Čištění oušek u 8mi měsíčního prcka. Může se to?

syrael
22. led 2008

Mile maminy, budu asi za blbce, ale vazne nevim, jak to resit. Doktorka nam radila takhle malym prckum do usi radsi nesahat, ale od vcera mame jedno ousko docela zanesene mazem...Doufam, ze to neni priznak nejakeho zanetu, ale bobam je uplne v poho a na nic si nestezuje. Spis ma proste klasicky zaneseny ouska a ja mam pocit, ze by bylo nejlepsi proste mu to jemne vycistit tycinkou...Co vy na to?Diky

perada
22. led 2008

Malej má taky casto takovej ten bordálek na uších a cistím to plínkou jen na kraji..víc ani ň
já to u sebe čistila tyčinkama a museli mi proplachovat uši, páč se to nima akorát zastrkává...

syrael
autor
22. led 2008

No jo, toho se prave taky bojim...

perada
22. led 2008

ani dospělý si tam správně nemá vůbec sahat ničím...dr. říká..ucho se má čistit max. loktem 😝 😝 😝 😝

proto bych vytírala jen to co opravdu vyleze...

niega
22. led 2008

Jojo, souhlas s Perada. Otírám jen ten bordýlek, co opustí zvukovod (plínkou, vatičkou) - dovnitř nedloubu, páč to je dobrý akorát pro zatlačení mazu dovnitř zvukovodu a k následnýmu vytvoření zátky. A ouška (teda jedno ouško) čistím při kojení, páč tehdy je Edíkovi úplně buřt, co se s ním děje, hlavně že teče mlíko 😀 .

kalo
22. led 2008

A takové ty spreje, co čistí uši (dělají na ně i reklamu), ty se doporučují od jakého věku?? Nemá s tím někdo zkušenost? To si myslím, že je šetrná metoda...ale jestli se to může takto malým dětem...

reruna
22. led 2008

AHoj, čistím jenom takovýma těma tyčinkama, co mají jednu část užší a pak je taková velká bambule, aby se to nemohlo zastrčit moc hluboko, dostanu se s nima fakt jen na okraj a očistím ten mázek.

kombloudek
22. led 2008

Ahojky,já to dělám smotkem buničinového čtverečku jako když čistím nosík..

perada
22. led 2008

reruno no j i tým bych se bála.. 😕 není to sice tak dlouhé ale pokud toho je hodně tak i tak se to zatlačuje..

kalo je od tří let když jsou ouška zdravá http://www.lekynainternetu.cz/oci-usi-nos/audis...

kupinka
22. led 2008

Já taky čistím pouze plínou............. 😉

syrael
autor
23. led 2008

Diky zensky, tak tomu teda nechame volny prubeh...

martinka28
23. led 2008

Ahojky, tak se taky přidávám k diskuzi, já Adulce ouška čistím taky jen na okraj plínkou nebo si umotám taky z toho buničitého čtverečku kousíček. U sebe k těm sprejům do uší - Audisprej - koupila jsem si ho, stál asi cca 190,-- a je to docela nepříjemný, ale jestli je to účinný to nevím, taky jsem totiž měla problémy, když jsem byla malá a museli mi díky usilovnému čištění! ouška proplachovat a to je teprve nepříjemný, brrr!!