Chodíte s dětmi v mrazech ven, nebo jste raději doma?

glickaiva
1. únor 2010

Ahoj holky, jak jste na tom vy? Holky byly dlouho nachlazené, ted jsou už dobré, ale raději se držíme spíše doma.

shaula
1. únor 2010

Jak kdy. Většinou vyrazíme před barák tak na hodinku si pochodit, ale někdy se mi nechce, tak jsme doma 😀 Ale když bylo -15, tak to jsme radši doma zůstali, to už je přece jenom hodně. Teď bývá přes den okolo -5, tak to je OK.

rymeska
1. únor 2010

Ahoj, my chodíme každý den dvakrát na hodinu ... akorát přesně jako Shaula, jak bylo ten jeden den těch -15 st. tak jsme nebyli ... když je do -10 chodíme ...

knobloska
1. únor 2010

Ahoj, když malá seděla v kočárku, chodila jsem taky na hodinku. Teď, když běhá, jsme tam max. 45min, spíš 30min. A taky max. do minus 10, pak se to ani nedoporučuje.

glickaiva
autor
1. únor 2010

Souhlasím s Vámi, u mně je problém, že mám dve holky do dvou let a každá vyžaduje něco jiného. Ted než se s nima vypravím, tak na tu pul hodku se mi to ani nevyplatí. Tak jsme spíš doma ☹

zuzik03
1. únor 2010

chodime aspon na hodku kolem baraku, aspon se unavi a lip pak ji i spi 🙂 a at si zvyka, ze se chodi ven za kazdeho pocasi 😉 tyhle mrazy jsou na nemoci bezpecnejsi nez pet stupnu nad nulou, ted hrozi jen nachlazeni, ale viry a ostatni bordel ten mraz neprezije 😉

muminek
1. únor 2010

Já chodím s malým ven každý den za každého počasí i když je nachlazenej aspoň na chvíli paní doktorka nám to doporučila pokud není teplota. Když prší tak dáme gumáky a pláštěnku a to je nejspokojenější 😀

bera28
1. únor 2010

Chodíme každý den tak na dvě hoďky. Letos jsme nebyli venku jen 2x.

kim
1. únor 2010

Taky se přidáváme, my chodíme dokonce 3x denně 😅 Daník se doma nudí a pořád chce chodit ven, kdyby bylo na něm jsme tam pořád.Byli jsme i při těch velikých mrazech, ale jen 40 min. a "jen" 2x za den 😀

vrtule83
1. únor 2010

Mi chodíme také denně, malá tedy ven nikdy nechce, ale pak ani domů 🙂 Já bych celý den doma nevydržela. Chodíme většinou odpoledne tak na 1-2 hodinky. V tomto počasí máme štěstí, že máme hned za barákem na sídlišti kopeček, tak bobujeme do zblbnutí. V lepším počasí 5 minut od baráku zoo a na druhou stranu les, takže máme kam chodit.

radka.m.
1. únor 2010

tak my chodíme pořád,domů se chodíme jenom najíst a v poledne spát 😉 ,malý je ze sněhu nadšený,dom a tím pádem není žádnej bordel 😀 😀 😀 a je tak vyvětranej,že krásně prospí celou noc,jo a nemocný nebyl ani nepamatuji-tuk,tuk,tuk 😎

knobloska
2. únor 2010

My byly taky venku pořád, když jsme byly se ségrou děti. Jen naše malá se začne za půl hodiny vracet sama, že chce domů. Bobobvání jí nebaví, jen stojí a kouká na děti. A taky má hned omrzlou pusinu, ale až do fialova, i když mažeme vazelínu. Jak sleze sníh, budeme venku pořád, už se na to těším. 🙂
A schvaluju, že děti mají chodit ven za každého počasí (kromě extrémů, což minus 15 je), jen ať si zvykají.

eppik.m
2. únor 2010

Ahoj, my chodíme taky pořád i v mrazech -15C 🙂 záleží jak už je Míša zmrlý, protože se pořád v sněhu hrabe a drží v ruce koule tak má ruce pak zmrzlé a to pak dá najevo že stačí. Snížek je paráda, bobujeme a blbneme v ňem alespoň s deckem když dospěláci jsou z něj nafrněný 😀 a to stíháme ješte uklízet kolem baráku každý den 1,5h ! jak píše radka, to se pak spí 😵

jindri
2. únor 2010

chodíme ven každý den .... i kdyby padaly trakaře 😀 máme psa, takže u nás to není jestli chci nebo nechci. 😉

helcenka
2. únor 2010

ahojky, my chodíme ven každý den většinou jednou (tak na hodinku), jen když se vypravíme za babičkou, tak vlastně dvakrát, protože nás čeká cesta dopo tam a odpo zpátky. Když je okolo -10 nebo -15, tak jdeme jenom třeba s košem a deset patnáct minutek na sněhu. Malej nesnáší vítr, takže už se nám letos dvakrát stalo, že jsme se vypravili ven a on se po dvou minutách otočil, že půjdeme domů, protože je velký vítr. Zkusila jsem ho i udržet venku, ale to doběhl až ke dveřím a že chce domů a těch slziček... Takže když fakt fouká, už ani ven jít nezkouším, nechci ho nutit, protože ani mně není velký vítr dvakrát příjemný. 😉

sylvka
2. únor 2010

Ahojky,my chodíme ven 2hoďky dopo i odpo,já to doma s nim nevydržim,musí se vylítat,,,ale mám štěstí nebyl ještě nemocný 😉

shaula
2. únor 2010

Holky, obdivuju Vás, které chodíte ven víckrát za den, to já nezvládám - z toho oblíkání bych zešílela 😀 Než je oba chytím, navlíknu do oblečení, do botiček, rukaviček, čepiček,... Kolikrát jdu ven s hlavou do poloviny zpocenou tak, že mi z ní kape 🙄

knobloska
2. únor 2010

Sylvka to tě taky obdivuju, Martínek jezdí ale v kočáru, že jo. To jsem totiž taky chodila 2x denně a docela na dlouho. Co ale malá běhá, tak jí těch 45 minut stačí. Chodíme dopo a odpo, i když někdy jen odpo. Taky nesnáší vítr a dneska je to teda mazec 😒

katzi
2. únor 2010

my taky chodíme každý den odpoledne tak na tu hoďku. Jen když třeba nějak prší, nebo se to fakt nedá, tak jsme doma. Ale to je pak dloooouhý 😒 🙂

katzi
2. únor 2010

a jo v mrazech vlastně neprší, to jsem napsala blbě 🙂 Tak když třeba hustě sněží a fouká vítr 🙂

majkali
2. únor 2010

Ahoj, my jsme doma zavření už od Vánoc, u nás na vesnici jsou neupravené silnice, chodníky zmizely pod nánosy sněhu a fakt se to nedá, takže max o víkendu s manželem, když někam vyrazíme. už mi z toho hrabe. Kdyby ťapal, tak by se to dalo aspoň na zahradu ☹

jindri
2. únor 2010

majkali: a co nějaké nosítko, šátek? Mi neřikej, že to není aspoň ušlapané 😨 .....

soanpe
2. únor 2010

😅 já si nedovedu představit, že bych šla 2x denně na 2 hodiny ven 😕 😉
holka spí min do 8.00.8.30, pak teda higyena, krmení, já očista... snídaně a je 10.00, to si hrajeme atd. pak malá sváča nebo mlíko a s blížící se 11.hod mi připomíná, že se mi dítě začně věšet na tepláky a začně vyžadovat dopolední spaní 😅 takže mám hodinku, hodinku a půl vaření a naházení prádla do pračky a další drobné práce 😝
ve 13.00 oběd s holkou , já se odbydu nějakým hnusem studeným 😀 no a je 14.00 a můžeme konečně ven 😀
odpoledne ji nenechávám spát, protože se mi to pokaždé vymstí a holka pak řádí do 22.-23.hod 😠
takže obdivuju všechny maminky, co zvládnou 2 a více procházek během jednoho dne 😉 😀

soanpe
2. únor 2010

jo a před několika dny se u nás nedalo s kočárem asi 3-4 dny vůbec nikam vyjet.pokoušela jsem se vyhrabat aspon autem na nějaké sídliště, ale auto bohužel uvízlo 😝 😠 a my s ním 😅

jindri
2. únor 2010

Soanpe: tak 2x denně 2h ,to bych asi taky nedala, netuším, kdy bych uklidila, uvařila apod. o nějakém hraní s malou bych si mohla nechat zdát 😅 . Ale jinak (teď přes zimu to flákáme) chodíme taky 2x denně ven. My vstáváme dřív a venku už jsme mezi 8-9h ráno. Na dopo sváču v 10h jsme doma vždy, pak mi spinká přes poledne a jako ty ve 14h vyrážíme ven. 😉

