Chodíte s dětmi v mrazech ven, nebo jste raději doma?

glickaiva
1. únor 2010

Ahoj holky, jak jste na tom vy? Holky byly dlouho nachlazené, ted jsou už dobré, ale raději se držíme spíše doma.

berynka
4. únor 2010

U nás se chodí ven pořád 😉 .
Když byly jó ty velké mrazy, tak to bylo 1-2x za den na půl hodinky. Jinak si jí bere tatínek na sáňky a jsou klidně dvě hoďky pryč, s babičkou zase chodí k řece krmit kačeny. Já se taky snažim, aby každý den provětrala. Teda nejčastěji to dopadne tak, že couráme po obchodech 😀 .

shaula
4. únor 2010

Jindri - ano, ráno, vždycky na 2 - 3 dny 😉 A když se někdy stane, že uvařit nestihnu, tak holt dostanou skleničku 😅

jindri
4. únor 2010

shaula: já právě ráno než se nasnídáme, vysaju, vytřu, umeju nádobí, dám prát či něco pouklidím, tak je 10h a dáváme sváču 😉 takže vaření nutně zbývá na čas polední 😉

shaula
4. únor 2010

Jindri - no vidíš, a tyhle věci zase dělám, když spí, nebo o večerech a víkendech. Případně prádlo do pračky hážu za pochodu 😀 Jinak já vařím taková jídla, která se vaří sama 😉 Navíc kdybych měla vařit, až spí, tak buď nenavařím nic (někdy spí krátce) nebo budeme obědvat až ve tři nebo později (když spí déle) 😀

shaula
4. únor 2010

Ale jinak klobouk dolů, já bych absolutně nemohla vytírat nebo vysávat, když jsem sama a kluci jsou vzhůru 😀 Jak to děláš, to se ti nemotá pod nohami? 😕

jindri
4. únor 2010

Shaula: pustím rádio, dám Mařenku a vzácné (rozuměj - ty, co jen tak nevidí 😀 ) hračky do postýlky a jdu šůrovat. Jelikož to tak praktikuji každé ráno, už si zvykla, pochopila, že může stát na uchu, ale já úklid dokončím. Jinak pak ještě vysávám odpoledne a ano, motá se mi pod nohama a pronásleduje hadici 😀 aby jsi si nemyslela, že jsem nějaký pošuk, co miluje úklid - máme psa v bytě, strašně chlupatýho psa 😀 Večer uklízím taky, když usne. Nevím, co to máme za domácnost 😀 Spíš kloubouk dolů před tebou, ty to máš v dvojtém vydání 😀

fran
8. únor 2010

Ahoj, zajimalo by me, zda ma nekdo podobny problem jako my.
Nase dvouleta holcicka nechce v mrazu ven. Kdyz je na nule nebo par nad, tak je to v pohode, jsme venku klidne pres hodinu a uziva si snih. Ale jakmile je pod nulou, je hrozne protivna, knoura, chce domu a nevydrzime dele jak 10min. Snazila jsem se ji ruzne zabavit, boby, snehulak, vsechno mozny....proste ne. Oblecena je dostatecne, zimu cejti asi jen na obliceji. Tak nevim, co s ni.

listicka20
8. únor 2010

Ahoj fran, máme to podobně. Možná je to i tím, že bydlíme v cizině a holčička na mrazy není zvyklá - když jsme přijely v prosinci do Čech a uhodily mrazy, tak jsme nedošly ani nakoupit. Prostě řvala. A to byla nabalená jak na cestu na severní pól.

fran
8. únor 2010

Ahoj listicko20. Tak ve vasem pripade to chapu a zase asi pojedete do teplicka. Ale my prechazeli do zimy normalne z podzimu, jako vsichni. Nakoupit taky nedojdem, obchod je tak pul hodiny. No, nevim, jak to resit, ona proste kvici a ani ve fusaku v kocare neni v klidu. Z pocatku jsem si myslela, ze se to zlomi, ale nejak ne...

sherry28
8. únor 2010

Když teď ven nemusíme, tak jsme doma. Kluci jsou pořád nemocní. Teď má starší jarní prázdniny, tak jsme doma 😉 Jinak ho vozím každý den autem do školky a tam rozkládám golfák na malýho. Do školky dojdeme pěšky a ze školky zase zpátky k autu, po cestě i nakoupíme. Odpoledne, když jedeme pro malého, tak to samé. Takže jsme venku každý den tak hodinku dohromady (2x půl hoďky) 😉 Ale jinak jsem ráda, když nikam nemusíme. Ono to navlékání a zase vysvlékání není příjemné 😖

fran
8. únor 2010

2x pul hodiny je super. 🙂. Ja to delam tak, ze kdyz prijedeme od nekud autem, tak se s ni snazim placatit jeste co nejdyl pre domem...ale z toho je tak 10 min. 🙂

listicka20
8. únor 2010

Fran, to je těžký. Zkoušelas jí třeba přikrýt kočárek igelitem, aby na ni nefoukalo? A může chodit nakupovat manžel? Za rok to třeba bude zase jiný. My teda nejsme v žádných teplích krajích (Anglie), taky nám tady letos sněžilo, ale teplota pod mínus pět nešla. Ve sněhu, přesně jak píšeš, si malá hraje, dokonce v něm vydrží ťapat celou cestu do města a zpátky, ale mínus deset už na ni bylo moc...

fran
8. únor 2010

no je to blby, mrkev a kaminky na snehulaka nosim v kapse uz mesic a jeste jsme nikdy nedostaveli - mrkev zacina vypadat unavene. Boby bez komentare. No, na nakup jedu autem, ale mohla by to byt prijemna prochazka...Nasi stacej minus tri a uz je z toho slamastika.

sisi.v
9. únor 2010

chodíme každý den, doma bych to nevydržela, to mám pak tendence pořád po ní uklízet, abych se nemusela dívat na binec co dokáže udělat, a v jednu už nemůžu...takže ráno tak na hodinu (vstáváme pozdě) a pak po odpo spaní ještě tak hodinku - dvě, pokud je tak do - 5° cca. když je víc, malá stávkuje a prosí "maminko, pojď domů, podívej se jak se klepu...", a začne divadelně klepat rukama nohama. netuším, kdo jí to naučil, ale mám podezření na babičku...takže jeden většinou někam za dětma.

chiwule
9. únor 2010

my chodíme ven každý den odpoledne, dopoledne máme "práci" doma - hrajeme si, čteme, cvičíme a taky uklízíme, vaříme oběd atp. Pak po obědě a poledním spaní jdeme ven. Jakmile je ale víc jak -5°, nechce se jí chodit a chce být jen v kočáře. Což je v podstatě horší, než kdyby byla doma a volně se pohybovala.
Když je tedy větší mráz, pak jen skočíme nakoupit, cca půl hodiny venku tam a zpět a mažeme domů. Sníh nemusí, asi nevidí důvod se radovat z něčeho co studí a je samý hovínko od neukázněných pejskařů. 😒