• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co se nemůže při užívání antibiotik jíst?

21. října 2013 
Adámek má poprvé antibiotika(angína)a jelikož s nimi nemám moc zkušenosti a jsem líná :sweat_smile: si vyhledat info na netu,potřebovala bych pomoc.
Co se ne/může při užívání ATB jíst?
Vím,že se nesmí na sluníčko a nemělo by se nic kyselé.
Nerada bych Ádovi přitížila,Tak poraďte,prosím.
Díky :slight_smile:
11. říj 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karot ono záleží aké má ATB.Lebo na každé platí niečo iné.
11. říj 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj karot,na angínu se dost používá ospen,tak jestli máte ten,tak to jsou velmi šetrná antibiotika,já jsem je dokonce užívala i při kojení,ale jinak vesměs pro většinu antibiotik platí,jak jsi sama napsala,že se nesmí kyselé,ostré,nebo hodně kořeněná jídla a chránit se před přímým sluncem.
11. říj 2008 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejedia sa mliečne veci a kyslé- pomaranče, mandarinky, uhorky - riziko výskytu žihlavky
11. říj 2008 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já vím že se nesmí na prudký slunce
12. říj 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Radko,...........máme Ospen.V příbalovém letáku jsem se pouze dočetla,že jídlo nemá na účinek léku vliv,ale o tom,co si při něm může jíst,tam není. :confounded:
Takže,když se můžou používat při kojení,takže UM se může pít?
Co kaše,jogurty a přesnídávky?
Já mám opravdu problém Adama přes den uživit,když je při chuti. :sweat_smile:
Tak,co................máme zůstat na suché, rohlíku a piškotech?.................... :confused:
12. říj 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozhodně žádnou dietu nemusí,akorát se opravdu vyvarujte kyselému-v tomto období jsou už mandarinky a pomeranče,um určitě pít může,moje děti měli taky už kolikrát atb a opravdu při nich jedli všechno,krom kyselého.
12. říj 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ked sme brali ATB (nastastie len 1x), davala som malemu aj probiotika.. len uz si nepamatam, kt. presne, ale viem, ze ich je viac druhov :slight_smile:
12. říj 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jemine, proč máte pocit, že antibiotika omezují příjem potravy?? Ospen je to nejzákladnější nejobyčejnější penicilinové ATB, kterým se u dětí začíná, protože ještě zabere. Omezení se týká maximálně přímého zapíjení ATB citrusovými šťávami - mimo tuto dobu může dítě jíst absolutně vše!!! Kdyby to byl problém, bylo by to v letáku. Když má při angíně chut k jídlu - tím lépe - většinou děti nejedí vůbec. :frowning2:
No a na sluníčko logicky chodit nebudete, když je nemocný. Na Slunce se (mlhavě rozupomínám) nesmí proto, že způsobuje na kůži foto reakci - nebo něco podobného. Měl by přechodně pigmentové fleky. Ale v tomto počasí to myslím nehrozí :sweat_smile:
Vůbec si tím nelamte hlavu. My už měli ATB několikrát a není to žádný problém.
Jogurty naopak vhodné jsou, protože dodají do střev vyhubenou mikroflöru, kterou takto přirozeně obnovíte. není nutné ani nic kupovat v lékárně. Ospen je slabé ATB - starším dětem na opakované infekty už se ani nedává, protože neúčinkuje.
tak a´t jste zdraví :slight_smile:
12. říj 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kubaka,já myslím,že tady nemáme pocit,že atb omezují příjem potravy,karot mají atb zřejmě poprvé,tak se jednoduše zeptala a my jsme jí odpověděli
12. říj 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kubaka,...................jenže já mu včera jogurt dala a do hodiny se osypal. :confounded:
Tak proto mě napadlo,zeptat se zkušenějších maminek.Od toho tu tyto stránky jsou. :wink:
U nás je od rána zataženo,takže na chvilku ven půjdeme.
Už je "fit",tak bych s ním doma celý den nevydržela. :grinning:
12. říj 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Karot, my měli ty samé ATB a první den nic nejedl, bolelo ho asi v krku.další dny jedl úplně normálně.Dávala jsem i jogurty a UM pil taky.Měli jsme je přesně týden, ale poslední den se mi pak osypal, po večerní dávce ATB, takže jsem je vysadila a pak vše O.K :wink:
12. říj 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cumacek,................no,já je vysadit nemůžu,leda tak za 5 dní. :grinning:
No,nějak to budeme muset vydržet. :sunglasses:
Odpoledne mu zkusím dát banán a uvidím. :wink:
12. říj 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot jest moze vsetko, pri liecbe atb sa odporuca jest kyslomliecne vyrobky, aby sa v pripade narusenia crevnej flory tato zase rychlo osidlila laktobacilom. inac je to ok.
a urcite nevysadzuj lieky skor, ako ti povie lekar, mohlo by to narusit spravny vyvin imunitneho systemu...
12. říj 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
siri,..............v pátek jdeme k mudře,tak uvidíme,co nám poví. :wink:
Taková hazardérka nejsem,abych s předepsanými léky experimentovala. :wink:
12. říj 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyselé jídlo se nesmí při braní antobiotik proto,že ty kyselé štávy sráží ty drobné a škodlivé částečky z antibiotik a ty vysrážené částečky se už samozřejmě z těla ven nedostanou,ale usadí se na ledvinách.
12. říj 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj karot jak píšou holky nadávat nic kyselého mandar, pomer, okurky, apodobně jinak může vče podle chuti, určitě si kup v lékárně NUtrolin B jsou to probiotika pro malé děti, aby s evám po užívání srovnala střevní flora, dávám je při každých ATB, je to prášek a po přidání vody je to sladký sirup dětem chutná. Tak držim palečky a´t už jste v pořádku
13. říj 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
KAROT , ked sa ti vysipal tak to moze byt skor tym , ze ma alergicku reakciu na antibiotika , a vtedu=y mas okamzite, k lekarovy vymenia ti antibiotika... neodkladaj to...
s jogurtu sa asi tazko vysype :wink:

pri novych sa mozu bez problemov mliecne vyrobky, to nie su ako tie starsie za nasich detskych cias.....
len neslnit, pri niektorych , ale nato vas normalne upozornia, v lekarni...
13. říj 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
erikasadek,pri tetracyklinovych/doxybene,doxyhexal.../ sa mliecne nemozu :unamused: ,kvoli obsahu vapnika,ktory viaze ucinnu latku. :wink: nema obsahovat vapnik ani v stopovych mnozstvach/maslo,mineral.voda/,cca 2hod pred a po uziti. :slight_smile: :wink:
13. říj 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
MY JSME TY ANTIBIOTIKA brali,když nám byly 4měsíce a to jsme byli jenom na mléku a mléko nám teda nezakázali.ani když jsme byli v nemocnici na atb,tak nám mléčné výrobky taky neomezili,jenom kyselé!
13. říj 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme Ospen brali asi 3x a žádné omezení jsme neměli... Jogurt baštil normálně, po ničem se neosypal a kyselého jsme nic nedávali...
Kdyby se něco nesmělo, tak to píšou v příbalovém letáku :wink:
13. říj 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
roash, je velmi zriedkave davat v dnesnej dobe tetraciklin, ja som si tiez myslela ze sa neda, ale tu kde zijem , vobc ni nezakazuju mlieko, a nic podobne, len ta upozornie, na pobyt na slnku, tot vsio, alebo ze je vhodne niektore jest pred jedlom, ale ziadne obmezdenia, co sa tyka stravy, a nic podobne, a ani v letakoch, ....

je to krajina ktora ich aj vyraba, tak snad maju prehlad, osobne nikdy sa nic nestalo...

ked som tu prisla mal som tu reakciu z domu ako vy, a ked som sa spytala, tak sa na mna lekar alebo v lekarni pozerali, preco sa vobec pytam , samozrejme , ze mozte....

tak neviem co ma nato povedat.... :wink:

a ni v pribalovych som nikdy nic takeho nenasla

ako na nestastie nedavno musel brat moj syn tetraciklin nebola som ndsena, lenze na vsetko ostatne bol dotycny bacil rezistentny, v pohode mliko , a ovocne stavy, nic nebolo zakazane skor naopak odporucane...

tak ja neviem , na slovensku je nieco ine, a tu tiez.....pravda je , ze sme nikdy nemali problem ...... :wink:
14. říj 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
erika,..................už máme po vyrážce,tak jsem nikam nevolala.Připadalo mi to(i příznaky)jako 6.nemoc,ale zase,když už jí před 4.měsíci prodělal,tak je vúdči ní snad iminní,ne? :sweat_smile:
14. říj 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby pridte do anglicka, tu ked sa budete aj po zemy plazit atb nedostanete :angry:
14. říj 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dididi sa mi verit nechce,ja som myslela ze to len na tomto"zaostalom-bohom zabudnutom"Slovensku? :wink: :grinning:
to nedaju ani v tej krajine co ty zijes? :grinning:
14. říj 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot tak to som rada, ze zmizlo... ale je to zvlastne nie... :confused:
diddi pocula som strasne, mam kamosku, na vlastnej kozi som nezazila, nebola som tam chora, ale viem ,ze je to najnovsia moda, v anglicku nedat antibiotika, aj ked naozaj sa uz plazis....
14. říj 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s angínou u Vás a nebo Vašich děti přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti, rady, tipy ohledně všeho mateřského? :slight_smile:

Stačí ji vložit zde: http://www.modrykonik.cz/angina/ a přidat klidně i nějaký Váš tip na léčbu, prevenci, s čím máte dobré zkušenosti, s čím špatné apod. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám, které se toutu nemocí právě trápí u sebe nebo u svých ratolestí.

Děkuji Vám za vaše zkušenosti, rady i tipy!
Mějte krásný den :slight_smile:
Janča
21. říj 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karot a vám tuto informaci v lékárně neřekli? to je přeci základ
21. říj 2013 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek