Chození ven s miminkem ve vedrech. Jak to je?

maddla
15. črc 2007

Nevíte někdo jak je to s chozením ven v těhle vedrech? Máme doma miminko tři týdny a bojím se abych mu nějak neuškodila.

androna
15. črc 2007

no miminko sa do 1 roku nesmie vystavovat slniecku.iba stin.ale urcite s nim von v tomto vedre nechod.skoro vsetci sedime doma.odporucam vyrazit na chvilku vecer ked uz to bude prijemnejsie.ale medzi 11.00 a 15.00 sa nedoporucuje chodit za normalnych teplot a v tychto teplotach skoro cely den.par dni sa da vydrzat snad.my mame doma aspon prijemne 23 stupnov.lutujem chudakov co maju stejnu teplotu doma i vonku ☹

konoupek
15. črc 2007

Maddli,my máme dvouměsíční holčičku a rozhodně bych s ní nešla ven přes den.Je dobrý jít tak ráno do těch desíti max.a potom až na večer kolem té šesté,no teď v těch parnech ,až sedmé .Ale když máš třeba možnost být někde ve stínu,naši mají na dvoře chládek skoro celý dopoledne,tak myslím,že i to se dá,já tam dnes byla a bylo fajne 😉

maddla
autor
15. črc 2007

děkuju moc za radu , myskela jsem su že to nebude dobrý trajdat s ní venku 😉

konoupek
15. črc 2007

Jinak já raději koupila v lékárně i krém pro mimča a faktorem +50,protože občas se člověk tomu sluníčku neubrání a když má jen bodyčko,tak jí přes nožky hodím plinku,aby jí na ně ještě nesvítilo. Přesně,jak píše Androna do jednoho roku se nesmí vystavovat mimísci slunečním paprskům 😉 .

maddla
autor
15. črc 2007

Krém koupím, už jsem na to myslela ale nebylo ztím třeba. A dáváte bodýčko s krátkým rukávem a čepičku?

maddla
autor
15. črc 2007

Jo a dneska mi právě tchýně pořád domlouvala abych jí dala napít čahe, dělali jste to? Mě to přijde divný, nikdy jsem neslyšela, že by se takhle malýmu mminku dával čaj.

konoupek
15. črc 2007

Jo jo bodyčko s krátkým rukávem na čepičku jsem se ptala mudry a ta říkala,že v těch vedrech ji dávat nemusím,ale ponožky jí na nožky navleču vždycky bo je má porád studený.Čajíky nedávám.Já teda kojím a přikrmuju sunarem,ale i tak jsem slyšela,že plně kojícím dětem se to nemá,protože když mají žízeň vytáhnou si jen to přední mlíčko,třeba častěji za den,ale stačí jim to 😉

maddla
autor
15. črc 2007

A nevíš jak je to u umělý výživy?

androna
15. črc 2007

tak to ja tiez neviem jak to je u umelej vyzivy.my sme plne kojeny a caj nedavame.zatial to proste nevyzadoval i ked viem ze holky to davaju i ked koja v tych vedrech.ale to robia vecsinou ked maju i doma 30 stupnov.

majka07
15. črc 2007

Maddla, my jsme na umělý a dáváme čajík mezi jídlem, máme spokojené bříško a fenyklový a jak jede. Jinak ven taky moc nechodíme, ale jelikož bydlíme v domečku, tak jsme v chládku v průjezdu a tam je ok, ale ve stínu apod. brrrr. Jinak mažu opalovákem faktor 50, páč ikdyž je mimi pod stromem v chladku např. tak se může opálit 😉

konoupek
15. črc 2007

V út jdeme k mudře na kontrolu,tak se na ten čajík hned poptám samotnou by mě to zajímalo.Majko ty ses ptala mudry,nebo to dáváš podle sebe? 😕

majka07
15. črc 2007

Já se ptala doktorky, páč mi jedna mamina poradila spokojené bříško na prdíky a ono to pomohlo a tak jsme ještě koupili fenyklový, abych je střídala, jinak je nepřislazuji, aby si nezvykala na sladký, někdy dávám čistou samotnou kojeneckou vodu, samo převařenou a doktorka říkala že čajíky ať dávám, že se jí roztáhne aj žaludek a bude snad líp aj papat. nehledě na to, že někdy když brečí a vypadá to hladíka a přitom jedla půl hodiny před, tak mlíko vůbec nechce a dá si čajíka a zklidní se 😉

Názory doktorů se hrozně liší, jedna doktorka v porodnici říkala v žádném případě, ale moje mamka mi taky dávala čajíčky 🙂

akcul
15. črc 2007

Ahoj holky,
k těm čajíkům: my jsme taky na UM a dáváme čajíky asi od jednoho měsíce. Malé moc šmakují a teď v těch vedrech pije o stošest. V takových teplotách tekutiny potřebuje. Jinak jak psala majka, každej doktor radí něco jinýho, ale co jsem tak slyšela, tak většina je pro. 😉

konoupek
15. črc 2007

No je fakt,že naše maminy nám taky dávaly čajíky a nic nám to neudělalo.Je to asi na každým,jestli se pro ně rozhodne bo ne 😉 .Já teda nedávám a i když mám málo mlíka,tak teď poslední dva dny to malé skoro stačí a ani sunar potom moc nechce.Jen na večer se nabaští pořádně 😉 .

