Co se nemůže při užívání antibiotik jíst?

karot
11. říj 2008

Adámek má poprvé antibiotika(angína)a jelikož s nimi nemám moc zkušenosti a jsem líná 😅 si vyhledat info na netu,potřebovala bych pomoc.
Co se ne/může při užívání ATB jíst?
Vím,že se nesmí na sluníčko a nemělo by se nic kyselé.
Nerada bych Ádovi přitížila,Tak poraďte,prosím.
Díky 🙂

vinka
11. říj 2008

Karot ono záleží aké má ATB.Lebo na každé platí niečo iné.

radka.m.
11. říj 2008

ahoj karot,na angínu se dost používá ospen,tak jestli máte ten,tak to jsou velmi šetrná antibiotika,já jsem je dokonce užívala i při kojení,ale jinak vesměs pro většinu antibiotik platí,jak jsi sama napsala,že se nesmí kyselé,ostré,nebo hodně kořeněná jídla a chránit se před přímým sluncem.

maca793
11. říj 2008

nejedia sa mliečne veci a kyslé- pomaranče, mandarinky, uhorky - riziko výskytu žihlavky

nensy
12. říj 2008

tak já vím že se nesmí na prudký slunce

karot
autor
12. říj 2008

Radko,...........máme Ospen.V příbalovém letáku jsem se pouze dočetla,že jídlo nemá na účinek léku vliv,ale o tom,co si při něm může jíst,tam není. 😖
Takže,když se můžou používat při kojení,takže UM se může pít?
Co kaše,jogurty a přesnídávky?
Já mám opravdu problém Adama přes den uživit,když je při chuti. 😅
Tak,co................máme zůstat na suché, rohlíku a piškotech?.................... 😕

radka.m.
12. říj 2008

rozhodně žádnou dietu nemusí,akorát se opravdu vyvarujte kyselému-v tomto období jsou už mandarinky a pomeranče,um určitě pít může,moje děti měli taky už kolikrát atb a opravdu při nich jedli všechno,krom kyselého.

liliandax
12. říj 2008

my ked sme brali ATB (nastastie len 1x), davala som malemu aj probiotika.. len uz si nepamatam, kt. presne, ale viem, ze ich je viac druhov 🙂

kubaka
12. říj 2008

Jemine, proč máte pocit, že antibiotika omezují příjem potravy?? Ospen je to nejzákladnější nejobyčejnější penicilinové ATB, kterým se u dětí začíná, protože ještě zabere. Omezení se týká maximálně přímého zapíjení ATB citrusovými šťávami - mimo tuto dobu může dítě jíst absolutně vše!!! Kdyby to byl problém, bylo by to v letáku. Když má při angíně chut k jídlu - tím lépe - většinou děti nejedí vůbec. ☹
No a na sluníčko logicky chodit nebudete, když je nemocný. Na Slunce se (mlhavě rozupomínám) nesmí proto, že způsobuje na kůži foto reakci - nebo něco podobného. Měl by přechodně pigmentové fleky. Ale v tomto počasí to myslím nehrozí 😅
Vůbec si tím nelamte hlavu. My už měli ATB několikrát a není to žádný problém.
Jogurty naopak vhodné jsou, protože dodají do střev vyhubenou mikroflöru, kterou takto přirozeně obnovíte. není nutné ani nic kupovat v lékárně. Ospen je slabé ATB - starším dětem na opakované infekty už se ani nedává, protože neúčinkuje.
tak a´t jste zdraví 🙂

radka.m.
12. říj 2008

kubaka,já myslím,že tady nemáme pocit,že atb omezují příjem potravy,karot mají atb zřejmě poprvé,tak se jednoduše zeptala a my jsme jí odpověděli

karot
autor
12. říj 2008

kubaka,...................jenže já mu včera jogurt dala a do hodiny se osypal. 😖
Tak proto mě napadlo,zeptat se zkušenějších maminek.Od toho tu tyto stránky jsou. 😉
U nás je od rána zataženo,takže na chvilku ven půjdeme.
Už je "fit",tak bych s ním doma celý den nevydržela. 😀

cumacek
12. říj 2008

Karot, my měli ty samé ATB a první den nic nejedl, bolelo ho asi v krku.další dny jedl úplně normálně.Dávala jsem i jogurty a UM pil taky.Měli jsme je přesně týden, ale poslední den se mi pak osypal, po večerní dávce ATB, takže jsem je vysadila a pak vše O.K 😉

karot
autor
12. říj 2008

cumacek,................no,já je vysadit nemůžu,leda tak za 5 dní. 😀
No,nějak to budeme muset vydržet. 😎
Odpoledne mu zkusím dát banán a uvidím. 😉

sirinka
12. říj 2008

karot jest moze vsetko, pri liecbe atb sa odporuca jest kyslomliecne vyrobky, aby sa v pripade narusenia crevnej flory tato zase rychlo osidlila laktobacilom. inac je to ok.
a urcite nevysadzuj lieky skor, ako ti povie lekar, mohlo by to narusit spravny vyvin imunitneho systemu...

