Co na štípance?

alimala
13. čer 2014

Ahoj, nevím, jestli se sem můj dotaz hodí, ale nevěděla jsem, kam jinam dotaz dát 🙂 Chystáme se pomalu s dětma na dovolenou, tak jsem se chtěla zeptat, jak řešíte poštípání od komárů, včel, vos apod.? Máte na to nějaké svoje finty, nebo spoléháte na přípravky? Slyšela jsem, že dobrý je dapis nebo fenistil, máte s některým z nich zkušenosti? díky za všechny reakce 😉

patema
13. čer 2014

Ahoj, zrovna včera navečer dceru píchla vosa do nohy, vletěla jí do pantofle. Namazala jsem jí to Fenistilem a běhala dál, nic nebolí a nesvědí. Dneska nemá po štípnutí ani flíček. Takže za mě Fenistil, nosím ho s sebou v kabelce 🙂

iwurosima
13. čer 2014

Taky používám fenistil jak na štípance, tak na spáleniny od sluníčka. Je super, že působí okamžitě. Existuje několik forem fenistilu, nám se osvědčil klasický fenistil gel.

alimala
autor
13. čer 2014

Holky, díky za tipy 😉 a s tím Dapisem zkušenosti nemáte? Mně ho právě doporučovala známá, že je super i na podráždění kůže, citlivou kůži a tak. Syn má právě docela citlivou kůži, tak jsem si říkala, že by to mohlo být dobré, ale spíš se setkávám s tím, že každý zná ten Fenistil, tak teď nevím nevím 😒

frantiska85
13. čer 2014

Fenistil.

jitulinkas
16. čer 2014

Dapis jsem letos zkusila poprvé a jsem s ním spokojená. Doporučila mi ho švagrová, která hledala právě něco na citlivou kůži pro děti a s tímhle je maximálně spokojená a já teda taky 😀 celkem rychle zabírá, štípance hned přestanou svědit a můžeš to použít i při poštípání včelama, vosama a tak. Doteď jsem používala fenistil, ale zdá se mi, že ten dapis účinkuje rychleji.. ale to může být jen na mě, nevím 😀

alimala
autor
1. črc 2014

A dapis i fenistil jsou běžně dostupné v lékárně? Nebo je lepší to objednat někde přes net?

gepe
1. črc 2014

@alimala ano oboje je bezne dostupne 🙂

andy1t
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jitka_avene
16. zář 2014

ahoj, osvědčila se mě kombinace krému Cicalfate a homeopatikum Ledum palustre 15 CH (dítěti rozpustit pár kuliček ve vodě a dát na lžičce, dospělí a větší děti můžou vycucat).

andy1t
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anicka_80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz