Dáváte dětem na spaní plínu přes obličej?

jeudi
17. zář 2009

dnes jsem dala malemu poprve plenu pres oblicej protoze nemohl usnout a hned se uklidnil ale mam strach jestli se nemuze ududit nebo tak neco..delate to nekdo take??

shaula
17. zář 2009

Nikdy jsem to nedělala ani o tom neslyšela 😕 Asi bych taky měla strach...

jeudi
autor
17. zář 2009

ja videla uz plno maminek co meli v kocarku mimco s plenkou pres oblicej i ma znama mela mimi co mu to davala jinak neusnulo..mam strach kamaradka rikala ze se udusit nemuze ja taky myslim ze ne ..ale radsi se ptam na nazory

sonica
17. zář 2009

jeudi ja ji tak davam od zacatku, ale spise jakoby vedle hlavicky, tak aby si ji mohla rucickou muchat o oblicejicek, deti to uklidnuje a krasne usnou, maj pocit totiz ze je hladis po tvaricce... 😉
jinak ona sama si ji dost casto stahne i do obliceje, proste si zastre a spi... 😉

jeudi
autor
17. zář 2009

ju tak prvni clovicek...ja mu ji ted radsi uz sundala myslim ze kdyz mu to necham jen na usinani tak se nic nestane

veronika.m
17. zář 2009

Taky dávám plínku k obličeji ale z boku a ona se o ní šmudlá sama. Ale Kamarádka dávala plenu přes obličej a malá usnula okamžitě a nikdy se jí nic nestalo 😉

sonica
17. zář 2009

no my ji mame i v postylce, proste muchlinek a rozhodne doporucuju, i kdyz nekam budes cestovat tak lepsi tahnout malou plinku, nez velkyho medveda na usinani... 😀
je to proste uklidnuje, je to o tom pocitu hlazeni... 😉 sama si ji chytne, a smudlinka se s ni... 😉

sonica
17. zář 2009

a kamaradka tahle uspava od zacatku dvojcatka holcicky, jsou jim uz dva roky a zive a zdrave... 😀

dukie
17. zář 2009

Já o tom slyšela, některé maminky s tím slaví úspěchy 🙂 , u nás to, bohužel, stejně jako všechno ostatní nefungovalo. Malej od narození nesnesl nic na obličeji, měl s tím asi nějaký "psychický" potíže, páč jakmile měl cokoli přes obličej, tak lapal po dechu, jakoby se dusil... 😝 A teprve po odstranění té plínky se pořádně nadechl a sklidnil... takže moje zkušenost s tím není slavná, ale fakt to na některé děti funguje. A určitě se přes plínku neudusí... to bys mu ji musela nacpat zmuchlanou do nosu a do pusy. 😲

Plínka přes oči pomáhá dětem k uklidnění (sníží se příjem rušivých podnětů z okolí, páč nic moc nevidí, že jo...) a taky vytváří pocit "útulna" či jak to říct... protože teplý vzduch, který vydechují, se od plínky odráží a hřeje je na obličeji (podobně některým dětem pomáhá k usnutí, když jim pár centimetrů před nos a pusinku dá někdo dlaň schoulenou do takové jakoby mističky (tak uspával např. můj tatínek mě)...

Mimochodem... tenhle princim pám odzkoušený na sobě i v dospělosti... když jsem nemohla usnout, tak jsem si dala před nos třeba malý polštářek, aby se mi ten dech vracel a hřál... a většinou to pomohlo. 🙂

beruska2x
17. zář 2009

u nas to fungovalo jen nez si ji sam stahnul ale davala jsem ji jen pres horni polovinu aby ji mel pres oci ale pres nos uz ne...
vymenil ji za usincka medvidka a toho neda u usinani z ruky 😉

ronie
17. zář 2009

ano obě děti s ní spali od narození a spí doteď, opravdu nám to funguje 😉

misicka85
17. zář 2009

Já dám malé plínu vedle hlavičky a ona si ji většinou sama vezme do ruček a hodí si ji přes obličej a okamžitě usne 😀 Takže někdy když je třeba v kočárku už moooc protivná tak jí hodím plínu přes hlavu a do 5min je klid 😀 Taky se mi teď naučila, když chce v kočárku spát, tak si stáhne čepičku (spíš šátek),přes oči a hned spí 😀

Na spaní v postýlce má taky plyšáčka, vžycky ho žmoulá před spaním a v klidu usne...Taky ho kolikrát najdu jak ho má hozeného na hlavě 😝

gartneroval
17. zář 2009

Jééé, tak plínu při usínání moje malá miluje, ani nevím, jak jsem na to přišla. Vždycky jí tu plínku dám k obličeji, ona si ji vezme do ručičky a sama si ji dá na přes obličej a v momentě usne.

