Bolesť holennej kosti. Mali ste niekto? Ako dlho bolí?

susik77
4. lis 2008

Ahojte, od nedele ma dost silne boli holenna kost, neviem od coho ☹ Chodim sice do fitka ale teraz som nebola uz dva tyzdne, ani predtym som nemala ziadnu hroznu svalovu bolest ani ziadny uraz...Na dotyk to je este trochu teple. Teplotu inak nemam ani nic ine okrem bolesti. Zatial mi pomaha Fastum gel ale tak na 2 hodky, potom to znovu boli, hlavne ked dlho chodim.
Mali ste to niekto? Ako dlho vas to bolelo?Manzel mi hovoril, ze vraj on mal takto problem ze ho to bolelo 3 mesiace 😒

liviky
4. lis 2008

ahoj susik,já na bolesti holenních kostí dost trpím,.....pomáhá jen klid a dodávání magnesia,třeba pomocí minerálek a někdy mě to vkuse bolí i dva týdny,ale to je tím že sem s holkama pořád v pohybu 😖

susik77
autor
4. lis 2008

no, aj ja chodim s malou na dlhe prechadzky...prave preto sa bojim, aby som sa uplne nezlikvidovala, potom uz by som nemohla chodit ani na horske tury ☹

liviky
4. lis 2008

no právě,ted pár dnů si odpočiň nepřepínej se a bude to lepší a večer si teba podlož nohy at se dobře prokrbí,to taky pomáhá 😉

susik77
autor
4. lis 2008

super, dik. a bola si s tym u dr.?nevies, z coho to moze byt?

liviky
4. lis 2008

bla a řekla mi,že to je přílišná námaha nedostatek magnesia a třeba i počátek křečových žil ☹ a nebo příliš velký nárůst či pokles tělesné váhy 😖

susik77
autor
4. lis 2008

aha, ja som zhodila za posled. polrok asi 17 kg, tak mozno tym...a ani neviem kam by som s tym mala ist, ci na ortopediu al. chirurgiu...

liviky
4. lis 2008

no mě to nejvíc taky bolelo po porodu,když sem hubla....ted to mám spíš sem tam z přetažení!...takže v poho,to tělo se s tím musí vyrovnat 🙂 ....tak sme asi našly toho zakopanýho psa(17kilovýho) 😀 😀

susik77
autor
4. lis 2008

super, uz som sa bala ze to bude neco horsie...tak si dam pauzu s cvicenim a skratim prechadzky 😎
dik 🙂

liviky
4. lis 2008

nemáš zač a zdraví 3x zdar zdar zdar 😀

susik77
autor
4. lis 2008

ahoj, tak som vygooglila, ze to moze byt zapal okostice-dost caste u neteenovanych ludi 😎 to ked idem do posilky raz za dva tyzdne a prepinam sa 😝
a ze sa to da zvladnut kludom a tymi protizapalovymi gelmi...

liviky
4. lis 2008

no tak vidíš,tak sme zase o něco chytřejší 😀

nobody
4. lis 2008

a na kotník tam něco nemáte?

aponchie
5. lis 2008

boze ty jses trapnej s tim kotnikem uz 😝

nobody
5. lis 2008

😝 😀

bibula
5. lis 2008

nobody- pofukaj si-pomasiruj a odloz 😉

nobody
5. lis 2008

bibula ... děkuji moc 😉

speedyg
2. čer 2009

Ja mavam bolesti holennych kosti velmi casto. Zvlast po futbale, alebo ked robim sport kde musim sprintovat. Vskutocnosti sa u mna nejedna o bolest svalov, ale o bolest kosti. Moze to byt az neznesitelna bolest pri sprinte, chodzi zo schodov alebo pri prekrizeni noh. Je to sposobene plochymi nohami, ktore prilis zatazuju bocne lytkove svaly. Tie sa potom unavia a dostatocne nepruzia narazy a holenne kosti dostavaju riadne zabrat. Jedine co mi pomaha je posilnovanie noh (ale az ked bolesti ustupia, co moze byt aj po niekolkych dnoch) a trochu aj kostihojova emulzia.

susik77
autor
2. čer 2009

speedyg: aha, to je mozne...tiez mam ploche nohy a v tej posilke som to dost prehanala, nebola som dost vytrenovana...inak, rada by som do buducnosti zlepsila aj styl chodze, aj pri vysokohor. turistike, v Tatrach si vzdy odrovnam koleno a potom mesiac krivam. Je teda dobre zamerat sa na posilnovanie noh?
Inak vtedy ako som zalozila tuto diskusiu, ma ta holenna kost bolela asi mesiac 😢 chvalabohu, je to zahojene, bez nasledkov 😔

nikusqa
15. únor 2012

@speedyg Ahoj, vidim, ze trochu sa v tomto vyznas. Ja mavam tiez problemy z bolestami kosti hlavne na pravej nohe - píšťala uz ma to pobolieva mozno aj pol roka ale to bolo len take jemne ale teraz v poslednej dobe ma chytaju väcsie bolesti a ako si spominal ked vela chodim tak vtedy ma to dvojnasobne boli alebo ma to zacne pocas chodze boliet a poriadne. A tiez mam ploche nohy tak neviem ci to moze s tym suvisiet zeby iba 1 noha bolela a druha nic ?, Mam ist k doktorovi ?
Za radu budem velmi vdacnaaa 🙂