Co pomáhá na dětské prdíky?

lidut
22. dub 2010

chtěla bych se zeptat když jsem snědla něco nadýmavého a plnně kojím co mám dělat prý se to dostane do mateřského mléka lze nahradit něčím mateřské mléko a pokud ano tak čím

kacamura
22. dub 2010

lidut nadýmavých věcí sníš tolik (pokud si to opravdu nehlídáš), že kdyby si nahrazovala mléko UM tak si můžeš mimčo nechtěně odstavit... a ono to přežije... samozřejmě jsou umělá mléka, ale ty se používají jako dokrm, když máš málo mléka, nebo když mléko nemáš vůbec, takže pokud plně ojíš tak bych ti to nedoporučovala.... prdíky jsou zlo, ale časem je to přejde... nám na prdíky nepomáhalo vůbec nic... ale pokud plně kojíš tak koj a ničím nenahrazuj, když sníš něco nadýmavého....

moravanka
22. dub 2010

lidut, pokud nemusis tak to s umelym mlekem vubec nezkousej. ja nekojila kvuli lekam a koliky a nadymani jsme mely az do 5 mesice. ja uplne zoufala, mleko jsme sice nemenily (nektere maminky zkousi kde co a stejne ma ditko nadymani), zustaly jsme u beby ale uzila jsem si svy. dite pije z flasky i jinak jak z prsu, takze se naloka hodne vzduchu a pak ho boli brisko. bud rada, ze kojis, mlicko mas vzdy a vsude k dispozici a vzdy ma spravnou teplotu. a nezapomen, ze umele mleko leze sakra do penez.

moravanka
22. dub 2010

lidut a tvuj drobek ma nejake obtize, nebo uz zase moc nad vsim premyslis?

bufina
22. dub 2010

Ahoj, můj malej trpěl prdíkama úplně hrozně a to jsem se nadýmavým věcem hodně vyhýbala. Piju kojící čaj s fenyklem a ještě večer před spaním si udělám jen fenyklovej čaj. Malýho občas dokrmuju umělým mlíkem a zdá se mně že potom prdí víc než po mateřským.

kacamura
22. dub 2010

jestli má hodně prdíky, tak mu můžeš pomoct nějakejma kapičkama mastičkama nebo cvičit s nožičkama, ale jinak to musíš prostě přežít... Jonnášek to měl do tří měsíců úplně hrozný a ted mu bude pět a už je to mnohem lepší,ale stále ty prdíky má a ted už mu jenom cvičim s nohama nebo ho dávám na bříško po tom se vyprdí vždycky nejlíp... ale jinak nám nepomáhalo fakt nic... hlvně prosimtě ničim nenahrazuj svoje mléko pokud máš....

kotatko
22. dub 2010

Souhlasím s ostatníma. Pokud to není nevyhnutelně nutné, vůbec nezačínej s UM. Ani to ti nezaručí, že nebudete trpět na prdíky. Při akutním stavu pomáhá Sabsimplex - jen prochází traktem a nevstřebává se. Můžou ho i novorozenci. Taky pomůže nahřát pa promasírovat bříško. Jinak pokud máte dlouhodobé potíže pomáhají probiotický kapky BioGaia. Ale je to už dražší záležitost u nás v lékárně stojí 750,- a většinou je potřeba 2-3 balení. Naštěstí mi doktorka poradila at si je nechám dovézt ze Slovenska vyšly jedny do 300,- . Ted je už malýmu 6,5 měsíce a žádný kapičky nepotřebujem 🙂

petja
22. dub 2010

Bio Gaia ano ale Sab Simplex bych neradila.Spíš bych vsadila na homeopatii.Super věc je masáž bodů střeva,reakce jsou úžasné

kacamura
22. dub 2010

proč ne sab??? nám naopak vůbec nepomáhaly probiotické kapičky... brečel po nich ještě víc ☹ , nejlepší jsou fakt asi masáže bříška a cvičení s nožičkama...