andykov
17. zář 2009

Já mám z toho teda docela strach, snažím se jí aby ji neměla, ale u nás to jinak nejde, chce mít dudlu a toho dudlu si neumí držet 😒 Takže ji vždy z plínky dělám takový šáteček a dám ji ho přes ten dudlík, občas si to dá na nos i na pusu, ale to se snažím ji dát vždy pryč, ještě v postýlce doma mi to neva, má monitor, takže kdyby náhodou něco, tak bude pípat. V poslední době se naučila chytnout si tu plínku a jak píšete Vy, žmoulat si ji, taky tak usíná. Ale nejhorší je, když žmoulá tak až si ji dá pryč, to pak totiž vypadne dudlík 😕 Tak jsem se ji tam ještě na tu plínu snažila dát třřeba plyšáka, ale kdepak...plína je plína. Moje mamka říká, že mi ji taky tak dávala a pořád, jsem živá a zdravá 🙂

soanpe
17. zář 2009

my měli mazlíčka z DMka, ale předevčírem jsme ho ztratili na procházce 😢 a nikde ho už nemaj
takže kdyby náááhodou některá viděla v DM tyrkysovýho dráčka (prodával se vloni na podzim) tak mi prosím napište IP
děkuju

jo a přes plenu se fakt neudusí 😉 je dostatečně řídká, aby proudil skrz vzduch

andykov
17. zář 2009

a hlavně dneska dělaj tak kvalitní plínky, že jsou skoro průhledný 😨

soanpe
17. zář 2009

no to je fakt 😀

jeudi
autor
17. zář 2009

no to je fakt ...parkrat to vyperu a uz se to trha..stejnak sito tahal pak dolu kdyz se probudil

petja
17. zář 2009

jo švagrové dvojčata to taky milujou.Až se jí lidi ptali,jestli jsou ty děti tak škaredý,že je nechce ukazovat. 😀 Oni bez plíny neusnou 😵

myschka
17. zář 2009

Adoušek spí s plenou stále. Máme i hajánka bez kterého to taky nejde 😅
Poradila mi to mamka v 6ti nedělí a fungovalo to tak jsme u toho zůstali. 😉

smardik
18. zář 2009

mi tak malý spí asi od 2měsícu - ze začátku jsem mu ji dala přes obličej když nemohl usnout-hlavně teda v kočárku, doma to tak nevyžadoval a ted ji dám vedle něho, on se s ní muchluje a dá si ji přes hlavu, někdy ji drží v ručičce ale většinou ji má na obličeji

kalo
18. zář 2009

😲 😲 😲 😲 Tak to by mě teda ve snu nenapadlo, dávat něco dítěti na spaní na obličej!! 😲 😲

andykov
18. zář 2009

kalo, tak to budeš asi patřit mezi menšinu 😀 páč tohle je hodně rozšířená věc 🙂

smardik
18. zář 2009

kalo mě to taky nenapadlo ale poradila mi to kamarádka, první mi to přišlo divné ale malý byl na spaní příšerný a uspat ho byla síla tak jak jsem nejdřív byla proto jsem to vyzkoušela a fakt to u nás fungovalo, ted bude mít 11měsíců a bez plíny mi neusne - ale už ji nedávám na obličej ale mu do ručičky a on si ji dá jak chce

kalo
18. zář 2009

Já jsem asi ve spoustě věcí mimo 😀 😀

pikusa
18. zář 2009

Tak náš matýsek se s plínkou taky občas "mazlí" a usne s ní....pak mu jí dám pryč.
ted začal jako by na bok a zvrátí hlavu do opřeného polštáře a muchlá ten....

zedra1
18. zář 2009

malej má plenku v postílce i v kočárku,Dá si jí na pusinku a spinká,já jsem jako malá taky tak usínala,je to známá věc 😎

llllucka
19. zář 2009

Viděla jsem miminka takhle spát,ale malej to nesnesl.Okamžitě se začal jakoby dusit.Proto nemohl mít v postýlce vůbec nic,co by se mu mohlo přes obličej dostat.

mousunek
19. zář 2009

malej si daval od malicka plinu na oblicej sam sundavala jsem mu ji protoze pod ni zatajoval dech a nevedel jak ji dat dolu, takze mel na drzeni v postylce medvidka a ted ma malej polstarek ktery si pred spanim chyti a je spokojenej

jituskak
19. zář 2009

já se přidávám. byla jsme proti, ale malej byl fakt uplakanej a manžel to začal dávat. světe div se, funguje to. dávám jen jednu vrstvu. taky jsem se bála, ale je to v poho. dám mu to na očka, za chvilku to má stažený přes celou hlavičku. když se probudí, tak hned nepláče,a le breptá si🙂

sharon2
19. zář 2009

mladší dcerka takhle usínala do 9 měsíců, kdy se začala otáčet na břiše a postupně na něm i usínat. Já jí ji dala z boku a ona si ji stáhla přes celý obličej. Usínala do pár minutek. Pak to bývalo horší 😉