karot
autor
12. říj 2008

siri,..............v pátek jdeme k mudře,tak uvidíme,co nám poví. 😉
Taková hazardérka nejsem,abych s předepsanými léky experimentovala. 😉

radka.m.
12. říj 2008

kyselé jídlo se nesmí při braní antobiotik proto,že ty kyselé štávy sráží ty drobné a škodlivé částečky z antibiotik a ty vysrážené částečky se už samozřejmě z těla ven nedostanou,ale usadí se na ledvinách.

moba
13. říj 2008

Ahoj karot jak píšou holky nadávat nic kyselého mandar, pomer, okurky, apodobně jinak může vče podle chuti, určitě si kup v lékárně NUtrolin B jsou to probiotika pro malé děti, aby s evám po užívání srovnala střevní flora, dávám je při každých ATB, je to prášek a po přidání vody je to sladký sirup dětem chutná. Tak držim palečky a´t už jste v pořádku

erikasadek
13. říj 2008

KAROT , ked sa ti vysipal tak to moze byt skor tym , ze ma alergicku reakciu na antibiotika , a vtedu=y mas okamzite, k lekarovy vymenia ti antibiotika... neodkladaj to...
s jogurtu sa asi tazko vysype 😉

pri novych sa mozu bez problemov mliecne vyrobky, to nie su ako tie starsie za nasich detskych cias.....
len neslnit, pri niektorych , ale nato vas normalne upozornia, v lekarni...

roasha
13. říj 2008

erikasadek,pri tetracyklinovych/doxybene,doxyhexal.../ sa mliecne nemozu 😒 ,kvoli obsahu vapnika,ktory viaze ucinnu latku. 😉 nema obsahovat vapnik ani v stopovych mnozstvach/maslo,mineral.voda/,cca 2hod pred a po uziti. 🙂 😉

radka.m.
13. říj 2008

MY JSME TY ANTIBIOTIKA brali,když nám byly 4měsíce a to jsme byli jenom na mléku a mléko nám teda nezakázali.ani když jsme byli v nemocnici na atb,tak nám mléčné výrobky taky neomezili,jenom kyselé!

zany
13. říj 2008

My jsme Ospen brali asi 3x a žádné omezení jsme neměli... Jogurt baštil normálně, po ničem se neosypal a kyselého jsme nic nedávali...
Kdyby se něco nesmělo, tak to píšou v příbalovém letáku 😉

erikasadek
14. říj 2008

roash, je velmi zriedkave davat v dnesnej dobe tetraciklin, ja som si tiez myslela ze sa neda, ale tu kde zijem , vobc ni nezakazuju mlieko, a nic podobne, len ta upozornie, na pobyt na slnku, tot vsio, alebo ze je vhodne niektore jest pred jedlom, ale ziadne obmezdenia, co sa tyka stravy, a nic podobne, a ani v letakoch, ....

je to krajina ktora ich aj vyraba, tak snad maju prehlad, osobne nikdy sa nic nestalo...

ked som tu prisla mal som tu reakciu z domu ako vy, a ked som sa spytala, tak sa na mna lekar alebo v lekarni pozerali, preco sa vobec pytam , samozrejme , ze mozte....

tak neviem co ma nato povedat.... 😉

a ni v pribalovych som nikdy nic takeho nenasla

ako na nestastie nedavno musel brat moj syn tetraciklin nebola som ndsena, lenze na vsetko ostatne bol dotycny bacil rezistentny, v pohode mliko , a ovocne stavy, nic nebolo zakazane skor naopak odporucane...

tak ja neviem , na slovensku je nieco ine, a tu tiez.....pravda je , ze sme nikdy nemali problem ...... 😉

karot
autor
14. říj 2008

erika,..................už máme po vyrážce,tak jsem nikam nevolala.Připadalo mi to(i příznaky)jako 6.nemoc,ale zase,když už jí před 4.měsíci prodělal,tak je vúdči ní snad iminní,ne? 😅

dididi30
14. říj 2008

baby pridte do anglicka, tu ked sa budete aj po zemy plazit atb nedostanete 😠

roasha
14. říj 2008

dididi sa mi verit nechce,ja som myslela ze to len na tomto"zaostalom-bohom zabudnutom"Slovensku? 😉 😀
to nedaju ani v tej krajine co ty zijes? 😀

erikasadek
14. říj 2008

karot tak to som rada, ze zmizlo... ale je to zvlastne nie... 😕
diddi pocula som strasne, mam kamosku, na vlastnej kozi som nezazila, nebola som tam chora, ale viem ,ze je to najnovsia moda, v anglicku nedat antibiotika, aj ked naozaj sa uz plazis....

jennyska
21. říj 2013

Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s angínou u Vás a nebo Vašich děti přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti, rady, tipy ohledně všeho mateřského? 🙂

Stačí ji vložit zde: https://www.modrykonik.cz/angina/ a přidat klidně i nějaký Váš tip na léčbu, prevenci, s čím máte dobré zkušenosti, s čím špatné apod. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám, které se toutu nemocí právě trápí u sebe nebo u svých ratolestí.

Děkuji Vám za vaše zkušenosti, rady i tipy!
Mějte krásný den 🙂
Janča

kompleta
21. říj 2013

@karot a vám tuto informaci v lékárně neřekli? to je přeci základ