Dcera je schopná vypít i litr kakaa denně, je to dobře?

palmolivka
25. čer 2014

Ahojky holky chci se zeptat moje dcera šíleně miluje kakao je schopná vypít i litr denně...co myslíte je to dobře??

nuonuon
25. čer 2014

Tak pokud je to pravé kakao(ne Granko atd.), tak to je naopak zdravé, jde o to, jak moc jí to sladíte a jestli nemá problém s mlékem. Někomu může vadit, zahleňovat, špatné trávení, alergie atd.

curdibilka
25. čer 2014

Kolik je dcerce let? Litr mi přijde dost, ale pokud nemá žádné problémy, proč ne. 🙂 Ale fakt nedávejte sračky typu Granko apod., ale pravé kakao. 🙂

ebsian
25. čer 2014

U nás malá miluje teplé mléko..Ani nemusí být v něm kakao. 🙂 Vypije ale tak půl litru denně a to jen občas. Mimo to stále kojím.

lenka5731
25. čer 2014

Není to dobře už kvůli tomu množství mléka. Krom toho předpokládám, že así dáváte klasické přeslazené granko jako naprostá většina rodičů, kteří dávají dětem kakao. 🙂

simonceli
25. čer 2014

Dcera miluje mleko a kakao, vypije ho taky dost. Kupuju ji radeji bio mleko klasickym krabicovym se vyhybam. Rozhodne si nemyslim, ze je to spatne. Kakao ji delam normalni klasicke obcas granko. Pokud dcera prospiva a nic ji neni, tak bych to neresila. Ale urcite bych resila kvalitu mleka.Ja taky miluju kakao od mala. Navic o mlece he spousta smesnych fam, ktere i v dnesni dobe pretrvavaji a delaji z mleka skodlivou vec. Hlavne fakt si pohlidat kvalitu mleka a zpusob zpracovani.
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/339688-rozdil...

katyxq
25. čer 2014

Jde o to jaké kakao. Určitě v tomhle množství a pravidelnosti nebude vhodné , jak kvůli jednotvárnosti stravy, tak protože je sladké a z kravského mléka (a už vůbec není zdravé z homogenizovaného, UHT - viz https://www.modrykonik.cz/kravske-mleko 😉).

editah222
25. čer 2014

Moje děti jsou naučené na mléko s medem a vypijí asi 400ml denně. Granko už nedávám vůbec, když chtějí kakao tak jim rozpustím 70% čokoládu a přidám mléko a trochu cukru. Já bych asi 1litr mléka denně nedávala, přijde mi to moc. Jsou to děti a ne telátka 😀 Ale to je jen můj názor.

jankadudova
25. čer 2014

Litr mleka s cimkoli je prilis.

dezyre
25. čer 2014

Já zas zastávám názor, že pokud si tělo žádá, tak mu dopřej. Ale taky bych nedávala Granko. To vedle kakaa ani neleželo. Buď kvalitní kakao, anebo jak tu radila jedna paní rozpuštěná hodně procentní čokoláda. Třeba můj syn naopak od sedmi měsíců mléko odmítá. Co jsme přestali kojit, tak si semtam dal sunar, ale to během pár týdnů ustalo, nejedl kaše, jogurty, nic mléčného. Jogurty vzal na milost až po roce a teď ve čtyřech letech opět nic mléčného nejí, ani kravské mléko nepije. My jsme zas takový extrém opak 🙂

sarkar
25. čer 2014

Taky bych tolik nedávala, jak kvůli mléku tak kvůli tomu, co obsahuje Granko a jiná ochucená kakaa a ani obyč. kakao bych nedávala v takovémhle množství...

punky
25. čer 2014

mleko kravske u nas pije jen tatka ja i stepulka ryzove mleko tkze spise jsem zastance co dele dite bude bez mleka,jogurtu atd.tim lepe 😉 co se tyce granka stepanek ho ma jen nekdy 😉moc mu ho nedavame

marecekavendulka
25. čer 2014

jestli je takhel malá,tak by tolik kakaa pít neměla,ale zkus ji dávat sojové mléko a pravé kakao,to by nemělo vadit..

scheetje
25. čer 2014

Pane boze, my jsme vyrostli na granku i mlece a zijem! Co se to posledni dobou deje? Vsechno je spatne co neni bio. Bio, bio, bio a latkovani, jinak prijde apokalypsa 😀 Zenske, vzpamatujte se!

pisisvori
25. čer 2014

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/340172-je-mas...
stejně to bylo před xx lety s vajíčky, stejné to bylo se škodlivostí lepku pro miminka a za pár let (někdy 2 někdy 10) je najednou vše jinak, když ne zcela opačně. Chce to zdravý rozum a žádný extrém. Dcera pije teď spoustu kakaa...asi proto, že ho tělo potřebuje (děti jsou na tohle ještě nezkažené) za2-3 týdny ji to přejde a x měsíců si pravděpodobně na něj ani nevzpomene...takže jí v klidu dej🙂 kolik chce.

regresa
25. čer 2014

nejsem zastancem bio silenstvi ani jinych extremu (prijde mi uhozeny, kdyz zdravy lidi bez jakychkoli problemu vyrazuji ze stravy lepek, laktozu a podobne), ale tolik mleka (pokud jde o kravske - jestli ji delas mleko batoleci, je to v pohode) je opravdu moc. Zatezuje ledviny, lidi, co ho takhle moc piji, maji dost casto ledvinovy kameny...o granku mluvit nebudu, my mame skoro dvouletaka a cukrovinky nedostava zadny, krome zmrzliny a babovky, kolacu a podobne. Ne ze bych ki nechtela doprat, nebo byla absolutne proti cukru...proste si myslim, ze dokud povazuje za dobrotu ovoce, nebudu ji "kazit" chutovy bunky. Zkus ji obas misto dalsi porce kakaa nabidnou jogurt, zakysanku smichanou s oblibenym ovocem, tvrdy syr...mozna ji proste chybi vapnik, rychleji roste, tak ma takovou potrebu mleka 🙂

dzejnyy
25. čer 2014

U nás kakao nepijem (alergie BKM a pravděpodobně i čokoláda tj. i kakao), ale Jonáš si občas vyžádá "kávu". Tak dávám cca 1/2 lžičky Kara (možná ještě míň, spíš aby se to jen obarvilo) do rostlinného mléka (buď kupované např. rýžové, mandlové, oříškové, pohankové, nebo se dají i doma celkem snadno vyrobit a jsou dobrá. Sojovému se vyhýbám(e)).

pejtho
26. čer 2014

U nás se v celé rodině pije kravské mléko - myslím tím, kupované, krabicové, polotučné, trvanlivé. Mám sice možnost brát ze statku kravské, ale vadí mi, jak je tučné, takže ho používám je na vaření - pundinky, krup. kaše...
Jinak starší dcera do roka kojená je od roka na kravském a mladší dcera kojená do 8mi měsíců je od 10tého měsíce také na kravském.
Pijí mi litr denně obě dvě - ale né kakao, ale samotné mléko-ničím neslazené. Přes den studené a večer ho chtějí ohřát.
Konzultovala jsem i s lékařem, protože krom šííílené spotřeby mléka (cca 3litry denně) jsem měla obavy, zda to není přespříliš pro ně.
Doktor mě uklidnil s tím, že pokud k tomu mají dostatek jiných tekutin a pijí, tak v tom nevidí problém 🙂
A co se týče kakao/granko. Tak pravé kakao je asi lepší-dle mě hlavně chuťově 🙂 Ale granko mám doma taky, protože je to raz dva hotové, nic nemusím rozmíchávat a je to hezky sladké 🙂
Ale jak jsem psala-u nás se pije samotné mléko-kakao je spíš pro taťku.

rihapa
26. čer 2014

@scheetje přesně moje řeč!!! 🙂

tkanicka
26. čer 2014

Naše děti zase ujíždějí na tvrdých sýrech a pařených sýrech a vařené zelenině, starší to kolem roka do sebe ládovala snad na kila, jedla i jiné věci, až na výjimky víceméně vše, co dostala. Když jsem se ptala trošku vyděšená doktorky, a popsala jí naši spotřebu sýru, tak se akorát zeptala, co jí jiného, když zjistila, že běžnou stravu (že nejí jen ten sýr), tak řekla, ať to neřeším, že to určitě přejde. No hned to nebylo a dodneška do lednice chodí zásadně na sýr a mladší má tuhle "nemoc" také. Lidé jedí/pijí mléko od pradávna.

ivet1987
26. čer 2014

Já padám 😀 mléko je snad zdravé ne?piju odmalička denně, většinou s grankem a jak jsem vyrostla do krásy 😀 Pokud nemá problémy tak nevidím důvod něco řešit.

hojda
26. čer 2014

Musím reagovat na stále tvrzení, my jsem na to vyrostli a taky jsme zdraví......První argument s tím jak moc jsme všichni zdraví není zase tak úplně jasné.....a druhý Granko (a mnoho dalších jídel), které jsme pily mi jako děti, není to co pijí děti teď. Všude plno přídatných látek, barviv, cukru, aromat, nezdravých tuků.... atd. To jsou věci, které se dříve v takovém množství nepoužívaly.