V tom těhotenství je to prý jak u koho, kolegyně z kanclu si nemusela foukat asi pět let a najednou byla na osmi inhalacích za den...😒

fallingstars
autor
5. lis 2017

@keksikova1 Super, děkuju za lékařské potvrzení 😊 Ještě se dojedu ukázat te mojí...ale předpokládám, že mi bude stačit pár dní si po ránu fouknout a bude to OK.

keksikova1
6. lis 2017

@fallingstars jenom teda si myslím, že je vhodný to pouzivat pravidelne,tak jak ti to lékař předepsal, můžeš tim předejít zhoršování 😉 Tak ať je brzy lépe 😉