Dcera chytila vši. Co zabírá? Máte zkušenost?

lucisa
11. lis 2006

Ahoj holky, máme problém a věřím, že nejsme samy. Podle reakcí mých kamarádek a v lékárně, jsou teď vši prý přemnožené a málokterá školka se jim vyhnula.
Ale k naší věci: asi před měsícem se poprvé ve školce objevily vši. Malou jsem kontrolovala, nic jsme nenašla a abych byla upřímná, ani jsem nevěděla, jak to vlastně vypadá a co mám vůbec ve vlasech hledat 😒
Pak už ve školce nic nebylo a najednou, asi 14 dní zpět, že prý jsou zase vši a našli je i u naší Noemi. Učitelky mi ukázaly,jak to vůbec vypadá a já hned letěla do lékárny. Koupila jsem za 200 kč nějaký maďarský přípravek (název nemůžu napsat, ale klidně pošlu do IP),který se používá jako kondicionér po umytí vlásků a nesmývá se. Pak se vši a hnidy jen mají vyčesat. Pro jistotu se to opakuje ještě 4,7 a 10 den. Nám to v první chvíli pomohlo, ale tento týden jsem je znovu objevila.
Dcera byla jen dva dny ve školce a za další dva dny, tenhle čt je měla. Hned jsem ji umyla a 2x denně vyčesávala ty potvůrky. Druhý den ráno se zase škrábala a opět hnidy a asi 3 samičky. Dnes ráno opět. Už jsem z toho zoufalá, každý den jsem vyprala celou její postýlku, všechny sponky, hřebeny vyvařila, gumičky vyhodila a koupila nové, čepice vyprala. Celá rodina se prohlížíme, nemáme nic, jen Nelča.
Bude to i tím, že má dlouhé vlásky, vážně uvažuji o stříhání, ale jí hned tečou krokodýlí slzičky, že se nechce ostříhat. Je mi jí líto, má už hlavičku celou rozškrábanou, ale nevím co s tím.
Dnes jsme zkusili i jeden babský recept, opláchnout hlavu teplým octem a nechat na hlavě, uvidíme, co to udělá. Existuje prý i nějaký gel.
Jestli máte některá dobrou zkušenost, která zabrala, prosím o radu. Moc děkuji.

pavly
11. lis 2006

ahojky luci
nemam zkusenost s hubenim vsi,ale myslim,ze vic udelat nemuzes a problem je spis v detskem kolektivu.
Ucim ve skole a tak to tam mame take.Jsou tam nektere deti - neustali prechovavaci,od kterych to stale dokola chytaji dalsi deti....v jedne tride s tim bojuji uz 2 roky,stale dokola.Taky nevime,co uz poradit.to by hlavne nesmely chodit do skoly ty deti,ktere je maji-jenze jejich rodice to pochopitelne nevedi a nechteji vedet a kdyz jim jednou hlavu umyji,neudelaji dalsi prevenci- o ktere pises....a tak je to kolotoc.
my muzeme pouze doporucit pravidelne myt hubicimi prostredky a pravidelne procesavat - musi to byt desne umorne,fakt to nezavidim....
nevim,jestli ostrihat vlasky,problem se tim asi nevyresi,jedine se ti to bude lepe vycesavat....

nevim,jake jsou moznosti skolky (ve skole dite kvuli tomu poslat domu nemuzeme),ale pokud by to slo a ja byla ucitelka ve skolce, dala bych si tu praci a kontrolovala detem rano hlavy a se vsema je dal nepustila....maminka,ktera by se musela nekolikrat vratit domu,nemela by hlidani, treba i problemy v praci,ze je stale doma...by si dala rict a prevenci taky zahajila....treba si to predstavuju jednoduse, omlouvam se,ale snad by to tak nejak slo

lucisa
autor
11. lis 2006

hm, a to je zřejmě právě ono.
učitelka mi řekla, když jsme objevily první hnidy asi před 14 dny, že kromě naší dcery je mají další dvě děvčátka, ale u jedné maminka měla údajně říct, že ona v té hlavě nic nevidí a nebude malé umývat hlavu nějakou chemií zbytečně. nevím, jak to dopadlo, ale opravdu stačí přístup jedné takové maminky a je to pořád dokola.
vím jen, že jakmile se objeví vši ve školce, ihned jsou o tom ostatní informováni a ve školce se také vyvařují hřebínky, pere prádlo a pod.
takže je to jen na nás, maminkách. ale když to vidím u své dcery, myslím, že to musí být strašně nepříjemné a nedovedu si přestavit, že bych své dítě nechala trápit a nepomohla ji.

