Dáváte kojenému dítěti i fenyklový čaj?

aaabbbc
11. led 2010

ahoj maminy, mám měsíční dítě, dávám mu i k mateřskému mléku fenyklový čaj, je to jediný způsob, kdy se mu zlepší prdíky.... Vypije za den tak 50 ML....

romca13
6. črc 2012

ahojky,, chtěla bych obnovit tuto diskusi,,,, mám 3,5 týdenní miminko a je plně kojené, jen teď přes ta vedra dost často tahá, ,,, zřejmě žízeň, do včera jsem ho častěji přikládala, třeba co hodinu, aby se napil předního mléka na žížu,,, ael dočetla jsem se, že to přední mlíko je hodně na bolení bříška,, a je fakt, že se malej hodně kroutí už několik dní,, dáváma sice espumisan, ale je to pořád stejný,,, tak mi bylo doporučeno kamarádkou dávat po lžičkách fenyklový čaj,, mámekoupený od Sunarky te n granulovaný, udělala jsem ho 1 dcl a dáváme po lžičkách,, je tu taky někdo, kdo dává??? Je na něm uvedeno že se může od ukončeného 1 týdne věku,,,, vím, že doporučení je, že při plně kojeném se nemusí dávat jiné tekutiny,ale ,,,,,,, 🙂 budu ráda za každý názor nebo zkušenost,,,

kachen
6. črc 2012

Mala se narodila loni v cervnu. Kdyz byly velky vedra, tak jsem ji ho davala. Nekdy caj, nekdy prevarenou vodu. Bylo to na doporuceni 2 na sobe nezavislych lekaru. Osobne si myslim, ze pri techto vedrech je naopak vhodny tekutiny doplnovat i jinak, nez jen kojenim. Jestli mu caj zabere na prdiky nevim, s tim zkusenost nemam. @romca13

timbouctou
6. črc 2012

@romca13 jo určitě, to nikdy neškodí v horku, mlíčko je přece jenom husté. Já jsem dokonce dostala vynadáno, že jsem poslechla matku, když tvrdila, že plně kojené dítě vodu navíc nepotřebuje a starší kluk pak ve 4 měsících musel do nemocnice se zánětem ledvin. Sice mu ho způsobila e-coli z plíny, ale kdybych mu dávala víc tekutin, tak prý by se to možná samo vyplavilo dřív, než se to dostalo až do těch ledvin.

dana3262
7. črc 2012

@romca13 ja jsem dávala az po 6.měs. malý byl plně kojeny do uk.9 mes. Před 6.měs jsem nedávala nic ani ve velhych vedrech, ale kojila jsem furt. Snad co hodinu, nekdy i 2x. S tou e-coli je to složitější. Jak píše @ timbouctou "prý...mozna..".

kleopatra35
7. črc 2012

@kachen ahoj...a kolik mohu denně podat malé té vody? včera jsem ji prvně dala přes stříkačku 10ml a ona mi to asi po hodině vyzvracela i s mlékem.

kachen
7. črc 2012

@kleopatra35 Je, to jsem nikdy nemerila. Davala jsem ji to po lzickach. Tak par lzicek asi. Caj jsem udelala do male 125ml flasky, a v prubehu dne ji davala. Fakt jsem to nikdy nezkoumala. Kdyz chtela, tak mela.

olusenka
7. črc 2012

Já nedávám nic jiného, než že plně kojím. Žádné tekutiny. Četla jsem, že se to nedoporučuje, že MM je nejlepší a že stačí. LP mi také říkala, že i ve vedrech MM stačí. A některé děti jsou i na fenyklový čaj alergické. Piju ho já (kojící nebo dětský fenyklový). Na prdíky jsme cvičili nožičkama, dávali často na bříško (měsíční dítě už by mělo být hodinu denně), dávali kapky. Pomůže (proti prdíkům u miminka) vynechat mléko a mléčné výrobky ze stravy kojící matky, když jsou nějaké velké koliky.
A kolik by miminko vypilo čaje, o to méně by se vytvořilo mateřského mléka a to nechci.

timbouctou
7. črc 2012

@olusenka no to je právě názor našich matek, ale v tropických vedrech, na která náš organismus není zvyklý, je dobré dávat i další tekutiny, pokud dítě chce pít hodně často. Samozřejmě, některým miminkům to stačí, ale je potřeba se jejich potřebám přizpůsobit. A navíc, není to pravda, že co miminko vypije čaje, o tolik méně mléka se vytvoří, mimčo si vždycky vytáhne, co potřebuje 😉

timbouctou
7. črc 2012

@dana3262 možná, ale je tu ta šance. Už nikdy nechci být u toho, když mi moje miminko napojují na deset různých hadiček a ještě ho při tom musím držet. Nikdy na to nezapomenu a dělám všechno pro to, aby se nic takového neopakovalo. A to jsem nic nezanedbala, jakmile dostal horečku tak jsme mazali k doktorce a ta nás hned hnala do motola, ale i tak to bylo zlé.

kleopatra35
7. črc 2012

@olusenka no jo, jenže já už jsem z těch prdíků neštastná...když vynechám mléčné výrobky, tak už nevím, co mám jíst....jak vypadala strava v prvních týdnech u Tebe? Já jsem na mrkvi, bramborech a aktiviích či acídech, cokoliv jiného mám strach, abych jí ještě víc neublížila.

scvrcek
7. črc 2012

@romca13 ja davam cajik...mam normalni pytlikovy fenyklovy, je na nem napsany od ukonceneho 1.tydne..a nebo uvarim par seminek fenyklu primo. Podle me je to na zizen pro mimco dobry...

scvrcek
7. črc 2012

@timbouctou taky znam pripad, kdy mesicni mimco v srpnu dostalo zanet ledvin...a taky doktori poradili davat cajiky, ze mliko samo nestaci....nevim, co doktor, to jiny nazor...proste at kazdej dela to, co uzna za nejlepsi 🙂

timbouctou
7. črc 2012

@scvrcek podle mě to je na konkrétním dítěti, kolikrát vidíš, že nepotřebují výrazně víc pít, ale některé děti ano a chtějí pořád prso a pláčou, protože nestačí na uhašení žízně. Myslela jsem, že má pořád hlad, nevěděla jsem, že máme jiný problém. Člověk se prostě pořád učí a děti to s námi musej nějak vydržet 😉

romca13
8. črc 2012

@kachen
@timbouctou
@timbouctou
@dana3262 já ten čaj nemám na prdíky,ale spíš na žížu,,, nechce se mi dávat malýmu prso co půl hodiny,,,mám udělaný 50 ml čajíku, toho granulovanýho od Sunárka,, a dávám jen po malých lžičkách,, denne¨ě ho vypije tak 20-25ml, což myslím, že není moc,, a taky si myslím, že i na prdíky to má něco do sebe,,,

romca13
8. črc 2012

a na žíže'n je opravdu i to přední mlíko,, ale z toh ojsou prý odně právě ta bolení,,,

petrajavor
8. črc 2012

@romca13 my máme dneska 20dní a už od 6dne dáváme každý den aspoň 20ml fenyklového čaje,pomáhá to na bříško a je to dobré i na žízeň,kor když se malý třeba vzteká....doporučila mi jej kamarádka (má 3děti -11,6 a 1rok- všechny narozené v červnu,všechny jsou oki) schválila nám jej i mudr..

romca13
8. črc 2012

@petrajavor Peti, děkuju za info 🙂 mě ho právě taky doporučila kamoška, a opravdu bych řekla, že jak mu dám pár lžiček toho čajíku tak se i uklidní ,,,,,

petrajavor
8. črc 2012

@romca13 jojo já to malému dávala přes prst pomocí stříkačky,teď už krásně saje (máme už i dudlík),tak mu udělám do lahvičky 100ml a nechám jej ať se napije (ale víc jak těch 25ml nevypije) 🙂 hlavně ho pak nebolí bříško..

romca13
8. črc 2012

@petrajavor já mu to právě z lahvičky ¨moc dávat nechci, aby pak chtěl prso,,ale tou lžičkou to zvládáme docela dobře, 🙂

petrajavor
8. črc 2012

@romca13 mám lahvičku co imituje prso a malý se celkem nadře než něco vypije 😉 ale stejně to po chvilce vyplivne stejně jako dudlík 😀 prostě to není maminka a neteče mlíko 😎

olusenka
8. črc 2012

@timbouctou Jak to že to není pravda? Má žízeň. Když mu dám prso, vypije MM a tolik se zase vytvoří zpátky. Když má žízeň a já mu dám místo prsa čaj, zažene žízeň čajem a MM příště vypije méně. To je logické. Názor našich matek je právě dávat čaj. Tchýně mi furt cpe, jak dávala manželovi čaj na 2měsících. Já se kloním k dnešnímu názoru plně kojit do 6 měsíců. Pokud nejde o prdíky ale tekutiny, MM stačí. V létě navíc organismus sám vytváří MM řidší než v zimních měsících.

olusenka
8. črc 2012

@kleopatra35 Tak já jsem "spešl" případ. Nemocná játra, takže jím dietně, zdravě, lehká jídla. Ty mléčné výrobky (acido mléka apod.) mohou být právě příčinou. Navíc má malý atop.ekzém, takže i tam jsem právě v jídle opatrná. Můžeš to pořešit s luthien.k, ta Ti právě nejspíš řekne, že pokud mimi trpí kolikama, může být na vině mléko u matky, co pije atd. Dáváš hodně miminko na bříško? A masáže bříška, teplé na bříško atd. Taky jsme zkoušeli na začátku všechno možné. Pak už to bylo lepší, tak na měsíci. Dávali jsme kapky Bio Gaia. Možná taky pomohly.

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz