Barva na otisk nožičky, ručičky, jaká je nejlepší?

ninaduskova
27. pro 2013

Ahoj dámy. K Vánocům naše malá princezna dostala výbornou knížku,kde ji vyplňuji různé údaje o jejím životě.Jednou z kolonek je i otisk nožičky a ručičky.Nemám s tím zkušenosti a proto se chci zeptat jaké jsou na tohle nejlepší barvy a kde se dají pořídit.Chci aby barvička v knížce vydržela a zároveň to nějak prdelce neuškodilo. Děkuji za odpovědi 🙂

bambulal1
27. pro 2013

ahoj,
nám v porodnici udelali obtisk nohy obyčajnou temperovou barvou pak ho hned umyli.

ninaduskova
autor
28. pro 2013

Když to se mi zdálo divné aby ji tempery nějak neublížili a aby to vydrželo.

tkanicka
28. pro 2013

jsou i prstové barvy pro děti. Podle mě ani tempera ublížit nesmí, pokud ji teda neocucá. Vždyť je to určené pro děti, které beztak nemalují pouze štětcem s čistýma rukama😉 hlavně umýt a je to

pppxx
28. pro 2013

Na nohu bych pouzila jakoukoli barvu. Naredit temperu, vodovkami apod...asi bych nedavala nejake olejove nebo toxicke barvy, ale klasicke obycejne barvicky neublizi.
Nebo je jeste moznost zkusit nejake prirodni domaci (z caje, repy apod), ty neublizi urcite, ale spatne pujdou umyt z kuze

lenkalenulka
30. pro 2013

Prstove netoxicke barvy, nebo jsem cetla ze to jde i potravinarskyma🙂 urcite lepsi volba nez vodovky nebo tempery..

krmv
31. pro 2013

Budete se divit ale umyt cervenou potravinarskou barvu je taky umení.

ivasad.
1. led 2014

Rtěnka.

kytkakvete
1. led 2014

prstové barvy 😉

jas_min
15. led 2014

Ahoj, taky to plánujeme, hledala jsem nějaký recept na prstové barvičky, protože jsem na to kdysi na netu narazila, ale tehdy jaksi neuložila...
tady je jeden z nich, který údajně pochází z publikace http://www.grada.cz/prvni-tri-roky-zivota-ditet...
1/4 šálku kukuřičného škrobu 2 šálky vody, potravinářské barvivo. Kukuřičný škrob smícháme v hrnci s vodou.Vařte, dokud hmota nezhoustne. Rozdělit do uzavíratelný skleniček, nechat vychladnout. Po vychladnutí vmíchat potravinářské barvivo.Je dobré skleničky uložit v chladnu, jinak zřídnou a zkazí se.
zatím jsem to nezkoušela, ale kvůli tomu otisku asi ještě do konce měsíce uvaříme 🙂 (jen doufám, že to nedopadne jako když pejsek a kočička vařili dort 😀 )