pavly
11. lis 2006

ahojky,
no ja to taky nechapu...ale asi to tak je, taky maji pocit,ze jednou umyt hlavu staci,ale ze je treba to hlidat...atd.nepochopi,
no drzim palce,at se toho brzo zbavite a at vas to nepotka znovu,treba i ve skole...

artep26
13. lis 2006

Ahoj, také máme tento problém. Dcera už sice chodí do 1. třídy ale vši "stihla" od začátku školního roku přinést domů 2x. Investovali jsme při prvním hubení vší 500 Kč,- a teprve 3. výrobek pomohl. Pak je přinesla znovu a od té doby jí myji vlasy tímto přípravkem preventivně 1x za 14 dní. Běžné prostředky, které dříve byly osvědčené dnes na vši bohužel nepůsobí, a ony si pak vesele vegetí v hlavinkách. 😠

peige
18. zář 2007

Vstupuji po dlouhé době do této debaty. Mám za sebou perný den odvšivování, dnes jsem zjistila u malé vši, donesla je ze školky, k tomu doma mám malé mimi a já jsem pořádně nachlazená... 😝 . Takže jsem umývala, prala ... a trochu hudrovala a chtěla jsem se hlavně zeptat, na co se hlavně zamměřit, abych to vše nemusela absolvovat znovu 😖. Díky za rady a vším nezdar!!!

andrysek2
19. zář 2007

ahojik mamci ja se pridamn moje dcerka jela v loni ze skoly kk mori v hlave nemela nic za tri dny nam volala jeji pani ucitelka jestli ji muzou ostihat ze se u ni bjevily csi pak prijela domu a ja myslela ze padnu plna hlava hnid no fuj tak jsem koupila v lekarne mne poradily takovy gel ktery se da do vlaskuu a necha tri dny pusobit tak jsem to udelala a pomohlo to po 4 dnech bylo po vsichh 😀

andrysek2
19. zář 2007

hlky predstavte si ze jak prisla dcerka ze skoly tak mne sdelila ze u nich na skole maji vsi dess doufam ze to nedonese 😝

luzza
19. zář 2007

andrysek, a jak se jmenoval ten gel???

andrysek2
20. zář 2007

ahoj luzza ten gel se jmenuje Jacutin a nam moc pomohl 😀

peige
20. zář 2007

Já jsem použila takovy olej, druhý den po aplikaci jsem vši v hlavně oět našla 😖 , ak jsem aplikovala znova a vypadááá to, že je po nich!!!! 😀

luzza
21. zář 2007

Andrysek-moc děkuju 😉 V lékarně mi nabídli olejový spray Barnys za 280 kč a nějaký šampon za 240 kč. A vešky se po hlavě chlapečkovi procházeli vesele dál ☹ Byla to hruza!!! Trvalo toopravdu dlouho,než jsme se jich zbavili. Tak mám od tebe tip na příští vší sezonu 😀

peige
21. zář 2007

Andrysek: také díky za typ, ale ještě oázka:je to i pro malé děti (4+-)?

andrysek2
23. zář 2007

ahojik mAmci jja davala i moji male dcerce mela neco malo pres rok a nic se ji nestalo 😀

peige
24. zář 2007

Mí v rodině, je snad horší než stěhování apod., ale vypadá to, že už u nás není ani hnidka 😀

sisstin
24. zář 2007

holky..nejhorší je, že se toho zbavíte..ale pak dítka přijdou ze školy či školky znova..já vím, že ve čtvrté třídě jsem se jich nemohla zbavit snad rok 🙄 vždycky je zas někdo dotáhl..a byl to bludnej kruh 😖

andrysek2
25. zář 2007

ahojik peige tak bud rada no uvidis no vcera jsme byli na tridnich schuzkach u anetky a pani ucitelka nam prave sdelila ze mame detem prohlizet hlavy ze jsou ve skole vsiii 😢

cert..ova
25. zář 2007

ahoj holky, je to strašný, my je máme pořád, jelikož na to maminy kašlou, nejhorší je, že mám holky a obě mají dlouhé vlasy a na krátko jít nechtějí, takže strašný, starší jsem už obarvila i vlasy, děs 😝

luzza
25. zář 2007

cert..ova vím,o čem mluvíš.Je spousta dětí,co mají vši téměř celoročně a rodiče na to kašlou.Takové děti jsou pro kolektiv pohroma.I když mám chlapečka,má taky delší vlasy a nechce si je nechat ostříhat.To vybírání hnid je pak katastrofální.Ale mám pro tebe T I P!!! Když se ve třídě objeví vši,umyji malému hlavu dezinfekčním šamponem ORTHOSAN.Ten se vyráběl už kdysi.A je pořád stejně dobrý!Od té doby se vším u nás nelíbí 🙂

cert..ova
25. zář 2007

luzza, ten mi nepomáhá, je to strašný, my máme difusil forte, ale příště zkusím psí šampon, prej to pomáhá

luzza
25. zář 2007

cert..ova,nám zase nepomáhal Difusil.A pokud si řekneš o psí šampon,dají ti ORTHOSAN.Je to boj,já vím 😒 Držím palce! A jestli můžu odbočit...čtu,že čekáš miminko 🙂 S delším odstupem od starších dětiček..podařilo se ti otěhotnět hned?? Mě se to moc nedaří,ale před 10 lety mi to šlo hned 😒

peige
25. zář 2007

Anička je měla ze školky, jedině, že bych je zavlíkla si z porodnice před třemi měsíci 😉, ale oficiálně je tam nikdo předtím neměl 😒, dneska jsem byla s malou na očkování a doktorka, říkala, že to u nás řádí, tak mi doporučila šampón Capissan, je to přírodní a vhodné pro těhulky i kojící, takže preventivně ještě budu aplikovat, proože Anina začala chodit do školky... 😉

luzza: s tím otěhotněním, podruhé nám to dalo taky zabrat 😀, ale pak to vyšlo, problém byl v manžovi .

andrysek2
25. zář 2007

no kdyz je anetka dostala poprve bylo v loni kdyz jela do chorvatska jak uz jsem psala a taky se to svedlo na nasi anetku apritom to donesla jedna jeji spoluzacka ze tridy no des rodina 😀

luzza
25. zář 2007

peige-Capissan vůbec neznám,ani nám ho nikde nenabídli... 😒 Co lékarna,to jiná nabídka.Je asi lepší,když člověk už ví,co přesně si chce koupit! A né nechat to jen na zaměstnancích lékaren. S TÍM OTĚHOTNĚNÍM 😀 -manža ještě zatím nikde nebyl,furt vyčkáváme... nechci na něho tlačit 😒

andrysek2
25. zář 2007

ahoj luzza a uz sis koupila ten gel jak jsem ti psala 😀

andrysek2
26. zář 2007

ahojik mamci 😀

ellii
29. led 2013

Dobrou zkušenost mám z lékárny s Liquidem. Nebyl drahý, tak jsem ho vyzkoušela a teď už aspooň vím, že nic jiného zkoušet nebudu. Překvapilo mě i sérum, protože jsem to v jiném nikdy ani neviděla a krásně vonělo 🙂 Takže spokojenost.

lu777
22. dub 2013

ahoj holky, tak nás to taky postihlo, starší to donesl ze školky.. fuj 😝 😝
jak to je, když jim dneska umyju vlasu Paranitem, vyvařím hřebeny a vyperu čepice, povlečení atd., můžou zítra do školky? vím, že se to musí umýt za týden znova kontrolovat.....
je ještě nějaký sprej, kterým je můžu posprejovat, abych si byla jistá, že se to nevrátí? potřebuju do práce, v pátek byla malá nemocná a v pondělí vši, no mazec......
jak to je se školkou? 😕 ono se můžou vrátit třeba za týden dva stejně, ne? to by ty děti musely být doma měsíc 😕

terkajesterka
22. dub 2013

u nás ve školce vši také byly a myslím, že se neustále vracely. Nakonec tam musely učitelky vyvěsit ceduli, že u koho ráno najdou vši nebo hnidy, tak ho do školky nevezmou, dokud se vši nezbaví. Přistupují k tomu jako k infekční nemoci - když má dítě angínu, tak ho samozřejmě také nepošlete domů. Takhle by se problém opakoval dokolečka a neustále by v kolektivu byl někdo, kdo vši roznáší a nikdy by se jich ve třídě nezbavili.

jajka12
26. kvě 2013

dámy, poprosím o radu - v škôlke u dcérky boli vši, dcére som v hlávke nič nenašla. Boli sme dva týždne na dovolenke, včera sme sa vrátili a dnes som si všimla, že malá má v hlave niečo čo by mohli byť hnidy. Je možné mať hnidy a vši nie ?!?!?! - A hlavne po tak dlhom čase, čo bola v škôlke? A hlava ju vôbec nesvrbí - že by som sa mýlila a mohlo by to byť aj niečo iné ??? Prosím o názory, rady, postrehy...

katerina1212
Odpověď byla odstraněná
Zobraz