Dcera chytila vši. Co zabírá? Máte zkušenost?

lucisa
11. lis 2006

Ahoj holky, máme problém a věřím, že nejsme samy. Podle reakcí mých kamarádek a v lékárně, jsou teď vši prý přemnožené a málokterá školka se jim vyhnula.
Ale k naší věci: asi před měsícem se poprvé ve školce objevily vši. Malou jsem kontrolovala, nic jsme nenašla a abych byla upřímná, ani jsem nevěděla, jak to vlastně vypadá a co mám vůbec ve vlasech hledat 😒
Pak už ve školce nic nebylo a najednou, asi 14 dní zpět, že prý jsou zase vši a našli je i u naší Noemi. Učitelky mi ukázaly,jak to vůbec vypadá a já hned letěla do lékárny. Koupila jsem za 200 kč nějaký maďarský přípravek (název nemůžu napsat, ale klidně pošlu do IP),který se používá jako kondicionér po umytí vlásků a nesmývá se. Pak se vši a hnidy jen mají vyčesat. Pro jistotu se to opakuje ještě 4,7 a 10 den. Nám to v první chvíli pomohlo, ale tento týden jsem je znovu objevila.
Dcera byla jen dva dny ve školce a za další dva dny, tenhle čt je měla. Hned jsem ji umyla a 2x denně vyčesávala ty potvůrky. Druhý den ráno se zase škrábala a opět hnidy a asi 3 samičky. Dnes ráno opět. Už jsem z toho zoufalá, každý den jsem vyprala celou její postýlku, všechny sponky, hřebeny vyvařila, gumičky vyhodila a koupila nové, čepice vyprala. Celá rodina se prohlížíme, nemáme nic, jen Nelča.
Bude to i tím, že má dlouhé vlásky, vážně uvažuji o stříhání, ale jí hned tečou krokodýlí slzičky, že se nechce ostříhat. Je mi jí líto, má už hlavičku celou rozškrábanou, ale nevím co s tím.
Dnes jsme zkusili i jeden babský recept, opláchnout hlavu teplým octem a nechat na hlavě, uvidíme, co to udělá. Existuje prý i nějaký gel.
Jestli máte některá dobrou zkušenost, která zabrala, prosím o radu. Moc děkuji.

mooniickaa
30. zář 2014

Hodně dobrý proti vším je šampon Liquido Forte, syn mi občas přijde ze školy se zavšivenou hlavou, takže jsme bohužel měli možnost vyzkoušet více přípravků a s tímhle jsme byli nejvíce spokojeni. Kromě šamponu obsahuje i sérum a čepku s hřebínkem, takže nic dalšího nemusíte kupovat.

tamarila
30. zář 2014

Mám super tip od kadeřnice na zbavení se hnid. Stačí vlasy pečlivě všechny projet žehličkou na vlasy, a to žádná hnida nepřežije - a bez chemie. Ale vší je potřeba se zbyvit asi jinak..

m_aja
30. zář 2014

U nejstarší dcerky jsem s těma potvůrkama taky bojovala, už jsem vyzkoušela kde co, ale bez úspěchu, za týden byly zpátky, v lékárně jsem nechávala dost peněz. Samozřejmě provádíme prevenci (postel, čepice, oblečení, hřebeny apod.) Nakonec jsem dala na babské rady - smíchám cca 1/3 alpy, 2/3 oleje (obyčejný řepkový) a pár kapek tee tree oleje. Tuto směs dávám do lahvičky s rozstřikovačem, večer nastříkám na suché vlasy, pečlivě od kořínků, pořádně rozetřu na celou délku vlasů a zabalím do šátku, nejlépe ještě pojistit nějakou tenčí čepicí a nechám celou noc působit. Ráno se vlasy pořádně umyjí, i 3x. Pak ještě jako prevenci natřu za ouškama tee tree olejem. Vši se v té směsi udusí, nepřežije žádná, ale hnidy přežijí asi i atomový výbuch a vyčesat se nedají, takže na ty platí jedině ta žehlička a sbírat a sbírat a sbírat.

leenickaa
14. říj 2014

Mě to mluvte, taky jsem utratila plno peněz za přípravky a některé vůbec nepomohly ☹ a peníze v čudu, některé nebyli zrovna nejlevnější a zabraly jen zčásti, tak jsem si říkala, že se zkusím zeptat paní v lékárně co fakt pomáhá, že některé přípravky vůbec nezabraly a že nechci vyhodit zbytečně plno peněz, paní mi doporučila Liquido Forte, které zabralo hnedka a za chvilku jsme jen vyčesávali. Můžu doporučit. Kdyby ani tohle nezabralo, už jsem taky chtěla hledat nějaké babské rady. 🙂

humpio
3. dub 2016

Prosim napiste mi do ip pripravky na vsi co vam zabralo.

milka_81
3. dub 2016

Nám teda pomohl až ortosan (psí šampon) a následné obarvení (jen těmi pytlíčkovými smívacími) šampony.. a to jsem vždy vše prala i v sanytolu a nic... ☹ Tohle a celobytový sanytolový nálet pomohl 😉 😎

sonica
3. dub 2016

ortosan - psi sampon 😉

humpio
3. dub 2016

@sonica orthisan mame a zehlicka na vlasy zabrala.. dnes opakujem a snad bude po..vse peru

lenouch23
1. črc 2017

ahoj maminky, můžu se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s elimaxem ? teď jsem zjistila, že má syn vši, takže musím zítra letět do lékárny a na internetu jsem se dívala, že je dobrý elimax, ale ráda bych názor od někoho, kdo ho má odzkoušený.

soniacer
18. črc 2017
Uživatel soniacer je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od soniacer.

@lenouch23 my jjsme s ním byli spokojení, obě dcery vší zbavil

aaani
18. črc 2017

My jsme chytili vši jednou a byla to hrůza. Ani jsem netušila, že bych za tím hrozným svěděním měla vši hledat, neměla jsem zkušenost.
Nicméně k věci - pomohl nám až Paranit. Jednoznačně doporučuji. Je drahý, ale stojí to za to - muž, já a dcerka jsme si napatlali hlavy (museli jsme koupit 2 balení, mám dlouhatánské vlasy a dcerka taky už trošku delší). Nejlepší je ten, který se dá na půl hodiny na vlasy a pak se smeje. A byl k tomu i šampon Paranit. Takže napatlat pořádně, zabalit, nechat půl hodiny působit, smýt, vyčesat a bylo hotovo. Plus vyprat povlečení a oblečení, které jsme nosili, event. plyšáky, se kterými děti spí a tak. Kolikrát jsem se pak děsila, že další zašimrání jsou zase vši, ale nebyly, byla jsem z toho už vypsychlá 🙂.. Tak hodně štěstí!

soniacer
15. srp 2017
Uživatel soniacer je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od soniacer.

@aaani Nám s tím pomohl zase elimax, řekla bych že patří mězi cenově dostupnější a co se týče složení, tak je rozhodně šetrnější k dětským vláskům než jakýkoliv jiný přípravek

oveckaluky
15. srp 2017

Nejlepší je Arpalit neo - je tedy pro zvířata, ale nedám na něj dopustit. Se starší dcerou jsme bojovaly půl roku, když si přinesla vši, s mladší pak totéž...pak je dotáhla asi v sedmé třídě, zkusili jsme Arpalit, protože doma nic jiného nebylo - po nastříkání asi hodinu jsme vyčesali asi 15 mrtvých, druhý den ráno jsme nastříkali znovu a večer vyčesali asi 3 mrtvé, třetí znovu a už jsme nevyčesali nic - od té doby pak jako když utne. Když je pak přitáhla ze školy i mladší dcera, bylo to totéž, jen to trvalo o den déle...Takže u nás, jak se objeví, jedině Arpalit a do 4-5 dnů nejdéle je po nich, bez složitých a nepříjemných zábalů 😉

kristyna0106
18. zář 2017
Uživatel kristyna0106 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kristyna0106.

toto je hodně diskutabilní téma .. co určitě zavrhuju jsou babské rady, protože ty jsou opravdu k ničemu a vši nezlikvidují.. nejlepší jsou ty přípravky, kterých se dnes prodává fakt hodně, takže je z čeho vybírat, ale zase né všechny účinkují jak mají no :/