Chodítko ano nebo ne?

fiiif
22. bře 2017

Poprosim vas o vas vlastni nazor..choditko ano nebo ne?
Ja osobne jsem proti pritel ho chce..
Moc vam vsem dekuji za odpovedi a prosim bez hadek,nadavek a odsuzovani

puresin
22. bře 2017

@fiiif Takovouhle diskuzi tu vubec nemuzes zakladat, to zas bude vasni.. 😁😁
Za me choditko urcite ne - dite ma chodit, az kdyz se k tomu telicko samo vyvojem dopracuje.

tulikiss
22. bře 2017

@fiiif tak at si pritel chodi v choditku, ale dite bych do neho nedavala 😀

ililina
22. bře 2017

za mě ne

martyina
22. bře 2017

vím, že jsou na to velmi vášnívé diskuze, ale já v chodítku také chodila, a myslím že v té době asi všichni, a žiju:D samozřejmě by se v tom neměl trávit veškerý čas, ale to je snad logické

monaluza
22. bře 2017

A vlastni nazor - NE.

market1512
22. bře 2017

Zeptej se pritele, zda pak bude s prckem chodit po neurologiich a ortopediich, az bude mit znicene zada a ploche nohy 🙂 Nicmene pasivni choditko nikdy, nechapu proc uz to neprestali vyrabet davno (tam kde dite posadis), aktivni choditko ano (dite se pouze zapira, ale samo si stoji na celé plosce nohy, to je povoleno). Preji hodne stesti, at doma neuvedete spor 🙂

gnozka
22. bře 2017

Rozhodne ne. Dejte mu přečíst par článku od ortopedu. Argument ze jsme v tom taky chodili me bavi . Možna i proto jsou rehabilitacni centra narvany protoze lidi porad bolej zada 🙂

fiiif
autor
22. bře 2017

Moc vsem dekuji..probirame to doma ze vsech stran..snazi se pro nej delat to nejlepsi,kazdopadne pokud se mi ho nepovede presvedcit,poradime se i s detskou a na rhb kam chodime 🙂 ale dekuji

jani76
22. bře 2017

Chodítko = Škodítko .... a vůbec, do tohodle a podobných věcí by mi chlap ani nekecal 😉

tsasenka
22. bře 2017

No, já mám doma - ne chodítko, do kterého se dítě posadí, ale takové to chodítko, co dítě tlačí před sebou. Takže, jak začne samo chodit, tak si s tím hraje
https://www.slune-cz.cz/jak-to-vidi-maminky/koc...

monaluza
22. bře 2017

@market1512 "Povoleno" od koho? 😉 vzdycky se nakonec stejne rozhodujeme sami... Ja bych si jeste u aktivniho choditka dovolila upozornit na fakt, ze i ono ma vliv na postaveni tela ditete - muze ho tlacit prilis daleko pred sebou a tim se zbytecne predkladat, takze i na to radeji pozor 😉.

veronikav31
22. bře 2017

@martyina Taky jsem v chodítku chodila ale mám problém s bolestí zad-to není kvůli tomu,že sedím u pc, problémy začaly a doma jsme pc neměli-to mě bylo nějakých 12.let,s nohami a špatně chodím
@fiiif Za mě ne, i aktivní chodítko není pro děti dobré

pe.martina
22. bře 2017

Dcera ho dostala od tchyně a nechtěla v něm být. Poslali jsme ho dál. Já sama bych ho nekoupila 😉 Dítko začne se vším samo až k tomu doroste. Obě dcery začaly chodit kolem 20měsíce. Nikdy nikam nespěchaly 😉

lovely_creature
22. bře 2017

@tsasenka Ono je dokonce i tohle chodítko špatně.Zbrzdí se mu vývoj. Tím že bude moct chodit s tímhle nebud nucený se sám učit držet rovnováhu a vzpřímené tělo. Něco jako vodění za ručičky.

pajula123
22. bře 2017

Dle svagra nas syn (necelych 16m) sam jeste nechodi,protoze ho nedavame do choditka 😀
Choditko urcite ne.

veronikav31
22. bře 2017

chodítko nezaručuje chození, já jsem žádné nekupovala ani doma žádné nemáme a malá začala chodit v necelých 12.měsících.jde hlavně o to,že s chodítkem se může naučit chodit špatně a pak můžou být problémy

stratilikova
22. bře 2017

@fiiif keď chce otec dieťaťa pre neho len to najlepšie, aký je jeho argument pre choditko? Aký benefit má podľa neho pre dieťa?
Ja som sa držala odporúčania neurologa a neonatologa, ku ktorým sme chodili s našim predcasniatkom - žiadne posadzovanie, choditko, vodenie za ruky.

rousse
22. bře 2017

já v chodítku taky trávila spoustu času jako mimino a mám super skoliózu a brácha je na tom úplně stejně....neříkám, že je to vina vyloženě čistě chodítka, ale....já osobně bych děcko, které samo nestojí, do těchhle věcí vůbec nedávala. Takové to jezdící (hrací, blikací, houkací), u kterého prcek pochoduje, jen se opírá, to je ještě jakž takž cajk, ale takové ty držící, které uměle drží prcka na nožičkách ne. I když u nás doma nebylo ani jedno ani druhé a všichni, co nosili dary, byli instruovaní, že toto nechceme🙂

guinea
22. bře 2017

Vlastní názor: NE! Dítě začne samo chodit, když je k tomu připravené. My jsme malého nechali absolutně samotného rozhodnout se, kdy si začne stoupat k nábytku, kdy ho začne obcházet a kdy udělá sám první krůčky. Pěkně běhá od 13 měsíců 🙂.

jerou
22. bře 2017

Ja jsem taky proti choditku. Mam rok a pul holcicku a zacala chodit pozdeji nez vrstevnici, ale nechala jsem ji prijit si na to sama. Bez vodeni za rucicky a choditek. Cetla jsem, ze dite pro spravny vyvoj kycli a kolen musi chodit napred do stran. Tedy kolem nabytku ty ukroky a tak a pak az dopredu. Tohle choditko nikdy neumozni at je jakekoliv. Zbytecne se myslim na tu chuzi specha a maminky se predhani, ktere driv mimco chodi. Ale ze v choditku nebo s ruckama nad hlavou a podobne. Me zacla dcera chodit opravdu sama po dome tak v 17 mesicich a ted po docela kratke dobe ujde venku trasy, ze se sama divim. Takze radim nespechat a nijak nepomahat choditky a tak.

somalicats
22. bře 2017

Všechny 3 děti mi začaly chodit samy, bez chodítek a podobných blbin. A obě mladší už v 11 měsících. Chodítko není vhodné pro zdravý vývoj.

aklin
22. bře 2017

Rozhodne ne. Dcera se naucila sama chodit v 11 m. Kdyz chtela mit jistotu v chuzi tlacila pred sebou kos na pradlo.

panickatlamicka
22. bře 2017

@market1512 ani aktivni choditko 🙂 dite ma spatne teziste 🙂

jamia
22. bře 2017

Když pomineme zdravotní hledisko, mohl by mi někdo vysvětlit, PROČ by něco takového měl člověk chtít? Vždyť s prvními samostatnými krůčky končí pohoda a nastává neustálý stres a strach - proč by to chtěl někdo přivolávat uměle dřív, než k tomu děcko dospěje samo?

absintka19
22. bře 2017

Rozhodně NE.

ai30
22. bře 2017

Aktivni choditko bych diteti taky nedala. Kamaradka to synovi dala a potom meli problem ho naucit chodit normalne, jak byl zvykly chodit v predklonu a tlacit tu blbost pred sebou, tak mu pak dost trvalo, nez zacal chodit normalne.
Jako životu nebezpecne to neni, ale jsou to penize vyhozene za naprostou zbytecnost, hora plastu uplne k nicemu.

gry
22. bře 2017

Ahoj, nase dcera mela choditko od 8-9mesice,v 11m.zacala chodit. Takze ta mne ano.

panickatlamicka
22. bře 2017

@gry choditko skodi pateri a kyclim. V Kanade se dokonce nesmi prodavat.

gry
22. bře 2017

@panickatlamicka myslim,ze je to jako se vsim. Vseho moc skodi. Ale podle me, kdyz je vseho s mirou,tak si myslim,ze je to ok. Kdyz v nem bude dite odlozeny vetsinu dne,jasne,kdyz v nem bude par minut, myslim, ze to neskodi. Ono pateri skodi i spatne noseni/chovani.