glickaiva
autor
2. únor 2010

shaula: to znám nahánění a vypravování s dvěma dětmi. Já když jdu ven s holkama,tak po obědě,ted když je brzy tma,tak většinou hned po obědě,aby se v kočáře vyspaly, já zatím dojdu do města, máme to daleko. My ve sněhu neřádíme, protože maminka je strašně zmrzlý tvor a sníh nenám ráda. S dětmi by řádil tatka,ale ten je bo na delší dobu v zahraničí,takže jsou děti o sníh ochuzené,ale přístí rok jim to vynahradíme. Dopoledne bych absolutně nezvládla jít s holkama ven, za celé dopoledne se nezastavím, vaření atd. A vaření večer jsem vzdala, protože to bych šla spát snad ráno. Stačí uklidit barák po řádění našich holek a jsem kolikrát KO. Dnes jsem s holkama vyrazila po obědě ven a domu jsme došli o pul osmé, byli jsme i v dětském klubu, takže ne celou dobu venku a řeknu Vám jsem hotová,ty dvě mrnata a nachozené kilomatry mně dorazily 😉

soanpe
2. únor 2010

jindri
já ji dřív než v 8hod z postele fakt nedostanu 😀 měla období , že po mlíku to ještě zalomila a chrněla i do 10. 😅

shaula
2. únor 2010

Soanpe - to ti závidím 😀 Mně teď spí obvykle do 7, to taky ještě ujde.

My chodíme většinou v 10 nebo 11 hodin (po dopolední svačině), kolem dvanácté dorazíme domů, oběd a kolem jedné šup do postýlky 🙂 Nebo naopak až po obědě a spánku, ale to se občas stalo, že jsme se ven vůbec nedostali 😀 To tedy za standardní situace, kdy jsme celý den doma. Jinak v úterý dopoledne chodíme do herny a v pátek dopoledne do cvičení, takže to máme vlastně i s procházkou 😉

rencata
3. únor 2010

ahoj holky

My chodíme ven denně, ale kolikrát je to jen takový ten přechod z domu někam a zpět. Pokud jsou mrazy kolem mínus deseti, chodíme fakt jen na chvilku, šálu přes pusu. Pro malé děti je mráz nebezpečný, kolikrát dýchají jenom pusinkou a tím si mohou ublížit. Kojenci bohou do mínus pěti (zababušení v kočárku) batolata do mínus deseti, více prý neriskovat. Tak mi to říkala dr. Já osobně teda stejně venku v mínus deseti déle jak půl hodiny nevydržím. Pokud je sníh hodně bobujeme a sáňkujeme, pokud jsou chodníky holé, tak motorka. Nejhorší je břečka... to se nedá nic..... ani boby ani motorka. Navíc je hned mokrá ☹ Jo a teda nechodíme ven, pokud hodně fouká ledovej vítr, jako třeba dneska. Brrrrrr. Už se těším až bude tepleji. TO jsme bývaly venku celý den, domů jsme se chodily jen okoupat a vyspat 🙂 I to jídlo jsme kolikrát zvládly venku na dece... jéééé, to byla parááááda. Já už chci teplóóóóóóó!!!!! Už jen kvůli tomu navlékání do bund a oteplovaček, rukavic a čepky..... jak já se těším, až bude stačit jen tričko a pláťáky 🙂 No, já prostě nejsem velký příznivde zimy, no..... jo a jinak chodíváme teda ven i v dešti, ale ne v zimě. Navlečeme gumáky, nepromokavé kalkhoty a bundu a šupky dupky do kaluží. Už jsem jí koupila i deštník, protože mi doma pořád tahá můj, tak předpokládám, že s tím svým malým bude v deši chodit ráda.

pavlina05
3. únor 2010

Ahoj, my chodíme ven denně. dopo spíš cestou do cvíča, odpo na 1-2 hodiny procházkou. Pokud je více jak -8,tak jdeme max na 30minut. MAlý nechce rukavičky ☹

jindri
4. únor 2010

Shaula: jen malý technický dotázek 😅 kdy vaříš? Ráno? Příijdete domů ve 12h a ve 13h jdou napapaný spinkat 😅 ...