Co pomáhá na dětské prdíky?

lidut
22. dub 2010

chtěla bych se zeptat když jsem snědla něco nadýmavého a plnně kojím co mám dělat prý se to dostane do mateřského mléka lze nahradit něčím mateřské mléko a pokud ano tak čím

libi31
24. dub 2013

Jak píšou holky, espumisan funguje báječne a malý ulevil 😉 😉 😉

evaska27
30. srp 2013

@petja nám zabírají jedině kapky Sab Simplex, voda z uvařených ovesných vloček a kmínový čaj 🙂

mnu
17. zář 2013

co mam delat když ma 1 mesicni dite prdiky a nic nato nemame

elastiq
25. zář 2013

Zvedat nožky, nahřátá plínka na bříško, čaje proti nadýmání, poradit by měli i v lékárně, nám jinak také hodně pomohl Sab simplex kapky, které jsem přidávala do lahve s mlékem

leni78
25. zář 2013

Mým dětem nikdy žádné kapky nepomohly, jediné, bez čeho bych se nikdy neobešla, byla rektalni trubicka, uz při zavedení dítě projevuje úlevu a plyny krásně odcházejí, někdy společně s tekutou stolici, ve které jsou malinké vzduchové bublinky, to je vlastně to, co zlobí. Dítě má roztazena střeva a přitom si nemůže ulevit. Kdyby vam někdo rikal, ze zavádění trubičky je návykové / bez ni se nevykaka /, tak tomu nevěřte 😉

mrazulkav
25. zář 2013

My máme infacol, pomáhá fenyklový čajík a nahřátý polštářek s třešňovýma peckama... sice i přes to občas prdy zaútočí, ale už to není tak strašné, jako to bylo... 😒

jennyska
21. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Pokud máte zkušenosti s používáním Infacolu u Vašeho dítěte, můžete své zkušenosti sdíle v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? 🙂

Stačí vložit svou zkušenost zde: https://www.modrykonik.cz/infacol/ , kterou tak pomůžete ostatním maminkám, jenž pro své miminka hledají něco účinného proti bolavému bříšku a prdíkům.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate 🙂
Mějte krásný den.
Janča

polkaklarka
25. lis 2013

holky,my teda používáme Espumisan asi nám teda zábírá kombinace - 🙂 Espumisan,fenyklový čaj,klubíčkování a masáže bříška...Espumisan dávám melému před každým jídlem 5 kapiček a takto nám to funguje skvěle...

breadfish
30. říj 2014

@mnu Espumisan z lékárny, to měsíční miminko už může.
Espumisan se dá užívat už od narození.

breadfish
3. lis 2014

Nenahradíš, ale když víš, že jsi snědla něco nadýmavého a bude v mlíku, tak dej před kojením prckovi na lžičku pět kapiček Espumisanu. 🙂

breadfish
26. srp 2015

Co pomáhá na prdíky - při kojení držet kojící dietu, pít fenyklový a kmínový odvar, nechávat odříhnout, masírovat bříško, cvičit s nožičkama a dávat před každým krmením na lžičku Espumisan (nebo rovnou do lahvičky s UM).
Nic jiného se v boji proti kolice neosvědčilo. 🙂

simonasl
2. zář 2015

prosím nemáte někdo odkaz přímo na seznam potravin, které bych neměla jíst??
Můj malej strašně trpí na prdíky a já vůbec nevím, co mohu jíst.Vím, že nadjímavé,ale nevím které potraviny to jsou ☹
A četla jsem, že nemám pít mléko??
Všem moc předem děkuji 😵

tipry
2. zář 2015

@simonasl Kazdemu mimi vadi neco jineho, ale obecne nejist cerstve pecivo, nic kynuteho (knedliky, buchty, ...), cibule, cesnek, zeli, napoje jen neperlive... Mleko se nedoporucuje, protoze maji casto miminka alergii na kravske mleko. To chce vyzkouset.

monunkaaa
2. zář 2015

@simonasl aspon co vím..
Cibule,cesnek,čerstvě pecivo,květák,brokolice,letouny,houby,luštěniny,hroznove víno,
Vločky,kukuřice,bublinkove pití,zeli..

Ja jsem pila a jeste piju fenyklovy čaj.. a malé pomohl babycalm - přírodní kapičky.

mor48tko
2. zář 2015

Malému pomohla mastička Pupík..

monunkaaa
2. zář 2015

Pardon,ty letouny mely byt kedluby.. mobil si to upravil po svém 😀

simonasl
5. zář 2015

Používáte někdo kapky Emulips??
Našla jsem, že pomáhají proti prdíkům a také Vám s lepším trávením apod...
Má to někdo opravdu vyzkoušené??

mamasara
27. říj 2015

Stravu si také hlídám...vypustila jsem pečivo (nahradila jsem knäckebrotem), luštěniny a některé druhy ovoce. Před každým kojením dáváme Espumisan , piju kojící čaj a také jsme se naučili klubíčkovat a chovat na tygříka. Už je to mnohem lepší ;)

lucienn5
18. lis 2015

My nedáme dopustit na kapky Coliprev! Zabrali hned první den, chutnají jako medík a řeší hlavně neřeší jen následky, ale i samotnou příčinu dětské koliky dodáním enzymu laktáza. A na to já rozhodně slyším 🙂

pistaoun
24. lis 2015

I nám pomohl Espumisan,sama jsem ho znala a odzkoušela v těhu,takže pak pro syna to byla jasná volba... a nezklamal!!!!