Chození ven s miminkem ve vedrech. Jak to je?

maddla
15. črc 2007

Nevíte někdo jak je to s chozením ven v těhle vedrech? Máme doma miminko tři týdny a bojím se abych mu nějak neuškodila.

maddla
autor
16. črc 2007

Já jsem dneska volala doktorovi jestli mám malej dávat v těhle vedrech ještě čajík nebo vodu a říkal mi že ne, máme Bebu a že je dost řídká tak že se z toho napije dost.

berruna
16. črc 2007

maddla - eeeeej, tak to bych nečekala..no tak já to teda zkrouhnu aspoň na těch 100ml za den.. 🙂

maddla
autor
16. črc 2007

Zase každej doktor ti řekne něco jinýho, znáš to. Možná se schválně zeptej toho tvýho doktora. A ty přikrmuješ a ještě kojíš? Nebo jste taky na umělej výživě?

berruna
16. črc 2007

jsme odmala na Nutrilonu... 😉

maddla
autor
16. črc 2007

Tak to máte stejný jako my, akorát my máme Bebu🙂 A můžu se tě teda ještě zeptat? Tobě se taky neudělalo vůbec mlíčko? Já právě s tím měla hrozný problémy a teď mám pořád jakoby nalitý prsa )i když v nich nic neni) a už mě to pěkně štve, nevíš za jak dlouho se mi vrátí do normálu, do původní velikosti?

nikka.vo
16. črc 2007

Ahoj, já kojim, doktorka mi taky říkala, že se čaj dávat nemusí, ale já ho i přesto dávám. Taky feniklový, ale dávám těch 100 ml. Všude to doporučují jako max. dávku na den. Občas tam naleju tý vody víc o těch dvacet ml 😉

berruna
16. črc 2007

maddla - bohužel měl náš Daviďáček po porodu problémy a tak musel bejt na přístrojích v inkuboši a tudíž jsem ho neměla přiloženýho k prsu a řekla bych, že to byl ten hlavní důvod, proč se mi mlíčko nespustilo... 😔 bradavky jsem stimulovala, mlíčko jsem se snažila odsávat, ale nic..prsa mám teď řekla bych taky nalitý, ale nebolí, tak nevim.. 😒

maddla
autor
16. črc 2007

Je to strašně divný a už mě to otravuje, asi trvá dlouho než se prsa vrátí zase do původní velikosti a přestanou být nalitý. Ale zdá se mi to už docela dlouho🙂

tlapicka
16. črc 2007

ja uz sice nekolim, ale i kdyz jsem kojila i ted male porad nabizim prevarenou koj. vodu v jakemkoli mnozstvi. nicemu to nemuze ublizit, ale prospiva to hrozne. resp. zavodneni org. paradoxne ulevuje organum...

maddla
autor
16. črc 2007

A kolik jsi ji davala tak denně? A když jsi pak přestala kojit jak dlouho jsi měla ještě nalitá prsa?

karotky
16. črc 2007

Mis...........můj Adam vážil po porodu 4330g a měřil 54cm.Teď už je určitě o 10cm delší a nezdá se mi přetloustlý.Schválně jukni do albíka......ale myslím si,že má akorát pár faldíků na stehýnkách. 😉
Až mu budou měsíce a nebude mu stačit,co mu dává,tak mu začnu dávat 180ml a doktorce to říkat nebudu.

misan
16. črc 2007

Dík Karotky, Adam je super, přetloustlý určitě ne!!! Můj Adam má taky stehýnka!!!, mně připadá v poho, jen kámošky z porodnice mají děti 7-8 kg, víš? Takže já si pak říkám, že je podle nich fakt malý, ale je to asi tím, že byl menší, jejich děli měly taky okolo 4kg, díky!

zonja
16. črc 2007

ahoj, já tedy kojím, ale nic nedávám, jen častěji přikládám, i když zrovna nechce, tedy se nehlásí, tak si trochu cucne a to přední mlíko je vlastně jen voda, proto se nemusí čaj ani voda dávat.
nikka: a jak mu ten čajík dáváš? stříkačkou nebo na lžičce a nebo lahvičkou? a bere si to? Pozn. měla jsem přechodně málo mléka a odstříkané si z lahvičky ne a ne vzít. ☹

konoupek
17. črc 2007

Ahoj holky,tak já dokrmuju Sunarem,dnes jsem byla u dr.a ptala se jestli něco dávat na pití...čajíky,vodu,tak říkala,že troška vody neuškodí,ale jen tak 20 ml,protože potom mají plný žaludek a málo papají a přece jen by měli papat hlavně to mlíčko.A dokonce mi řekla,že teď i někde četla,že i děti na UM by vodu ani čajíky nemusely,ale vtěch vedrech no nevim.Přece jen UM je docela hustá strava a troška vody neuškodí no ne 😉

majka07
18. črc 2007

konoupek a vidíš mně doktorka zase říkala čajíčky nebo vodičku jo aby se žaludeček roztahoval. Zkoušela jsem nedávat, zda bude líp Maju papat, ale vypili jsme ještě míň než když během čekání na hamku pijeme čaj nebo vodu a že s jídlem máme trápeníčko 😒 ono si nevybereš někdo říká to jinej tamto... přijde mi to jako těhu, taky tohle můžete tohle ne 😀 😀 😀 v těhu jsem si dala to co mi zrovna chutnalo jako např. zavináče, páč se mi po nich zklidnil žaludek a vadilo to Maju...nevadilo 😀 😉

morusa
18. črc 2007

Holky, já bych řekla ,že co doba, to názor...Když jsme byli my děti, tak nám dávali čajíček běžně a bylo to v pohodě. Já malého plně kojím a ještě mu dávám fenyklový čaj, v těchto horkách je schopnej vypít 150ml. S tím zaplněním žaludku úplně nesouhlasím nebo aspon to není náš případ, malej pije mlíčko pořád stejně, dokonce jsem si zkoušela odstříkat, abych věděla, kolik vypije a bez problémů dá 150ml na jedno nakrmení, takže já říkám čajík ano.

orisek1
18. črc 2007

Ahojky, dnes jsem byla u doktorky a ta mi řekla, že sice nedoporučuje při kojení ještě dávat vodu nebo čajíky, ale v těchto vedrech s tím souhlasí. Prý je lepší jen převařená kojenecká voda a dávat jí mezi kojením jen asi dvě nebo tři lžičky.

konoupek
18. črc 2007

No jo holky ,tak myslím,že je to stejně na každé z nás,jak si to udělá 😉

lu777
31. kvě 2008

ahoj
holky, co dáváte prckům na ven v těhle vedrech? mně se šíleně potí i v bodýčku a plínce.. 😕

martina21
31. kvě 2008

body s kratkym rukavom a plienku tiez sa spti ale len ked spinka a neprikrivam ho

aponchie
31. kvě 2008

stejne v tom vedru maji spis zizen jak hlad a klidne bych cajik davala 🙂