Děti a alkohol. Jak se k tomu stavíte vy?

elvira
3. led 2011

Tak máme po svátcích a tím i po návštěvách. Jedna věc mě zarazila u poměrně dosti známých: nechali své děti většinou od čtyř let výš "upíjet" alkohol - myslím hlavně pivo, ale také víno a nechávali namáčet prstíky do slivovice a olíznout - to všechno za pobavených úsměvů...
Já jsem to nekomentovala - jsou to jejich děti, ale hýbalo mi to žlučí.
Pro mě je to naprosto nepřípustné.
Jak se k tomu stavíte vy?

marie83
26. led 2011

souhlasím s didi07 my si taky občas dáme sklenku vína a manžel spíš to pivko,ale naše dcera ví že to není nic pro ní!sice to taky manželova rodina zkoušela,ale to jsem si vyřvala nepříjde mi to vůbec normální dávat zkoušet dítěti pivo nebo jiný alkohol na to si časem příjde sama a doufám že to jen tak hned nebude o nic nepříjde!Nejdebilnější výmluva to je na trávení to by mě j.... 😀 Doufám,že Máří jen tak pít nebude za vzor ji budiž přítelkyně tchána 😀

lenkabu
26. led 2011

Dětem nikdy, puberťákovi asi trochu jo,když to bude naprosté tabu tak snáz podlehne zakázanému ovoci někde jinde.Před dětmi pijeme(neopíjíme se), nepřijde mi to špatné, je důležité netabuizovat to,prostě to pití tu je,ale jen pro dospělé. Děti potřebují vidět jak s alkoholem zacházet,není nic špatného na tom když vidí že si máma s tátou dají skleničku a vědí kdy přestat.