petja
22. dub 2010

Něco k problematice+ důvod proč ne Sab Simplex
Kolika a bolest bříška - na bříško přikládejte obklad z odvaru kmín + koriandru, případně ještě s heřmánkem. Homeopaticky maminka i miminko Staphysagria 9 CH (maminka 5 kuliček 3x denně), zvlášť, pokud maminka neprožívala porod dobře nebo byla chirurgicky ošetřena (někdy podvědomě vadí i nástřih); u kolik, které miminko kroutí jen miminko Colocynthis 9 CH (další příznaky: zlepšení ležením na břiše, tlakem, teplem, zhoršení hněvem); u náhle se zjevivší koliky Belladona 9 CH (další příznaky: zhoršení dotekem, červená barva v obličeji); Chamomilla 9 CH u kolik doprovázených frustrací, hněvem a extrémní citlivostí k bolesti utišitelné kolébáním a konejšením; Arsenicum album 9 CH u pálivých bolestí s úzkostí, neklidem a zhoršením v noci, pomáhají teplé nápoje; Argentum nitricum 9 CH u úzkostí a nervového vyčerpání, nafouklého bříška citlivého na tlak (i oblečení). U miminek bych byla hodně opatrná u čaje z fenyklu, obsahuje totiž méně vhodné silice, MÁTU NEMAJÍ prťátka UŽÍVAT VŮBEC! Přesto mentol nebo mátu obsahuje skoro každá protiprdivá mastička nebo gel. Je to naprosto trestuhodné, protože natření velké plochy těla mátovou silicí může zpomalit nebo zastavit dech kojence (článek v angličtině).

Větry - zkřižte miminku nožičky do tureckého sedu a tlačte je k bříšku, dále pomáhá masáž bříška ve směru hodinových ručiček, a také reflexní hlazení zón tenkého střeva na nártu 15x (nárt hned u kotníku). Kapky SAB Simplex obsahují coby účinnou látku modifikovaný silikonový olej pod názvem "simethicone", takže je OPRAVDU nedoporučuji!

soanpe
22. dub 2010

dceri i neteři pomáhá baby calm.je to směs eterických olejů. dává se 10kapek před jdlem několikrát denně

lidut
autor
22. dub 2010

já snědla zbytek čočky s párken a zatím to s ní nic nědělá tak uvidíme tak doufám že bude noc vklidu jinak prdí sama ale nikdy bych nevěřila že to co sním že může trápit malou

kacamura
22. dub 2010

tak jestli ti netrpí na prdíky, tak by jí to nemuselo vůbec nic udělat... některé maminky můžou jíst všechno až na zelnačku co jsem tak četla 🙂 ... můj případ to teda neni já se musim hodně mezovat ale už to jde....

jijitka
22. dub 2010

nám čočka nevadila, ale já jsem ten případ co píše kacamura. Zelňačka bylo zatím to jediné, kde jsme narazili 😉

pavlinasp
23. dub 2010

Lidut- nedávej UM!neblázni,tak pri nejhorším se budete den dva trapit s prdením...to muzete rozmasitovat, jak pisou ostatni, nahrivat a tak.. MM je nejlepsi co mas, tak se ho nevzdavej ;)))
Ty jo Petjo, ty jsi nejaka znala 🙂 ale souhlasim s tebou... Sab nam nepomohl a uz bych ho nikdy nekoupila... Probioticke kapky nam zabraly hned a jsou to jen zive bakterie, takze jim verim..
Kotatko- ze jsou drahe.. 😒 no kdyz si to rozpocitas, tak drahe nejsou... ted je za tech 600kč 10 ml, takze vydrží dva mesice- 10 kč denně pro dítě které trpí neni moc, nebo ano?! A ze ti to doporucila doktorka dovezt ze slovenska je dost hrozny:( zrovna u techhle kapek je tak dulezite, aby byly porad ve spravne teplote, tak bych si je nenechala dovezt ani pres mesto, natoz pres hranice :((( se taky muze stat, ze koupis vodicku s mrtvyma bakteriema k nicemu 🙄

rimmel
23. dub 2010

dieta moze no nemusi dostat prdiky..ja som napriklad papala co som chcela a nemal z toho problemy. treba vyskusat kojenie nieje choroba ci stav v kt. sa musime obmedzovat.
ale jasne, ak to dietatu sposobi prdiky nabuduce si nedas..

soanpe
23. dub 2010

pavlinasp
probiotické kapičky ti doručí v chladícím boxu a specialním obalu 😎

janicka006
3. kvě 2010

Nám na prdíky doporučila paní magistra v lékárně homeopatické kuličky Magnesia Phosphorica a musím říct,že super.Sice je pravda,že už nekojíme(nemám mléko),ale tak nějak den poté,co jsme kuličky začali užívat,tak má malá relativně klid a třeba když krmíme,tak krásně je na plínce cítit,jak si do ní prdíkuje.
Pak taky hodně cvičíme s nožičkama a děláme masáž bříška.A od paní doktorky máme Sab Simplex.My ho máme užívat 3 x denně po 10 kapkách,ale třeba kamarádka od jiné lékařky má doporučeno dávat ho do každého mlíčka.
Hodně nás to trápilo,takže jsem se snažila zjistit co nejvíc informací a asi už jiné možnosti moc nejsou...ještě teda ta rourka,ale na tu si nějak netroufám....

