Cucání mobilního telefonu. Múže se otrávit?

anke
9. led 2009

Ahoj,

chtela jsem se zeptat, jestli tu je nekdo, kdo nechal nekdy prcka cucat mobil. Ja jsem to dneska parkrat udelala, protoze ho moc chtel a MM me strasi, ze se mohl mrnous predavkovat medi nebo otravit medenkou, pokud by ty kontakty byly zkorodovane ... udelal jste to nekdy nekdo? A stalo se nekomu neco?
Diky za info, jsem vydesena.

geminis
10. led 2009

ahoj, tak nechat děti cucat mobil by mě ani ve snu nenapadlo. Občas pomačkají nějaký ten knoflík, ale že by si mobil daly do pusiny, to ne. A jen při náznaku bych jim ho vzala.

knobloska --
a jedny z nejhorších na bacily mají být údajně tuhá mýdla. U nás šla všechny z domu a máme jen tekutý!

sheherazada
11. led 2009

tak já teda mobil půjčovala, ale starej a normálně ty kovový zezelenalo☹ Takže ted mám novej a nepučuju, ale spíš kvůli tomu, aby mobil přežil. Verča má 9 měsíců, nebyla nemocná a žužlá všechno, včetmě manželových bot. Takže já věřím tomu, že si posiluje imunitu. Věci ze země se myla jen na začátku. Jako doma myslím, venku bych upadlej dudlík do pusy nedala, ale ani ne kvůli bacilům, spíš kvůli hlíně a tak.-)) Mě máma piglovala jako malou a mám alergie, exemy a všechno možný. No, hlavně že sem vyrůstala skoro ve sterilním prostředí🙂

bajana
11. led 2009

tak ja teda matka este nie som, ale davat mobil dietatu do ruky preto, ze "moc chce?" 🙄 ... dufam, ze budem ako matka prisnejsia a silna a nedam svojmu dietatu nevhodnu vec len preto, ze velmi chce...dokonca bez ohladu na otravy, bakterie a zniceny mobil, ako bolo vyssie spomenute....skratka nie a basta!

mamacat
11. led 2009

presne takto sa mi znicil mobil. 😅 zrazu ma nebolo pocut na druhej strane aj ked ja som volajucich pocula. v obchode rozobrali mobil a vovnutri bol uplne mokry...uz skoro plesnivy 😅 teraz mam novy a uz ho malej nepoziciavam 😲 ( a ona si uz veci nedava do ust)

davulinek
11. led 2009

Tak ja malemu taky obcas ukazu mobil,jak sviti,hned mi ho cmajzne a laduje ho do pusy 😀,ale hned mu ho vydelam,sice mu ho necham a uz,kdyz si ho chce dat znova do papulky,tak mu rikam tytyty a neda,odhodi ho,ze mu nedovolim mu ho oblizovat.Zatim mi ho nejak nepokazil tema slinama,asi to vocumlava na dobrych mistech,kde nejsou kontakty a repraky 😀 ,😀.

Knobloska:nic ve zlem,jen prave,ze to dite udrzujes az moc v cistote,pak neco oblizne a hned je z toho nejaka infekcni viroza.
😉

dzanka3
11. led 2009

no ja neviem vy cmulate mobil????
vam sa nehnusi ze vase dieta cmula nieco , co vy by ste do ust nedali.....!!!!????????

kobyliacik
11. led 2009

No, nejde mi ani tak o mobil ako o to, ž mobil vyťahujem všade...v MHD, obchodakoch, u lekára...a určite sa nato kopa bacilov nachytá. Ja viem, že si umývam ruky a že dietatu treba budovat imunitu, ale napr. tycku v buse by som mu cmulat nedala tiez. A asi vsetky deti sa trhaju zamobilom, aj jej ho dam ale chvilku....cucat urcite nie.

knobloska
11. led 2009

Davulinek, tu virózu někde načuchla, adenoviry šířené vzduchem.
Jinak já to o sobě vím, že to někdy přeháním. Nemůžu s tím nic dělat 😉 . Ne teď vážně: řídím se podle toho, co mi řekla ta dr., od té doby, co leze, nic jiného ani nemá cenu. A myslím si, že je to tak akorát. Ale je pravda, že se mi to ještě malilinko příčí 🙂 . Davulinek, ten můj příspěvek, to byla moje sebekritika, víš 😉

capy
12. led 2009

tak moj starsi syn ho mal v puse dost casto a nic sa mu nestalo. akurat telefon skoncil v servise lebo nesiel. tak sme ho dali na reklamacku. naspat sa nam vratil po vyse mesiaci ze zateceny neznamou tekutinou 😀 😀 😀 a vratili nam koruny lebo presvihli dobu reklamacie. 😅 😅 😅 a moj mladsi syn je na tom podobne. ale tomu uz davam stary telefon ktory nepouzivam. uz som sa poucila 😀 😀 😀

davulinek
12. led 2009

Knobloska,ja to nemyslela zle 😉,ja jen,ze prilisna cistota skodi.
Ja jsem zase moooc alergicka,kdyz jdeme ke znamym na navstevu a oni maj decka a tema spinavyma rukama,ktery vsude chytaj mi opatlavaji malyho,to by vzdycky vyletela z kuze a jeste,kdyz jim kamoska rekne,"dej mu pusinku na hlavicku ",tak to fakt nemusim.Vim,ze ten mobil ma urcite vic bacilu,ale co,zatim jsme vsichni ok,jak telefon,tak i mrnous. 😀

kalo
12. led 2009

Liaah: naprostý souhlas. Mě ho malá občas ze stolu vezme, ale hned jí ho beru z ruky. I televizní ovladače jí beru. Není to hračka a připadají mi tyto věci extrémě "špinavé".

miluska.woolley
12. led 2009

Hele Dzanko, ja necucam ani panenky, ani dudlika, ani nelezu po zemi, neokusuju svoje knizky... je tolik veci co moje dite dela a ja ne...
Ona teda ted uz ani ten mobil necuca, uz se dopracovala na mackani klavesnice 😀

monkula
12. led 2009

podoben ako capy. náš jarko tatovi tak zaslintal telefón ,že už an iopraviť nešiel..
a na Silvestra si Chiarka miešala pitie mojím telefónom.... 😀 ešte že sú tie Nokie také odolné... 😀

akejka
12. led 2009

Moja malá sa tiež občas hrá s mobilom, keď ho niekde objaví. Ale do pusy si ho nestrká, ak náhodou, tak jej ho vezmem. Ona má lepšiu zábavku - dvihne ručičku s mobilom do výšky a pustí ho na zem...alebo ho pustí na nejaký iný predmet na zemi...Našťastie to nie je taká výška, ani sila, žeby to mobilu ublížilo.

Anke: A čo sa týka bacilov, môj názor je ako tvoj...Prehnaná čistota imunite neprospieva. Bacily sú na všetkom, čo malá strká do pusy. Moja sestra všetky predmety neustále umývala v save, bola prehnane čistotná a jej 2 ročná dcéra máva odmalinka vyhádzanú pusu, akonáhle do nej strčí niečo nesterilné. Nie je imúnna voči bacilom.

beruska2x
12. led 2009

milus.. no nevim 😒 valis ho pobyte, po kabelce, ruce si as venku taky na mobil nemejes... nevadi vam ty bacily a spina co ty deti lizou?? navic si myslim ze cim driv se nauci ze moje veci jsou moje a na hrani ma sve vlastni, tim lip...

alterna
12. led 2009

cucat mobil
jenjem uzkostliva matka ze bych silela ze vsech bacilu, ale dle meho nazoru cucat mobil bych nedala
milusko dzanka to myslela asi tak ze bys mobil nedala do pusy
panenku atd ano, ale mobil je fakt humus
Nosis ho vsude sebou, a pak v autobuse v supermarketu na nej sahas
a davat ho ditku jen ze ho chce? blbost!vzdyt chce do ruky plno veci a vsechny mu do ruky nedate!
a jak tady nekdo psal že dava cucat boty, že posilujou imunitu, to je fakt bez komentáře
tahle diskuze je na nic, jedni budou tvrdit to a druhý opak
at si každej dělá co chce, ale ja bych teda mobil mít v puse nechtěla ani boty 😲

alterna
12. led 2009

presne jak pise beruska uz od mala je vest k vecem co muzou, samozrejme hned to nepochopí alečasem jo
ma sestrenka má tříleteho kluka, vše mu dovolovali a ted je to mazec, ale to uz jsem odbočila od tématu 😎

deina
12. led 2009

Ja nechavam maleho hrat sa s mobilom - s takym, ktory uz nepouzivam, so sucasnym sa hrat nesmie. Raz sa mu jeden dostal do pusy a pokazil mi ho, takze ma svoj. Samozrejme ho viac zaujima ten, ktory pouzivam ja, nie ten vyradeny.

mobina
12. led 2009

Párkrát ho už uzmul a oslintal. Mám tedy naštěstí nárazuvzdorný a vodotěsný typ. Taky jsem párkrát použila jako utišovadlo, když byl hysterák, ale spíš se snažím ho učit, že to na hraní není. Totéž s ovladači. Bakterie neřeším. Stejně máme doma psa a i kdybych vytírala podlahu 10x denně, tak tam budou. To bych s ním pak nemohla ani do dětskýho koutku... 😝

liaah
12. led 2009

baby ja nie som ziadna sialena, poriadkom posadnuta mama. Mame doma dokonca psa, stale je v byte, zije tu s nami, takze viem co to znamena buddovanie imunity, a som za. Nesterilizujem vsetko a nikdy som to nerobila, to je hovadina, ale je rozdiel, ci dieta dava do pusy svoje hracky, ktore sem-tam padnu na zem, alebo dat jej do pusy mobil, na ktorom je nespocet bakterii a vfakt nebezpecnych, to je silne kafe aj na mna.Nasa mama nas tiez nidky nedrzala v sterilite, vsetko s a u nas berie sportovo, a sme okej, ale nikdy sme necucali ani ovladace ani mobli. Myslim ze na cucanie maju deti hracky, hryzatka a podobne zalezitosti 😉 😉 😉

beruska2x
12. led 2009

alter... moje rec...co to je za vychovu?? kdyz bude chtit atomovku date mu ji taky?? nekde jsem cetla ze co do roku dite naucite to ma a pak uz jen napravujete chyby co jste ve vychove udelali, takze az bude ve skole cucat penal, vite odkut to ma....

alterna
12. led 2009

liaah souhlasím 😀

beruska2x
12. led 2009

a litate pak k Dr s kazdou vyrazkou... 😠

dadulka19
12. led 2009

fuj,kašľať na telefón,ale tých bacilov je na mobile asi toľko,ako na vozíkoch v obchodoch.Veď každý z nás ten mobil chytí,či je v obchode alebo hocikde a pred tým mohol držať nákupný vozík aj peniaze.Keď už ten telefon dieťa chytí,budiš,ale do pusy????A to nehovorím už o tých vlnách,ktoré z neho idú.To malé dieťa to fakt nepotrebuje 😠

lienockaa
12. led 2009

ja nenechavam malemu cucat mobil, nechcem, aby mi ho znicil..ale v ruke ho uz mal, on ho velmi do pusy nechce, paci sa mu,ked telefonuje s dedkom a babkou a dam ich nahlas, vtedy sa ide zblaznit..ale..oslintal nam eurokalkulacku a ta to teda nevedela rozchodit vobec, asi dva dni som ju nechala uschnut a teraz funguje normalne..😉 o otrave medou z mobilu som este nepocula..bakterie?..no, ja som raz videla taky film o pasteurovi, ktoremu ponukli ceresne a on si ich umyval v pohariku s vodou, ked dojedol, tu vodu vypil..🙂 🙂 tym chcem povedat, ze sterilne prostredie nie je pre dieta to prave na imunitu..😉 staci bezna hygiena..

beruska2x
12. led 2009

lien...no prave bezna hygiena... ☹ nepride mi bezna hygiena cucat vse co najdu venku - totez s mobilem 😀

llucinka
12. led 2009

Myslím si, že mobil není vhodná hračka a malému jsem ho nedávala. Ono to bylo i tím, že jednou můj mobil našel, strčil do pusy a mobilem jsem se asi za 3 dny rozloučila. Mobil, který stál skoro 10.000,-. Teď mám nový za tisícovku a jsem spokojená. I když ho malý tenkrát strčil do pusy, aniž bych mu ho dala, štvalo mě, že mi ho zničil. Takže jestli to někomu neva a neva mu, že to má tolik bacilů (nejsem žádná úzkostlivá matka, doma máme kočku), ale mobil mi přijde něco jako peníze. Je spousta jiných hraček, které zabaví.

A to, co tady již někdo psal... Mojí neteři taky všechno dovolili a dneska, když má tři roky, jim přerůstá přes hlavu. Takže i zákazy a nedovolení mají něco do sebe a rozhodně bych to nepodceňovala. 😉

anke
autor
12. led 2009

Hoj, tak hlasim, ze maly se neotravil, ani nevypada nemocne. Ja teda jsem porad doma, do obchodaku nechodim, ruce si umyvam dost casto a max. strcim mobil do nejake tasky nebo batohu. Takze pocitam tak bakterie z pusy, z ucha, nejaka ta domaci spina, nic moc vic na nem nebude. Ja jsem takova matka samotarka 🙂. Ale kazdopadne po tom soku uz mobil dostane maximalne do ruky na koukani. Jo a ja bych to do pusy strcila, bo jak jsem mela strach, tak jsem ten mobil ocucala taky, abych videla co to se mnou udela 😀 😀 . A mne je taky dobre. 🙂

many
13. led 2009

tak náš malej ten mobilní telefon neměl ani jednou v ruce a taky doufám ani mít nebude,už kvůli těm vlnám,co se neví zatím,co jednou způsobí a už tak od mala,aby si zvykal a chtěl ho,tak to teda ne 😠 jednou mu ho dám a pak bude chtít furt,učím ho,že ne ne ne 🙂 ten prostě do ruky nedostane 😉

titkovamiriam
13. led 2009

tak toto by ma fakt ani nenapadlo. ☹ -ani ovladace ani mobily niesu v jeho dosahu a ked tak je niekto pri nom.a do dvoch rokov som ich do ruk nedavala vobec,teraz ho uz nenapadne ich davat do ust