Chodíte s mimčem ven, když jsou taková vedra?

gilotek
31. črc 2008

V těhle hicech nechodím vůbec s malým ven. Dá se to jedině ráno - což jsem nepoužitelná a konečně jsem malého (i když u mě v posteli) donutila spát déle než do 5. hodiny, takže jsem ráda že vstáváme kolem 8, a večer po 18 už se připravujeme pomalu na spaní - kojení, koupání, kaše, spát. Jak je to u vás? Martínek když přes den usne, tak je u nás na posteli v ložnici a je otevřený balkon aby to trochu luftovalo ale jinak prostě ven nejdeme......

petule.h
31. črc 2008

no já mám dítě větší, bydlíme v baráku, takže on si lítá sem a tam, sám nechce venku být...občas vlítne do bazénu..navíc pro mě je to už teď hrůza, v úterý mám plánovaný porod, takže se zdržuju spíš doma...dnes jsem jela za maminou domů na návštěvu, aby nám ten den rychleji utekl 🙂 ale pro ty děti je to hrozné určitě...jednou jsme už měli úžeh, nebo úpal, já nevím, prostě zvracel z vedra

janii
31. črc 2008

gilotek, já mám mimčo narozené 2.1. takže má 7 měsíců a ven chodíme, jen do parku kde je chládek, občas do lavoru na balkoně do vlažné vody, ale spát ho dáváme přesně jak píšeš ty - k nám na postel s otevřeným oknem..Ven chodíme jen když je vyspaný a na spaní domů. 🙂

daluri
31. črc 2008

My přesně tak, ven jdeme ráno a pak až po 17 - 18hod. Dnes to je obzvlášť hnus.
Malá je taky v naší posteli, válím se dnes vedle ní 🙂

Upřímně Tě lituji petule, pro Tebe to musí být kruté, navíc když ještě musíš být ve střehu kvůli Tomíka,tak držím palce ať to máš už za sebou a bez problémů 😉

svoma
31. črc 2008

Ahojky,malej lítá venku kdykoliv chce a s malou chodím někdy ráno a pravidelně k večeru. 😉

kacka.va
31. črc 2008

my chodíme až okolo 18. hodiny, když jsou taková vedra

caira
31. črc 2008

tak kdyz jsou u nas velka vedra tak chodime rano tak kolem osme na rychlou prochazku { pro pecivo a noviny.. teda pokud princezna vstane driv jak v osm ;-] } nebo az po te pate hodine jdeme na hodinku na prochazku, abysme byli tak kolem seste doma na koupani atd..

coriven
31. črc 2008

ahojky,
dneska u nás spadlo pár kapek deště, tak jsem se těšila, že se vzůšek konečně trošku zlepší, ale tůdle nůdle, sice sem šla až po 17, slunko nebylo skoro vidět, ale to dusno 😝 😝 😝 a teď to taky bude nahouby - vyrazíme ven a ejhle chytneme bouřku 😖 😖
tak já nevím, kdy se to počasí zlepší???? 😨 😨

gilotek
autor
31. črc 2008

díky za názory. Nevím jestli mu to nechybí....

kristi
31. črc 2008

kdyz je vedro,tak nejdeme. Bud az vecer nebo vubec, beru to podle sebe. Kdyz umiram vedrem, predpokladam, ze ani Mie nebude nejlepe, takze jsme doma a hrajeme si

mobina
31. črc 2008

My chodíme, ale držíme se hodně ve stínu, tam to jde. Teď trávíme ale čas spíš na dece na koupáku. Jinak tedy mě osobně přijde, že nejlíp je tak do dvou tří a na večer je snad úplně nejhůř 😖

kraste
1. srp 2008

ahoj holky, tak to já s malou chodím ven i když je vedro, snažíme se být ve stínu a to se dá a nebo když jsme chvíli i tam kde není stín, tak malou okupkám v bazénku a je spokojená. Stejně i doma je nazdechnutí (bydlím v bytě a to je pomalu horší jak venku) Ptala jsem se MUDr. jestli to nevadí a ona říkala, že ne. Přece jen čerstvý vzduch je lepší. Mě spí malá i v tom horku v kočárku, takže paráda.

maart
1. srp 2008

Ja musim rict, ze my taky ted moc nechodime....ale spis mam pocit, ze to vedro nezvladam ja, nez deti.... 😝

iivusja
1. srp 2008

My chodíme ráno okolo sedmý, dokud není takovej pařák a většinou i odpoledne, ale jen na chviličku (půl hoďky)...

berunda
1. srp 2008

My chodime rano po 8h, spis podle toho jak vstanem. Ale spis az k veceru.kolem 18h. Doma mame prijemnewj chladek 😉

jandalinka
1. srp 2008

my chodíme ráno kolem 9:00,když neusnem ještě v postýlce a zhruba do 11:00a pak odpoledne na zahrádku do stínu,ale už i ráno je to děs. 😉

leninn
1. srp 2008

My teda chodíme, ale jsme ve stínu. Barča spí v kočárku venku ve stínu, myslím, že je to v pohodě, ve stínu je příjemně

binki
1. srp 2008

chodíme, obvykle musíme jít nakoupit 😀 a při té příležitosti se projdu, koupím květiny, jdu hodit čučku na okolí a pak chodíme ven večer, když mm přijde z práce, tak 20.00

mirka755
1. srp 2008

chodila jsem s malou za každého počasí, narodila se loni v dubnu-takže jsme vedra chytli. Nebyli jsme na přímém slunci, neumím si předstait že furt sedíme doma a čekáme až bude příznivé počasí!!!