kacamura
3. kvě 2010

rourka mi nikdy moc nepomohla, zkoušela jsem jí ze začátku, pak jsem ale přestala úplně on se sice trochu vykadil a malinko se mu možná ulevilo ale řev byl pořád... po rource si myslim, že se jim uleví jenom na pár minut...

lenikc
3. kvě 2010

ahojda, čtu Vaše prdíky a vzpoměla sem si na naše, Vítkovi bude v pátek 10 měsíců , je narozen 35+4t. přidám co nám pomohlo, v drogerii Dm mají pytlík plněný peckami s třešní ten se nahřeje v mikrovlnce a tím se pak nahřívá bříško a masíruje, výborná věc i pro dospělé při bolení např. zubů. a pak jsme to kombinovali bio fenyklovým čajem pro děti od narození. Měli jsme Sab Simplex , trochu pomohl ale zároveň se po něm měl křeče - tlačil tak že byl fialový tak jsme ho okamžitě vysadila a prý to po něm je tak si na to dejte pozor. trubička nám taky nepomohla.

lenikc
3. kvě 2010

probiotické kapky stojí v Polsku o 50% méně než tady u nás, mají i úplně stejné balení.

petja
3. kvě 2010

Já jsem pomáhala s kakáním jemně teploměrem,hodně to pomáhalo.Určitě to nevedlo k tomu,že by se bez něj pak nevykakal,prostě to bylo jen období

kocicinka
3. kvě 2010

Souhlas s Petjou, my taky tak 🙂

klematis
3. kvě 2010

my jsem teda s prdíkama problémy neměli a jedla jsem skoro všechno, ale každý den jsem pila kojící čaj s fenyklem a když náhodou malého bolelo bříško, tak jsem masírovala, cvičila nožičkama a jak psala Lenikc, tak jsem i použila ten polštářek a na koupání jsem koupila kyblík místo vaničky, prý koupání v něm taky pomáhá na prdíky 🙂

danca81
15. kvě 2010

holky a nevíte, jak se používá ten polštářek s třešňovýma peckama? děkuji

lenam
15. kvě 2010

Danco, dala jsem polštářek na cca 1 minutu do mikrovlnky a pak přiložila na bříško. Dávala jsem i na noc. Když jsem ho dala do postýlky, tak jsem mu polštářek přiložila na bříško a zabalila do zavinovačky.

renat2
15. kvě 2010

Ahoj holky, pokud byste některá měla zájem, má tu jedny probiotické kapičky (vykapáno 1x 5 kapek), kupovala jsem z Polska...My už nevyužijeme, našla jsem jiné kapičky na prdíky, kakání apod. 🙂
Takže pokud byste měla některá zájem, stačí napsat. PC 250,-, nechám za 180,- plus poštovné.

vivien7
16. kvě 2010

ahojky,taky jsme používali a stále používáme baby calm.Jsou na přírodní bázi a nám opravdu pomohly. 😉

janicka006
16. kvě 2010

ahojky,nečtu zpátky....dneska nějak nestíhám...mohla bych prosím vědět co jsu ty baby calm???nějaké kapičky???moc díky za odpověd

petja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marku
18. kvě 2010

ahojka holky, přidám taky moje zkušenosti, máme dva syny. oba trpěli kolikou. Prvnímu synovi ustoupila až opravdu ve třech měsících a druhému cca te´d ve dvou měsících, můžu říct, nepotřebujem nic na bříško a já si mohu dát i čerstvý rohlík. Ale stejně si dávám bacha na to co jím. Používali jsme Sab simplex, baby-calm,probio kapky, gel Pupík, masáže, rourku, já kojící čaj a velké hlídání se v tom co jím. ale stejně ze všeho nejvíc pomohla ta rourka. Vím, někde to odsuzuje, ale já jsem ji používala u obou a žádný návyk ani u jednoho nevznikl. Namastila bříško a krouživě projela trošku gelem Pupík, pak jsem zavedla rourku malý se hnedle vykajdil a bylo po bolesti.