Chodítko ano či ne?

wendyv
11. zář 2017

Ahoj holky chci se zeptat na Váš názor ohledně chodíte! ... četla jsem všelijaké články a buď jsem se dočetla že chodítko nepřipadá v úvahu nebo v jisté míře se může používat. Některé maminky zase píši že když my jsme mohli v tom drandit a nemáme žádnou újmu na zdraví tak proč NE naše děti?... znám i případy co už ve 4 měsících si mimčo vesele hopskalo v hopsadle...tak teď vůbec nevím jestli pořídit nebo ne ... případně jestli jste pro chodítko od kolika měsíců jste dávali své ratolesty ? ...děkuji za odpovědi

terezapetrova
11. zář 2017

Jinak me v životě pořizovat nenapadlo resp vubec řešit jestli pořizovat.. S dětmi jsem chodila 3 roky na fyzio za me k dobre fyzio tak možná proto. 🙂

liliprili
11. zář 2017

Vsechny duvody proc ne, uz tu asi padly 😀 krom neblaheho fyzickeho dopadu na dite by me osobne jeste stvalo, ze je to dalsi velky kram do bytu, kterym navic ditko muze bourat do dveri a nabytku...a presne argumenty typu "za nas to nikomu nevadilo" taky miluju.
Nedavno jsem se bavila se sousedkou, ktera ma osmimesicniho chlapecka a rikala, ze zrovna byli koupit choditko, ze pry jim to doporucil doktor, aby tak maly mohl cvicit! No na to opravdu neni co rict...je smutne, ze uz se obecne vi, ze choditka, hopsadla, visitka (neergo nositka), ruzne chemikalie a dalsi veci skodi, ale presto je zadny zakon nezakaze a zvesela se prodavaji. Bezny spotrebitel pak ma pocit, ze jsou takove veci v poradku. Snad se to jednou zmeni.
A jeste mohu pridat i osobni zkusenost, ja choditko nemela a jsem zdrava, moje stejne stara sestrenice si v nem zvesela drandila a potom, kdyz zacala sama chodit, naslapovala vzdy na spicky, proste chodila po spickach tak, jak byla zvykla se odrazet v tom choditku...a nyni ma problemy se zady. Nerikam, ze za kazdy zdravotni problem mohou choditka, ale evidentne jeste nikomu primo neprospela

hanih
11. zář 2017

Můj názor je ten, že to nejlepší, co můžete pro zdravé a správně se vyvíjející dítě udělat, je nechat ho vyvíjet se dál bez jakýchkoliv zásahů. Tělo miminka se postupně mění, svaly se zpevňují a dítě samo dokáže jen to, co mu tělo dovolí. Tak to je přirozené a pro dítě správné. Chodítko bych nekupovala. I kdyby byla pravda, že pár minut denně dítěti neublíží (o čemž tedy trochu pochybuji), proč utrácet peníze za něco, co využiju na pár minut denně a jinak mi to bude akorát zabírat místo v bytě.

hudeckova384
12. zář 2017

Osobně si myslím, že chodítko není vhodné pro dítě, my jsme ho neměli a nemám pocit, že bychom se bez něj nedokázali obejít. Malej si od 2 měsíců prošel rehabilitacemi, byl opožděný cca o dva měsíce. Mohlo to být čímkoliv, měla jsem náročný porod, skončil na JIPU, ale taky vím, že špatným držením jsem mu motoricky vývoj zpomalila a to hlavně držením ve svislé poloze. Tudíž si myslím, že pokud dítě nestojí samo, nebo nesedí, natož ještě ani jedno z toho neumí, tak je obrovská zátěž pro páteř když ho dáš do chodítka a začne ještě k tomu hopsat. Myslím ale, že je to věc každé maminky, jak naloží se svým dítětem. Jinak malému jsem dávala velký prostor, nevodila jsem ho, neposazovala a teď v 11 měsících sám chodí.

erionka
19. črc 2019

A proč se tedy pořád vyrábějí?

tulikiss
19. črc 2019

@erionka kde je poptavka je i nabidka.. chlast a cigara se taky porad prodavaji i kdyz skodi zdravi.

petulik81
19. črc 2019

Ja mela takové to aktivní kdyz zacinala chodit, kocarek, takze se ho drzela, dostala to k narozeninam a do ted to pouziva jako kocarek, bylo v době kdy pred sebou tlačila židle, tak misto toho si tlacila kocarek

kafr
19. črc 2019

@petulik81 taky ho máme, jen teď, když už běhá, má radši Tatrovku a kočárek ji nezajímá. Ale svůj účel splnil 👍