elischqa
1. srp 2008

Třeba dnes jsme byli od 9ti do 12ti a teď jdeme na zahradu do bazénu.. tak když jsou ve stínu a cachtaj se ve vodě.. je jim dobře. Prostě čepici, krém, hodně pití.. 😉

Dřepět doma.. tak to bych fakt nevydržela 😖

kraste
1. srp 2008

elischqa: souhlasím s tebou. Nechápu maminy, co fakt sedí doma jen kvůlu tomu, že je venku horko. Ty mimča to zvládají. je jasné, že nemůže být na slunku vyvalené celý den, ale když se to mimčo dá do stínu nebo pod slunečník není co řešit. Prochajdy jsou lepší než být doma. My jsme byli dnes od 9-12h venku i mírně poprchalo a odpoledne jsme byli od 14 do 16h-to už byl pařák a pak ještě od 17.30 do 19h. Jezdila jsem i na bruslích, na malou nesvítilo, mám slunečník a příjemně na bruslích na ni foukal větřík. Malá byla spokojená a jen se na mě culila z kočárku a žvatlala.

lenkabu
1. srp 2008

Já chodím,doma bych se zbláznila...máme blízko les,můžeme k řece tak to není problém.

gilotek
autor
1. srp 2008

Hm, tak my dnes byli venku jen ráno asi hodinu.. Malej ty hicy prostě nesnáší.... Nemám pocit že byto mimča zvládala. Teda jak která. Navíc malej neusne ani venku v kočáru. Nikdy. Navíc já jsem hrozně citlivá na sluníčko a mám nízkej tlak, takže mi stačí půlhodina v tomhle hice venku a kolabuju 😖 Bydlím sice na vesnici ale les ani rybník nebo řeku tu není - až tak za 2 km 😖 Když jsem s malým byla včera venku až po 19 hodině ( to už je ale zvyklej se jít koupat), přišli jsme ve 20 tak byl šílené unavenej, nechtěl ani mlíko a nemohl usnout. Usnul až ve 21,30. Prostě se mu tím šíleně narušil rytmus dne 🙄

leninn
1. srp 2008

Mirka 755: souhlasím s Tebou, Barča se narodila v zimě a trávily jsme venku dost času i když mrzlo a tak je to dodnes. Ve vedrech ve stínu na dece, nebo v lese, nebo u našich u bazénu-a tam jdeme také pěšky, jsou to aspoň 2km
Mě to i baví, být venku, chodit na procházky apod.

gilotek
autor
1. srp 2008

Když nejsou zdravotní problémy tak to určitě jde. Ale když máte problémy se zádama a jste ráda, že ujdete kilometr...... Mě teda procházky spíše unavují. Možná kdybych měla spavé a klidné mimčo tak by to bylo jiné. Ale malej je neposeda, přes den nespí furt něco vyvádí a já si prostě nevydechnu. Kdyby spal a já měla čas si odpočinout klidně bych ven chodila častěji.

frog
1. srp 2008

My teda taky v těch hicech moc nechodíme.Malá je to špatně snáší,je protivná,furt se škrábe,páč má vyrážku a jak se potí,tak jí to svědí ještě víc..Já mám zas hypertenzi,takže slunce fakt nesnáším a navíc tady ve městě není moc míst kde je stín,spíš žádná a vyvalit se před panelák mi přijde poněkud trapné,navíc když máte hnedka vedle hlavy dost frekventovanou silnici..

kraste
2. srp 2008

gilotek: máš pravdu, když nejjsou zdravotní problémy tak to jde. my jsme od rána do večera venku, jen fakt chodím krmit a chvíli si pohrát doma, ale jinak jsme venku v kočárku. Já chodím kilometry s kočárkem. Denně jdu 8km a když tak nepaří tak jdu klidně i 18km a nebo brusle. Jsem aktivní mamina a naštěstí malé se to líbí.

kacka.va
2. srp 2008

kraste: my teda to vedro moc nemusíme. Malá ani nechce venku spát, když je jí vedro, tak je večer hrozně unavená, jak toho přes den moc nenaspí, takže v tom vedru fakt ven nechodíme. 🙂

agatka77
2. srp 2008

tak dokud byl ondra zdravý,tak jsme dvakrát spinkali doma v postýlce a po druhé hodině šup ven a na přírodní koupaliště s ostatníma maminkama pod stromy do stínu.bylo to super.ale te´d je nachlazený a vyčítám si,že za to můžu,že se prochladil někde venku a chodím s ním ven brzy ráno (doktorka dovolila do stínu),protože je venku lépe než doma a nebo teď s ním šel manžel,protože už byl unavený a já nechtěla aby usnul před koupáním (v kočárku moc nespí)

malovani
2. srp 2008

V takových vedrech, co byly ven nechodíme, nestojím o úpal ani o úžech, nemá to cenu... jedině brzo ráno nebo až navečer...

kraste
3. srp 2008

malovani: tak pokud mimčo nenavlečeš a není na slunku tak úpal nedostane. Já dávám malé jen šatky a nebo nátělník a mám větrací boudičku na kočárku a dávám ji hodně pit vody a super. Na kočárku mám slunečník, tak na ni vůbec nesvítí. Venku je lepší vzduch než doma i když je horko. Chodím s ní do stínu, ale někdy ten stín není, ale na ni nesvítí. Malá je spokojená, doma psát nechce a jak vyjdu ven s kočárkem, tak chrní 🙂