Dáváte kojenému dítěti i fenyklový čaj?

aaabbbc
11. led 2010

ahoj maminy, mám měsíční dítě, dávám mu i k mateřskému mléku fenyklový čaj, je to jediný způsob, kdy se mu zlepší prdíky.... Vypije za den tak 50 ML....

rimmel
11. led 2010

ja nedavam, ale zase my sme nemali problemy s prdiky, ale zda sa mi ze tu jednamamicka pisala ze prave z tohto caju babatko bolievalo brusko tak neviem 😕

rimmel
11. led 2010

a neviem ako stare mas babatko ale babatku pod 6m by som tolko vela caju denne pit urcite nedavala. resp ja by som mu ziadne ine tekutiny nedavala. ak mas problemy s prdiky su nato zevraj nejake kvapky 😉

baarca
11. led 2010

Kromě kapek ještě můžeš zkusit pít fenyklový čaj sama a k miminku se dostane přes mlíko. Někomu to také pomáhá.

rimmel
11. led 2010

aha pardon uz citam ze mas mesacne dieta, nevsimla som si 😉

editah222
11. led 2010

Já jsem malé dávala taky fenyklový čaj (přijde mi to lepší než chemické kapičky), ale jen jako lék na prdíky v množství 3-4 lžičky za den.
Sama jsem ho vypila snad hektolitry 😉

rimmel
11. led 2010

editah kapicky sa daju kupit nechemicke, na prirodnej baze, homeopaticke atd. 😉

v kazdom pripade 50ml mesacnemu babu je ozaj priliz vela

bocinka
11. led 2010

aabbc, taky dávám po lžičkách čaj fenyklový čaj - na doporučení lékaře... takže je to asi ok 😉

pampusik77
11. led 2010

já mám dvouměsíčního kluka a taky dávám čajík.On má totiž i žízeň,obzvlášť teď,když se v bytech topí.A od té doby je spokojený a v pohodě.Navíc to dělá spousta maminek,tak se toho neboj.Jen se mi zdá 50ml na měsíční mimi celkem hodně.Asi bych dávala jen pár lžiček a postupně přidávala.Ale pokud je spokojenétak bych to neřešila.

pavlinasp
11. led 2010

ahoj, no zkoušeli jsme to, ale vůbec nám nepomohl.. na prdíky nám zabraly jediné Probiotické kapky pro děti... bylo to trápení a jsem fakt ráda, že vubec nejake kapky nekdo vymyslel...

iluss
11. led 2010

Ahojky, já jsem čajíky žádné nedávala. Do šesti měsíců jsem pouze kojila a nedávala žádné jiné tekutiny - na doporučení doktorky (dokonce ani v létě v parných dnech, častěji jsem kojila). Fenyklový čaj jsem každý den preventivně pila já, takže malá ho dostala v mlíčku přese mě.

Zkus na prdíky mastičku na bríško (Pupík) a masíruj bríško, cvič nožičkama. Nebo taky pomáhá, když se dá na bříško nahřátý pytlík s třešnovýma peckama (prodávají ho v dm) - nebo jenom nahřát plínku a dát ji na bříško.

pavlinasp
11. led 2010

jj, to je dobrá rada od Iluss, ten pytlík s peckama, ten nám taky trochu pomáhal no... ale v podstate jen na chvili..ale stačilo to k tomu aby melaj usnul 😉 ale třeba budete mít štěstí, bude vám stačit cvičení a pytlík a nebudete muset probioticky kapky vubec kupovat 😉

blueapple
11. led 2010

Já mojeho maličkého částečně kojím a částečně krmím UM (mám málo MM), MUDr. nám řekla, že pokud přikrmujeme, je důležité, aby pil i jinou tekutinu - např. fenyklový čaj, že mu ho mezi krmením mám dávat...množství a jak často ale neřekla. Takže protože krmíme přibližně každé 3 hodiny, když vypadá, že má žízeň po hodině, po hodině a půl,umělé mlíčko ještě není strávené, tak dostane čajík, vychází to tak max. na 20 ml denně , víc mu nedávám. Ale u plně kojených dětí nevím...

pikusa
11. led 2010

Matyášek taky dostával čajík....asi od 1.měsíce a byl plně kojený do 6ti a půl měsíce....
naučil se na lahvičku hned,prso pak taky bral v pohodě....
a v létě v těch vedrech si venku taky kolikrát jen cucnul čajíku a v poho....

pikusa
11. led 2010

Iluss...k těm doktorkám.....mě se moje sama ptala,co mu dávám v těch vedrech pít...
takže opět je vidět,že co dr.to něco jiného......

iluss
11. led 2010

pikusa: no ne pravda, že co doktor, to jiný názor.

Zase na druhou stranu když kojená miminka od mala učíte na lahvičku (s čajíkem), tak se na ni snáz naučí. Moje lucinka byla vždy jen kojená, ted jsme začli přikrmovat a já jí chtěla naučit na lahvičky s čajíky či vodou a ona z té lahvičky vůbec neumí pít, jen to žmoulá v pusince a nechce sát. Tak ted musíme dávat vodu po lžičkách a pak už asi učit rovnou na hrníček, protože lahvičku bojkotuje.

lucie777
11. led 2010

Mně bylo řečeno, že čaje můžem dávat i ke kojení, já to zkusila 2krát a pokaždý se mi po fenyklovým čaji strašně poblinkala (jestli to bylo čajem nebo by blinkala i bez něj, samozřejmě netuším), takže už má jen prso..