karotky
15. črc 2007

Ahojky!
Nám mudra čajíky taky doporučila,tak bumbáme Spokojené bříško.
Zítra jdeme na kontrolu a má být ještě hůř než dneska.Snad tu cestu přežijeme. 😝

drago
15. črc 2007

karotky my jdeme taky zítra na kontrolu. Máme to docela daleko tak pojedeme autem, v těch vedrech v poledne kočárem bych to nedala ani já natož malá. Tak at tu cestu nějak zvládnete. 🙂

vetrovka
15. črc 2007

Ahoj, vidím, že tu řešíte čajíky a pití. My jsme teda taky na umělý, zatím Tomášek pije vodu, takže čajíky nevaříme.. Mudr. mi říkala, že pokud vypije víc než 20ml vody, tak má hlad, ale to mi v těch vedrech přijde, že by ho měl pořád 😒 🙂 Tak jsem se chtěla zeptat, kolik vám tak vaše zlatíčka vypijou toho čajíka na žízeň? 😉

aknela
15. črc 2007

Ahoj, moje Kristýnka vypije v tomhle vedru i 200 ml za den, dávám to podle potřeby. 😅

baruna
16. črc 2007

K tomu pití. Rozině vařím bio fenyklový čaj, jen když jsou tyhle hicy, nebo když někam jedeme třeba na celé dopoledne. A i tak ho vypije hrozně málo - max. 60. Je plně kojená. Čaje od Hippu a pod. nedávám, protože v nich je laktoza, takže si mrňousové zvykají na sladké.

majka07
16. črc 2007

vetrovka, dávám také dle potřeby, během jídla, doktorka říkala, že optimálka je prý 200 ml, což my dáme 😎

karotky
16. črc 2007

Tak momentálně máme na slunci 44 C.Jedeme s kočárem............auto nemáme a ikdyby,tak nemám ve městě šanci zaparkovat a ta představa,že bysme pak nasedli do vypečeného auta mě uvádí do mdlob. 😝
Až se vrátíme a zavodníme,písnu.

majka07
16. črc 2007

Karotky, přeji šťastnou cestu 😉 dobře to zvládněte 🙂

misan
16. črc 2007

tak Karotky, štastnou cestu, já musím vyrazit zítra, když si představím autobus, už je mi zle, zatím papa 🙂 🙂 🙂

papaya
16. črc 2007

Karotky 😲 už takhle brzy a tolik? to je mazec...tak ať to máte brzy za sebou a zmákne te to...
jinak jsem někde četla,že trochu pomáhá dát mokrou plenu na boudičku od kočárku,ale nebude to mokré asi dlouho,včera jsem věšela pleny a do půl hodiny byly všechny suché 😅

danca81
16. črc 2007

Ahojky Karotky, tak doufám, že tu cestu zvládnete. Úplně jsem se vyděsila 😲 , když jsem viděla, kolik píšeš, že je stupňů. My jedeme (autem) k doktorce až odpoledne (cca kolem 14 hodiny) a už teď se toho hrozím. Přeji šťastnou cestu 😅

karotky
16. črc 2007

Teď jsem si hodinku dáchla,pak se vyrochnila ve vaně a když vidím,že Áda ještě chrápe,musím toho na chvíli využít. 😀
V 8.30h. mi volala sestřička od mudry,jestli se nechceme stavit brzo dopoledne(měli jsme tam být v 11h.),tak jsem Ádu sbalila a vyrazili jsme hned,abychom se vyhnuli největšímu vedru.Jenže to nakonec vyšlo na stejno,protože byla plná čekárna maminek a my se na řadu dostali až v 10.h. 😅
Áda toho měl už plné zuby(chtělo se mu spát),tak se tam doktorce patřičně předvedl.Byl rudý vzteky. 😀(ani se mu nedivím-měla tam jak ve skleníku 😝 )
Nic zvláštního jsme se nedozvěděli.Akorát,že má Áda trochu zploštělou hlavu vzadu a tak má co nejvíc ležet na břiše.Možná půjdeme za měsíc na očkování........prý podle toho jak bude Áda vypadat.To jsem ale nepochopila. 😅
Co se týče těch dávek Nutrilonu na den,tak jsem moc neuspěla.Áda váží už 6750g a doktorka mi doporučila dávku na dítě,které váží 5500g. 😀 Prý,kdybych mu dávala víc,že by mohl být tlustej. 😀

drago
16. črc 2007

🙂 Ahoj holky, my už se vrátily z poradny. Auto sice vyhřátý, ale byly jsme doma za chviličku. Přes malou jsem přehodila na tu cestu vlažnou plínku. Je tam fakt hnusný vedro. 😒

misan
16. črc 2007

Ahoj Karotky, prosím tě, můj Adam měl ve třech měsících 5 kg, je jen kojený a říkala jsem si, že je oproti ostatním malý, tedy i oproti tvému Adámkovi nebo se doktorce ta váha zdála moc, tvůj Adámek byl ale u porodu větší, že? Můj měl 2700g.Pořád si řikám, jestli není fakt malý, ale papá ,nepláče, tak mu to asi stačí?

kamhajek
16. črc 2007

Misan: váhu vůbec neřeš, když je mimi spokojený.

berruna
16. črc 2007

holky...sice je to mimo téme diskuze, ale chtěla bych se pozeptat..mám 3 týdenní mimi a nevím si rady s fenyklovym čajem..můžu mu dávat v těhle vedrech víc než 100ml?nekojím, krmíme Nutrilonem..těch 100ml vycucne totiž jak nic, přijde mi, že má fakt velkou žízeň, tak nevim, estli mu můžu dávat víc? 😨