Cucání mobilního telefonu. Múže se otrávit?

anke
9. led 2009

Ahoj,

chtela jsem se zeptat, jestli tu je nekdo, kdo nechal nekdy prcka cucat mobil. Ja jsem to dneska parkrat udelala, protoze ho moc chtel a MM me strasi, ze se mohl mrnous predavkovat medi nebo otravit medenkou, pokud by ty kontakty byly zkorodovane ... udelal jste to nekdy nekdo? A stalo se nekomu neco?
Diky za info, jsem vydesena.

kamcatko
9. led 2009

ahoj,tak ta naše má mobil v ruce(v puse) pořád,teda pokuď ho někdo nechá v dosahu a zatím žije 😀 ale je fakt že dáváme pozor aby nedavala do pusy tyu stranu kde sou ty otvory pro nabíječku apod.hlavně proto aby tam nenatekly sliny 😉

anke
autor
9. led 2009

no on prave cucal tu stranu, kde jsou ty konektory, kde by ta med mohla byt, ale cca tak 5 minut, vic ne .... ☹

mixka
9. led 2009

aj nase baby sa idu potrhat, ked vidia mobil 😀 ale nenechavame im ho na hranie, len obcas nech postlacaju tlacitka, zasvieti im to a schovavame

jonatanka
9. led 2009

ahoj anke, obcas sa stane ze drobci nam slohnu mobili a ocucavaju ich, vzdy im tie mobili vezmem, nenechavam im ich len kvoli tomu, aby nam nepokazili reproduktori o tej medenke pocujem prvy krat

kristynaw
9. led 2009

ja kdyz uz male telefon dam,tak vyplej...taky mam telefon,kterej nema antenu a ty otvory maji takovou krytku.ona ho nastesti necuca,je otviraci,tak si ho otvira a zavira...

anke
autor
9. led 2009

no to ja o tom dneska taky slyslim poprve, dokonce jsem mela prsteny dva, ktere byly z medi a i ta medenka se na nich udelala (takovy to zeleny) a otrelo se mi to do prstu a ja si ho pak cucala, a teda nic ... ale ja jsem dospelak

elitera
9. led 2009

manžel mi zrovna říká, že na otravu mědí je potřeba pozřít 2 gramy čisté mědi, což z mobilu nikdo nevycucá 😉

motol
9. led 2009

ahojky u nás je teda mobil taky v kurzu malej miluje jak svítí,takže pořád mačká čudliky a čeká kdy se mu displey rozsvítí 🙂

anke
autor
9. led 2009

elitera: diky

anke
autor
9. led 2009

no, tak zatim jsme zjistili, ze MM si to jeste trochu spletl s tim, ze kdyz se med zkombinuje s octanem jakymsi, tak teprve pak je to jedovaty smrtelne (jako kdyz vytece ta kyselina z baterky a zkorodujou kontakty - to nam nasi rikali, kdyz jsme byli mali) .... jinak asi nic
no ja si rikala, ze cucalu mobilu bude asi vic a asi uz by se to nekde proflaklo, kdyby se nekomu neco stalo, kazdopadne ja jsem na infarkt a dala bych si panaka (kdybych mohla) a asi utecu s revem do mrazu ....

kamcatko
9. led 2009

tak sem se taky ptala přítele a jeho na zázor je že to nemuže dítěti ublížit,leda telefonu 😀

anke
autor
9. led 2009

no stejne ma ted s mobilem smolika cilize utrum

berynka
9. led 2009

S tou otravou bych neřekla. Ale já bych se celkově vyvarovala, aby ho dával k hlavě, když už ho tedy drží v ručičkách 😉 . Ten signál je silnej jako prase a určitě to není nic dobrého. Naše generace je tomu vystavena cca od 20let a co nám poroste z hlav za 40 let nikdo neví, tak proč mrňousky vystavovat riziku už téměř od narození? 🙄

grmitko
9. led 2009

ja detom tiez mobil nedavam prave kvoli tomu ziareniu, nepotrebuju si odmala ozarovat hlavy a ked ho aj nahodóu chytia do ruky tak im ho okamzite beriem, ale oni su uz zvyknuti tak, ze mi ho donesu 🙂 ale ked boli mensi tak urcite som im ho nedavali, ani zuzlat, ani chytat

beruska2x
9. led 2009

co signal ale hlavne ho zaslinta a davat 500,- za vycisteni 😅 😝 ja mu od znameho z obchodu s mobily poridila maketu... takze az bude chtit volat ze volam i ja tak ma pripraveny svuj... 😉 dokonce Nokii N95... nejlepsi aparat z rodiny 😀 😀 😀 😀

anke
autor
9. led 2009

ahojte, tak dik - ja mu to teda normalne taky moc nepujcuju, max. do ruky, ale jak to jde do pusy, tak davam pryc, ani nevim, proc jsem mu to dala - asi, ze mel takovou radost z toho ... ☹
no jsem poucena a vytrestana a ted ho budu celou noc pozorovat

schwarzovka
9. led 2009

tak malýmu to neublížilo, ale mobil to už nerozdejchal 😀 😀 😀 ...od tý doby už nesmí na telefon ani pohledět 😀

daluri
9. led 2009

Já jen půjčím na podívání a beru. Přece jen to jsou dražší věci a nejsou na hraní. Pak si ty děcka od mala zvykají, že vše mají a neváží si toho. Ale po ovladači je jak divá, akorát ho chce taky cumlat a ještě s ním háže, takže na chvíli dáme a bereme..

dzanka3
9. led 2009

no ja si skor myslim ze nejde ani tak o tu med ako tie bacile - ved klavesnica, dialkove, mobil....to su veci ktore jednak deti najviac lakaju ale aj maju najviac bacilov ......
- mobil chytate vzdy s umytyma rukami?

no fuuuj ze malemu nechat cucat brrrrrrrrrrrrrrr 😨

miluska.woolley
9. led 2009

Dzanko, tak moji malej ty bacily zatim jeste nic neudelaly. KDyz lize podlahu, a do pusi strci co najde, nejakej mobil mi uz nedrasa.

Mam jinej problem, blbne mi klavesnice, a MM rika ze novej nedostanu do leta, ze si za to muzu sama 😀

berynka
9. led 2009

U nás to bylo tak, že prostě aby byl klid, tak se jedou mobil malé půjčil... takže pak už zase (z výchovné strategie) nešlo jí ho nepůjčit. Ale vězte, že bude hůř. Dneska jsme to dopracovaly tak, že Heduš se už po mobilu nehrne, páč ho dobře zná, ale vysloveně jí vytočí, když zjistí, že jsou zamknuté klávesy 😀 . Dobře ví, že je s ním daleko větší zábava, když jsou odblokované. V nestřežené chvíli se pak nestačila divit babička, proč jí přišlo deset prazdných sms 🙄 .

liba0203
9. led 2009

Asi vacsina z nas dava ten mobil do ruky tym nasim ratolestiam 😒
Ja tiez.Ked ho taaaak velmi chce.A chce ho preto ze ho vidi u dospelych drzat v ruke-takze je to pre neho kazdopadne nieco vzacne 😀.Ten mobil sa neda pred nim skryt a bude hrozne vrieskat ak mu nedam.
Takze ja to riesim tak ze mu dam cumel do ust ked ma v ruke mobil-vtedy si ho neda do ust 😉

anke
autor
9. led 2009

dzanka: muj otec je epidemiolog a nic proti tomu nema, ze pry ta decka se nekde musi imunizovat, ze prilisna sterilita taky skodi, pry z ceho by ty deti mely mit tu imunitu vybudovanou ... no a jak pise miluska, kdyz uz obcas blizne podlahu nebo nohu od stolu, tak uz ten mobil zas neni takovy problem ... az bude behat, tak sezere kde co, pisecek, travicku ... taky si urcite aspon jednou oblizne ruku az pujde treba z obchodu a bude neco papat a sahne mezi tim na dvere ...

anke
autor
9. led 2009

liba: i my vetsinou ucpavame mrne dudlikem, kdyz jde treba po vysavaci - to me osobne pripada vic ekl, aby lizal vysavac .... dneska se mi ho zzelelo no,tak jsem pujcila mobil ... ale nekdy mrcha ten mobil vyplivne a blize vesele veci dal, no neda se asi stihnout vsechno ... 😅

eppik.m
10. led 2009

ahojky, osobně mi vadí aby malý cucal mobil nebo ovladač na televizi tak mu to nedovolím a učím ho že to nesmí dávat do pusy a dávám to z dosahu jeho malých prstíků (zatím tomu nerozumí takže zakázané ovoce chutí nejvíce 😀 )

winifred
10. led 2009

Ahojky tak co se týče cucání mobilních telefonů ovladačů a jim podobných věcech jsem nikdy nedovolila.MAlej se musí naučit že tyhle ty věci nepatři do puosinky má jiné hračky , které může cucat.Nedovede si představivt jak půjdu k někomu a nášťěvu a on jim tam bude ohlomdávat jejich ovladače a mobily 😀

motylek
10. led 2009

Tak u nás mobily a ovladače taky frčí. Většinou to ani nepostřehnu a už ho má v puse. Většinou mi přestane fungovat, musím ho nechat vyschnout, jak ho oslintá 😀 😀 😀 . Bacily tam jsou určitě, ale kde ne, když mi dá do pusy vážně všechno. Musela bych mu ruce svázat, aby neolizoval bacily 😝 😝 😝 . Nedávám mu ho záměrně, ale když si ho někde najde, tak mu ho nervu od pusy. Většinou, když mu ho seberu, tak spustí hysterák 🙂. Jak se říká: Čistota půl zdraví, špína celé. 😀 😀 😀

egyptanka
10. led 2009

... chcela by som len upozornit, ze sliny su tiez tekutina a ked sa dostanu na plosnu dosku v MT tak hrozi oxidacia MT a tym padom Vam pada zaruka na MT. Tak ked sa Vam pokazi mobil a servis Vam zarucnu opravu zamietne necudujte sa, ze drahy mobil je zrazu nepouzitelny.

Som nastavajuca matka, ale uz teraz mam jasno, ze v ziadnom pripade mu mobil a ine technicke vymozenosti do ust nedam.

liaah
10. led 2009

no inak to teraz dost cumim, lebo mam 3 rocnu dceru a ked bola mala nikdy som jej nedavala telefon do ruky, toboz ho cucat,teraz uz sikovne telefonuje sama, ale ruky uz do ust nepcha, takze to neriesim. tam je neskutocne vela bacilov, viac ako na wc-ku, hrozne vela, je to nebezpecne. Nie som prehnane cistotna, to nie, ale toto je fakt uz len pri predstave hrozne. Ved mobil dvihate aj ked ste v meste, chytate vsetkoa potom mobil, zltacka na kazdom kroku a nechcem si radsej predstavovat ake ine infekcne choroby su na tych tlacitkach... fuj.

knobloska
10. led 2009

K těm bacilům: Já jsem matka schýza, co všechno pořád myje, nenechává malou nic cucat a pořád dokola jí myje ruce. Před nedávnem chytila virový průjem a byly jsme v nemocnici. Tam jsem to brala jako nějakou křivdu, že kdejaká špindíra máma nechá dítě ocucat všechno a nikdy neskončí v nemocnici na infekčním. Mluvila jsem tam o tom s jednou rozumnou dr a ta mi řekla, že nebezpečné je to, na čem se množí bakterie. Tedy zbytky jídla ( hlavně mléka ), fekálie všeho druhu - myšleno tak, že si každý musí umýt ruce po používání WC a když se dítě prozkoumává a má pokaděnej zadek, tak šup umýt ruce, a také pozor na zvířecí výkaly. Zbytek věcí, že by ji nechala cucat, že si tak posiluje imunitu. Já konkrétně z telefonu taky nemám dobrý pocit, ale po WC si ruce myju, takže tímto způsobem znečištěn být nemůže 😉 Taky mi říkala, že chytit žloutenku až tak snadné není, že nejvíce ohrožené jsou děti ve školce atd, když po sobě pijí z jedné flašky a tak.
Těžko se s tím ztotožňuju, ale už se snažím tak nešílet.