Co pomáhá na dětské prdíky?

lidut
22. dub 2010

chtěla bych se zeptat když jsem snědla něco nadýmavého a plnně kojím co mám dělat prý se to dostane do mateřského mléka lze nahradit něčím mateřské mléko a pokud ano tak čím

lu777
18. kvě 2010

no tak já můžu říct, že u prvního syna byly prdíky fakt obrhrozný... Sab musel mít do každýho jídla (jiný kapky na něj nezabíraly) a to 15 kapek (běda dát třeba třináct!)... bral je až do roka, sice od 3 měsíců bylo velký zlepšení ale trpěl na to dlouho.. pak se ukázalo že má rozestup břiš. svalů trochu, takže už jsem si nepřipadala jako blázen co poslouchá "nj, náš to měl trochu taky" zatímco mně dítko plakalo třeba 4 hodiny v kuse 😖
dcerka na to taky trpí, a to dost... ale v porovnání s extrémním Matýskem je to pořád únosný (teda až na některý dny)... má k tomu ovšem i zácpu (a to M. byl na UM, ona je kojená).... takže opět jedeme Sab, nahřívání, masáže, Flatulin, teplé koupele, homeopatika, klubíčko, probiotika 3x denně ... já kojící čaj a hlídání stravy a taky probiotika... měsíc se vykakala jen s rourkou, co 3 dny... teď už ani to ne, takže dávám vodu párkrát denně a asi zkusím homeopatika .....

ale upřímně si myslím,že pokud na to dítě trpí tak se může máma postavit na hlavu a bohužel to moc nepomůže... jedině že z toho vyrostou 😒

lu777
18. kvě 2010

jo holky ty BioGaia kapky se dají koupit na webu docsimon a pak někde vyzvednout... stojí asi 350 Kč myslím

blandik
18. kvě 2010

V Polsku stojí Bio Gaia asi 37 zlotých - tj. cca 250 kaček. Jinak na prodíky jsem dávali i Baby Calrm. Bio Gaiu dáváme od 4. měsíce, teď má 19M.

lu777
18. kvě 2010

ale u nás teda zatím nezabralo nic... teď zkouším Laktobacílky od Swiss

marku
18. kvě 2010

lu777, teda taky si s tím užíváte svý ☹ -nám ty BioGaia teda taky nepomohly 😠 ...užívali jsme dvě lahvičky a nic. jak říkám, jen ta rourka. 🙄

petja
18. kvě 2010

Lu,homeopatika jen doporučuju,ale je nutné vybrat ta správná!!!Tj.co nejvíce info o problému

terezka87
18. kvě 2010

Ahojky Já jsem si v lékárně koupila tyčinku na prdíky, a to potom bylo veselo....... super věc moc doporoučuju!! Jo a ještš fenikl čaj od hippu ale ne granule, je to prášek prodává se ve skle.

cplusz
19. kvě 2010

Terezko jakou tyčinku? Holky je možné, že se kolika objevila až v 8 týdnech? Malej má teď pravidleně bolesti kolem 18:00 a potom kolem 7:00 ráno. Je mi ho líto...kolikrát brečím s ním. Naštěstí to trvá "jen" asi půl hodiny. Obdivuju všechny co to zvládají při daleko horších případech...Taky nevím jestli to nemá souvislost s tím, že malej strašně hltá. Je plně kojený a právě, že v posledních 2 dnech strašně zrychlil. Je třeba za 8 minut nabaštěnej. Kaká pravidelně, akorát včera při přebalovaní se mi stalo, že začal kakat pěnu. Může to mít souvislost? Přijde mi to jako začarovaný kruh...

terezka87
19. kvě 2010

Taková silikonová tyčinka je dutá. Namažeš olejíčkem zavedeš do konečníku a ty větry samy odejdou přes tu tyčinku. De to slyšet. Hned se broučkovi uleví. A v lékárně řekni že chceš tyčinku na prdíky, a oni budou vědět. Stojí asi 15kč

dupik
19. kvě 2010

ta tyčinka se nazývá rektální rourka...

cplusz
19. kvě 2010

Jo aha, tak rourka...no uvidíme...dneska je to teda opravdu boj :(

ka_milla
27. kvě 2011

Ahojky, moje holčička také trpěla prdíky a nic nepomáhalo, nebo aspoň ne na dlouhou dobu. Až jsem na netu narazila na web:zdravarodina kde jsem našla kapičky emulips. Brala jsem já, k malé se to dostalo přes mlíčko a po 3 dnech bylo po bolestech. 😵 Určitě stojí za zkoušku! Nám to pomohlo fakt skvěle 🙂

pavlinasp
28. kvě 2011

@lenikc
Ahoj, s tím výhodnějším nákupem Probiotických kapek BioGaia v Polsku to není pravda, prověřovala jsem si to a v Polsku prodávají (stejně i na Slovensku) tyhle kapky POLOVIČNÍ! Tudíž se to s cestou vůbec nevyplatí. Prostě je koupit ve zdejší lékárně, kde je navíc jistota, že je skladujou v lednici a určitě pak budou účinkovat. Taky mám zkušenost s koupí PK BioGaia na internetu a nedoporučuju - tím dvoudenním cestováním poštou pozbyly účinnosti (pomřely probiotika kvůli teplu). Takže je pohodlně kupovat v nejbližší lékárně je nejvýhodnější 😉

aprint
31. kvě 2011

Máš malý skoro 6 týdenní chlapeček se hrozně trápí prdíkama. Když si prcne, tak pak hrozně křičí, jako by ho to snad bolelo. je to normální?

dostyna
16. čer 2011

@pavlinasp no decela jsem se pobvavila,objednala jsme si jedny přes mimibazar s tím,že je to supervýhodná cena a ono to bylo právě za 5ml.A asi jak tak koukám,tak kapičky nebudou mít moc efekt když mi šly poštou,čili ty probiotika asi nezůstala v kapičkách.No příště je asi koupím v lékárně,někdy se holt šetřit a spekulovat nevyplácí 🙂

aprint
17. čer 2011

My užíváme probiotika 3 týdny a fakt to asi zabírá.....malý křičí velmi zřídka a spíš hoted trápí ta pěna co se dě+lá v bříšku , ale na to nam zase pomaha SAB, takže to kombinujeme a bojujeme...ale už se stejně těším až to bude za nama 😀

radanar
19. srp 2011

Já jsem při kojení jedla normálně, naše malá trpěla kolikou, at jsem jedla cokoliv. Naštěstí nám výborně zabíraly kapičky Espumisan, jsou i pro novorozeńátka a jsou bezvadné. To malá pak i líp spala a kolika jí přešla. Dávala jsem po pěti kapičkách.

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barley
23. srp 2011

To znám, taky bych spíš umřela hlady než abych našla nějaké jídlo, po kterém syn na prdíky netrpěl. 🙂 S Espumisanem mám i já dobrou zkušenost, hodně se to zlepšilo hned po prvním podání, malý mi usnul podstatně dřív než jindy (to znamená neplakal a nekroutil se nejmíň hodinu - spíš víc - před usnutím) a co ho dáváme pravidelně, máme od pláče a bolestí prakticky pokoj. 🙂

radanar
17. říj 2011

Ahoj mamčy, nám bezvadně na prdíky zabraly kapičky Espumisan. Paní doktorka je doporučila, navíc jsou za dobrou cenu a hlavně hned fungují. Po pěti kapičkách jsme měli od prdíků pokoj.

valaskoval
2. lis 2011

@renat2 Máš prosím ještě kapky? Díky Lucka

lipetra
10. lis 2011

Ahoj holky nam pani doktorka doporucila Nutrilon antikolikum a zabralo to, davame to ke kojeni 1-2x denne 30 ml. A je klid. A jeste nam doporucila infacol.

soucke00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krnov
8. srp 2012

Chtěla bych se zeptat co pomáhá na prdíky u 11letých holek?

2hanah
8. srp 2012

@krnov Zkoušela jste Espumisan? Mně u pětiletého kluka zabral dobře. Nebo horká koupel a bříško pořádně promasírovat, příp. ji položit na levý bok a skrčit kolínka k bříšku.

iskis
8. zář 2012

@krnov
Ahojky,na prdíky můžu doporučit emulips. Je to bylinný výrobek ve formě olejových kapiček a je vhodný jak pro miminka , tak pro dospělé. Zkušeností s ním mám dost a dost ,od kamarádek,které mají miminka anebo ho berou i ony sami .
Já sama ho užívám, abych nepřibírala a neměla jsem nafouklé bříško :_)

kvetinka84
14. pro 2012

Ahoj holky, chci se zeptat, malý dost trpí na prdíky. Doktorka mi poradila dávat Sab 15 kapek do každého mlíčka, k tomu před jídlem dávám 10 kapek Babycalmu, jednou denně 5 kapek Bio Gai a jednou denně do mlíčka Laktobacílky. Když zkusím cokoli na pár dní vysadit je zle. Mám ale strach, jestli to není moc přípravků najednou? Můžu mu to všechno dávat? Neublížím mu tím?

31fiona
14. bře 2013

ahoj, no já jsem už od 5 týdnů začala chodit na babymasáže a musím říct, že něco do sebe to má...samozřejmě ne se 100% účinností..asi tak jako vše, ale je to fajn rituál a relax pro mě i pro mimčo. paní lektorka, i přesto, že byla dost alternativní doporučovala z dostupných kapiček Espimisan a musím říct, že nám moc pomohl. říkala, že je ale potřeba ho užívat pravidelně, což je pravda, ale vzhledem k ceně a malému množství, které se dává je to naprostá pohoda. dokonce jsme teĎ kupovali nové balení a dostali jsme ještě pěknou tescoma lžičku, což se na podávání do pusinky hodí 🙂.
pravda je, že hlavně na začátku je potřeba si dát i bacha na to, co člověk jí..nevěřila bych tomu, ale jídlo to hodně ovlivňuje.

maryyyp
20. bře 2013

Já mám také dobré zkušenosti s kapičkami od Espumisanu. Dost jsem hlídala co jím, používala fenyklový čaj a nějakou kmínovou tinkturu, ale ty kapičky nám zabírají nejlépe.

kamilkaovocna
22. dub 2013

Nevim no, mě na prdíky pomáhá espumisan před kojením a sama piju fenyklový čaj 😉