Dáváte dětem na spaní plínu přes obličej?

jeudi
17. zář 2009

dnes jsem dala malemu poprve plenu pres oblicej protoze nemohl usnout a hned se uklidnil ale mam strach jestli se nemuze ududit nebo tak neco..delate to nekdo take??

petronelie
19. zář 2009

Tak já malému plínu přes obličej nedávám, asi by mu to vadilo,ale můj bývalý s plínou usínal ještě v pětadvaceti.

martulikk
21. zář 2009

No, tak já jsem to ze zoufalství taky už vyzkoušela... jenže podle názoru mojí mimísky, si můžu dát plínu přes hlavu klidně sama 😅 Absolutně to na ní nezabírá, naopak, začne se ještě víc vztekat, ach jo... Možná jsem to měla vyzkoušet dřív, nevím...

kristi
21. zář 2009

davala, resp. sama si ji tam dala....a spala jak dudek

blka
21. zář 2009

Martulik, tak jí tu plínku zkus dát z boku k hlavičce, to pomáhá u nás 😉 . Přes hlavičku jí taky nechce. On se k ní vždycky přitulí, zaboří a uklidní ho to.

martulikk
21. zář 2009

blka: jo, to už jsem taky zkusila... nejdřív jsem zkusila dát plínku přes celý obličej, pak jen přes očička, pak i jen namuchlat vedle hlavičky... a nic 😠 spustí ještě větší hysterák, ach jo... zkoušela jsem to teď o dloooouhých víkendových nocích... z pátku na sobotu se vzbudila v půl jedné a usnula až před pátou, takže jsem zkoušela kde co... no, je pravda, že nakonec usnula, ale plínkou to asi fakt nebylo... však já spala i při pohledu na ní 😅

petronelie
21. zář 2009

martulikk: klidně to vzdej....já to taky zkoušela 🙂 a Davča byl vzteky bez sebe. On od malička nesnášel jakýkoliv přikrývání, zavinování apod. Prostě normoš spal a nebo nespal,plínka neplínka.

martulikk
21. zář 2009

petronelie: děkuju, vzalas mi poslední špetku naděje, že to třeba někdy zapůsobí 😀 😀 😀 (dělám si legraci 😉 ) prostě asi máme svéhlavá dítka... můžu se tě zeptat, co na Davču teda zabíralo? my občas zkusíme tu zavinovačku, ale máme peřinku na kyčličky, takže zavinovačku používat téměř nemůžem... dřív jsem uspávala v náručí, teď už to nezabírá... máme období uspávání uhoupáním v lehátku, ale brala bych lepší tip, uf...

blka
22. zář 2009

Martulik, tak jí asi nechce. To ti teda pěkně ponocuje 😅 . Ani se nedivím, že jsi zkoušela kde co. Martul, a co hopsání na balónu? To u nás fungovalo a teď, když už chce i dudlík, tak dudlík a hopsání na balónu je super 😀 . Já tu plínku dávám jenom někdy v kočárku a pak, když usne u mě (což je vždy 😅 ) a přendávám ho do postýlky. Někdy totiž nechce spát jinak, než u mě, takže ani plínka to nezachrání 😔

kalerat
22. zář 2009

U nás je plínka stále aktuální, musí ji mít v postlýlce při usínání 🙂

martulikk
22. zář 2009

blka: asi ptám hloupě... 😅 ale hopsat mám já, s malou v náručí? balón jsem si koupila ještě před těhu, chtěla jsem na něm řádit hlavně při těhu... no a výsledek je takový, že je stále v krabici, protože se bojím, že tu bude zabírat hodně místa 😀 ale dnes se na to snad už konečně chystám, protože potřebuju srovnat záda a taky "rozhýbat" bříško po sekci...

aponchie
22. zář 2009

obcas je ticho ja tam prijdu a ona ma pres hlavu perinu a je uplne v klidu nevim jestli s eboji nebo se ji to libi kazdopadne ji ju stahnu a zasunu na krajich mam strach,ze jak si ted cpe vsecko do pusy narve si to tam nakrkne ju a udusi se

blka
22. zář 2009

Martulik, jo jo, sedneš si na balón, malou si vezmeš do náručí tak, jak to má ráda a hopsáš. Můžeš trošku nebo víc 😉

lucie.krajcarova
24. zář 2009

tak já dávám malému taky plínu před spaním on si s ní hraje. problém v tom nevidím. ale kamarádky dcera tak usíná i ve školce, to se už moc nehodí... 😒

fendulka
24. zář 2009

U nás to taky funguje skvěle. Plenu dávám pod tvář a malý kousek pak přes oči. Dneska jsem dala mrňousovi místo plíny k tváři heboučkého malého medvídka a taky s ním usnul (a pořád chrní). Podle mého se potřebuje tváří něčeho dotýkat.

crca
25. zář 2009

Také se připojuji,že dávám plínku,holka měla problém s usínáním,ale mají ji jen taky vedle tvářičky na šmudlání 😀 Když jsem jim to dala na obličej tak si to stáhli pod krk a jak se točí,tak se do toho zamotali trdla jedny,takže pak to měli jak šálu 😀 A Matýsek je takový trdlo,že když se mu to dostane přes obličej,tak začne dělat takové zděšené zvuky a házet ručičkama,než aby si jí stáhnul 😀

petrach
25. zář 2009

taky se přidáváme..nejdřív se tulil k plyšakovi,ale ten mu padal z ruky a ted ma plinku vedle obličeje a nahodí si ji jak on chce,občas i na pusu a když usne tak mu ji posunu z obličeje 😉

matra
25. zář 2009

holky díky za tip, sice jsem mimča s plínkou viděla,ale nenapadlo mě,že to mají na usínání 😅
Malý má skoro 8 měsíců a usíná vyslověně jenom u prsa apak ho přenáším do postýlky, takže zkusíme 😉