Co udělat, když si roční dítě lokne čističe na okna?

kacenka03
10. lis 2012

☹ otočim se a on v ruce čistič na okna ZN: Satur... a do pusy hned...ihned sme mu to vytrhla vomyla pusu z venku i zevnitř a šouplla mu Nurofen a čaj...nebo mám radši zavolat doktorovi co dál?

karotky
10. lis 2012

Přečti si,co je na láhvi za upozornění-jak postupovat při požití ústy 🙂

monika6e
10. lis 2012

proboha proč Nurofen? To je mega sračka - navíc to chemii rozhodně nezneutralizuje. Zavolej do Motola, mají tam speciální centrum, kde se otravami zabývají. Měj po ruce název a složení přípravku

bosorkajarka
10. lis 2012

Vyvolat zvracení ať to dostane ven a volat na pohotovost co poradí.

llluckaaa
10. lis 2012

Dala bych napít, zkusila vyvolat zvracení a volala na 155 o radu, co dál.

kajalka
10. lis 2012

http://www.alter-hk.cz/pripravky-na-myti-oken--...
Je tam bezpečnostní list, ostatně to by mělo být i na samotném přípravku. Nechápu nurofen, další chemie... Nechápu, proč to zjišťuješ první na netu a nevoláš hned doktora.

diviska
10. lis 2012

Já bych si nejdřív přečetla přibalák, vždy tam je co dělat, ale většinou volat se má jít k lékaři. A až to všechno přejde a dobře dopadne, tak si dej facku za ten Nurofen

boban
10. lis 2012

prý facku za nurofen 😅 😀 😀 😀

anetka1701
10. lis 2012

já bych okamžitě volala na pohotovost a řešila to s doktorama a ne to psát po netu! Radši dvacetkrát někde zbytečně plašit než mít pak problém :o( všechna chemka je svinstvo, něco menší, něco větší, ale rozhodně bych to nenechala jen tak a min. telefonickou konzultaci udělala...

terkao
10. lis 2012

Zkus zavolat na toto číslo toxikologii 224919293, mám to uložené z jedné diskuze tady na MK, měli by ti tam poradit 😉

lendyn
10. lis 2012

Tak bezpečnostní list uvádí: Při požití se rychle vstřebává žaludeční sliznicí a dostává se do krve!!!!!!!
Při požití:
Jestliže dojde k náhodnému polknutí, vyhledejte lékařskou pomoc. Postiženého udržujte v klidu.
NEVYVOLÁVEJTE zvracení.
.........takže ihned volat pohotovost jak radí holky a ne ládovat nějakej nurofen, vyvolávat zvracení - VOLAT 155 IHNED!!!

anty
10. lis 2012

kamarádky malá rozkousala kapsli arielu na praní a jeli do nemocnice a tam je sledovali, malá několikrát zvracela a dávali ji kapky sab simplex. Ale raději bych jela. a za mě taky nevyvolávat nuceně zvracení.

hansed
10. lis 2012

ve zdravotním průkaze co jsi dostala v porodnici je číslo na tox. poradnu, zavolat tam, nebo na pohotovost, rozhodně ne nurofen! nic k pití.... volej 155 nebo jeďte do nemocnice...

dlabinecka
10. lis 2012

Hlavně nevyvolávat zvracení!!!! Dávat mu hodně pít a cpát černým uhlím, at to jde všechno přirozenou cestou ven 😉

vendy01
10. lis 2012

Ahoj, po ČR existuje speciální linka tzv. Informační toxikologické centrum s tel. číslem: 224915402. Je přímo pro tyto situace ke konzultování případné první pomoci při intoxikacích různými látkami. Pak při záchranných službách existují ještě Zdravotní informační centra (v každém kraji), telefon se dá určitě najít na netu, já mám jen pro Královéhradecký kraj ... Při akutním ohrožení života pak samožřejmě 155...

gabinkaaluky
16. led 2013

Kacenka03 ted jsem tu četla tvoji diskuzi tak jsem jen chtela vedet jak si s malym dopadla ????