ojo
11. led 2010

já při plném kojení dávala v létě malýmu i fenyklový čaj, aby měl pitný režim...dávala jsem od 1.měsíce a vše v pohodě 🙂

tymothy
11. led 2010

Jestli mu ho dáváš kvůli prdíkům, tak není co řešit. Já si je s malou první 2 měsíce také užila, a ten feniklový čaj byl jediná věc, která pomáhala. Je pravda, že jsem ho dávala po lžičkách - najednou tak 3-4 (většinou to stačilo) , ale když byla opravdu krize, trochu jsem to dávkování zvýšila. A pokud ti mimčo dobře prospívá a tohle mu pomáhá, vůbec bych to neřešila. 😉

tymothy
11. led 2010

A jinak, když jsme byly malí my, rodiče do nás povinně nalívali litry čajíčků a šťáviček, a také jsme přežili. 🙂

pikusa
12. led 2010

Iluss..na to jak z lahvičky Mates přišel hned....a pak jsem se bála,aby neodmítal prso...ale to se nestalo...
takže pil čajíček...ne moc,hlavní stejně bylo MM
ale ted v noci kolikrát stačí dát čajík....potáhne si z lahvičky a zase spinká.. 🙂

elzik
12. led 2010

Ahojky, tak já dávám občas taky čajíček. Zrovna dnes jsem byla s malým u pediatra - je nachlazený - a dr. nám přímo doporučila dávat čajíček, jelikož lépe "zavlaží" miminko než MM. Jinak říkala, že když plně kojíš, tak se dávat nemusí, ale také se to nezakazuje.. Každopádně stačí jen 50ml denně. Já bych se toho nebála. Malému dám občas v noci, když se často budí a je více v pohodě.

danuschka
12. led 2010

ahojky,my dáváme občas anýzový nebo fenyklový čajík a kojení to neovlivnilo...

kasyma
6. bře 2010

Ahoj holky jdu pro radu,dneska malinkou zase trápí prdíky tak jsem v pátek pokoupila čajík je tam psáno,že se může dávat od 2 týdne je to taková směska je tam kmín,fenykl,anýz heřmánek. Dneska už jsem úplně zoufalá a nevím čím už jí pomoct,masírujem Pupíkem,nahříváme,cvičíme, na večer dáváme Sab simplex a stejně mi to přijde prd platný pořád brečí, taky se snažím nejíst nic co by mohlo prdíky vyvolávat, opravdu už nevím co sní tak se chci zeptat jaká správná teplota čaje má být? v návodu je že mám udělat 100 ml můžu ho použít pak i studenej? a ještě se chci zeptat kdy ho mám dávat před kojením, po kojení a nebo mezi 🙂 děkuju moc za radu,nějak si přijdu úplně neschopná a to co jsem v těhu nazbírala za info jsem ted nějak pozapoměla 😵

sherry28
6. bře 2010

aaabbbc: vůbec bych se nebála dát čajík 😉 těch 50ml mi nepřijde moc a jestli mu to pomáhá, tak tím líp 🙂

bocinka
6. bře 2010

kasyma, já jedla týden jenom celozrnej chleba s ramou a pila vodu a kojo čaj a malá stejně plakala... 😔 čajík může být udělanej jeden den, ale vypít max. 10 - 20 ml na jeden zátah a to 15 min po kojo, studený jsem jí ho nedávala, měla jsem ho vždy v teplé lázni... 🙂 aspoň jsem to tak vyčetla a jinak na prdíky zkus homeo Chamomilla Vulgaris 5ch, to jediný nám trochu zabírá... 😉

kasyma
6. bře 2010

bocinka díky za radu 🙂 taky jsem se ještě chtěla zeptat jak správně sterilizovat lahev. Já jsem ji celou i s dudlíkem se všim rozebrala ponořila do hrnce a "vařila" cca 5 min. tak doufám,že to stačilo 😵 zvláštní jak jsem v těhu vše pročítala a studovala a teď když došlo na lámání chleba tak jsem úplně gumová 😀

permonik7
6. bře 2010

kasyma: To jsi určitě udělala dostatečně, já to tak prvně dělala taky, ale vadil mi vodní kámen usazený na lahvičce i dudlíku, od té doby jsme sterilizovali v páře a je to ok. Taky jsme to tam nechávali 5minut😉
Taky jsem trpěli na prdíky a díky tomu, že malý byl ve 3 týdnech na operaci, tak po ní nám nařídili dávat před každým kojením sab simplex a máme pokoj. Taky nám doporučili koupit probiotické kapky pro děti, tak je máme a fakt máme po problému😉 A to nás trápily prdíky opravdu hodně moc. Teď nám krásně prdí a ještě se u toho smějě 😵

A čajík nám plive, chce jen prso nebo mlíko z lahvičky 😉
Fakt je to co doktor to názor, mně když propouštěli z porodnice, tak pediatr mi kladl na srdce, že fenyklový čaj budu pít já, nikoli miminko..tak si pak vyberte 😀

Sorry, za ten román 🙂

fender
6. bře 2010

Ahoj, malému dáváme taky, ne přímo fenyklový, ale dětský bylinkový od Lerosu. Když jsem pila já, tak to nepomáhalo. Jinak stejně jak píše bocinka, nikdy ne studený. Pije ho jen když ho bolí bříško, jinak ho nechce - pokud ho to bolí tak vypije na jeden zátah klidně padesátku, pokud mu ho dám když je v pohodě, tak si cucne a nechce ho.

omicek
24. dub 2012

ahoj mam měsíčního chlapečka,koupila jsem mu fenyklový čaj,ale na obalu píšou,že se užívá až od 4let. Tak mi dali v lékarně špatnej nebo je jen jeden a miminkám se dávat může? A jinak jaký dáváte čajík jen tak na žízen?

lucifereeek
25. dub 2012

@omicek tak to určitě není čistě fenyklový, ten se může dávat dítěti od ukončeného 1týdne.