Dítě vegetarián. Co na to říkáte?

jankao2
31. bře 2008

co řikate nato když miminko nikdy nebude jist maso???je tady nějaka maminka vegetarianka??

f.nina
3. dub 2008

morusa:já si za svým názorem stojím 🤐

jankao2
autor
3. dub 2008

pro jaber,ja otěhotněla a sem vegetarianka takže co si psala ty je blbost,jo a stema školkama a školama už sou i vegetarianske jidelny ve školach.

jankao2
autor
3. dub 2008

ahoj mangal ja o tym puvodně taky chtěla dyskutovat tak jak jr v uvodni strance vyběr temat tak zadej recepty a tam sem to zadala maminky vegetarianky tak budu rada když tam něčim přispěješ

tommik
3. dub 2008

Všimli jste si také, že když na Modrém koníku vznikne téma a někdo se chce poradit, probrat určité věci, vyměnit si zkušenosti, tak tam vždy "vleze" protistrana a začne přesvědčovat toho dotyčného, že se vlastně chová divně a je skoro blázen 🙂 Kdyby téma znělo Vegeteriánství u dětí ano nebo ne? tak tomu rozumím, ale zatím nikdo na počáteční dotaz neodpověděl, ale známe už hodně názorů, že? 😀 Vím, že má každý nárok se vyjadřovat, ale hodně názorů úplně odbočuje od zamýšleného. Pokud se chcete dohadovat, zda maso ano nebo ne, proč nezaložit příslušné téma? Člověk aby se bál na něco zeptat, pokud to "odbočuje". Pak se na něho tady všichni vrhnou.

mikca
3. dub 2008

tommik přečti si první příspěvek zakladatelky ptá se co na to říkáme že by dítě nemělo mít nikdy maso..tak většina odpovídá k tématu...

tommik
3. dub 2008

Ale téma zní Dítě vegetarián 😀

tommik
3. dub 2008

Já se sem právě podívala, protože mě zajímalo, jak to vypadá, když to dítě je vegetarián. Když se rodiče tak už rozhodli. Moc jsem se toho ale nedočetla 😉 Bohužel. Mohlo to být zajímavé téma. Ale už na 4 straně jsou to jen dohody. Jakmile se začne v poslední době nějaké téma, které vypadá zajímavě, tak se tam jen všichni dohadují a přesvědčují se argumenty. Diskuse nikam nevede a pak už nikdo nemá sílu a téma postupně upadá. Škoda.

jankao2
autor
3. dub 2008

tommik maš pravdu,mě už to taky nebavi to věčne dohadovani.jo a kristi promin ale co ty tady placaš to vubec nema nic společneho s tematem furt o omezovani svobody ty taky zme stranky sve dite omezuješ že ho budeš nutit jist maso než aby si mu rači dala něco zdraveho,dřiv se maso nejedlo v takove miře jak ted,jedlo se jen v neděli protože na něj nebilo a lidi byli zdravi!!když ste takovi zastanci masa tak jeste třeba jen maso a zeleninu vubec a uvydime jak na tym budete zdravotně.a kdybi ste si zviře měli každej den sami zabijet a zpracovat si ho tak se vsadim že polovina zvas by to nedělala,chci jen poprosit JEN MAMINKY VEGETARIANKY na uvodni straně jak je vyber temat běžte na recepty a tam je tama maminky veg.a tam si mužem vyměnovat recepty a skušenosti tady to totiž fakt nema cenu

beranek
3. dub 2008

Původně jsem chtěla k tomuto tématu více přispět, ale bohužel se jedná o téma, které se může zvrhnout k hádkám, proto už toto téma opustím 😒

jankao2
autor
3. dub 2008

tak přispěj na recepty najdi si na hlavni strance,mamky veg.a tam doufam že přispějou jen mamky veg.a ne ti co se chtej hadat

jabber
3. dub 2008

jankao2 - ježiš já nepsala nic o tom, že vegetariánky nemůžou otěhotnět 😕 nebo jak jsi to pochopila. Říkám jen, že když kamarádka (všežravec) nemohla otěhotnět, tak jí dr doporučila jíst víc hovězího masa. Nevím, co je na tom jako za blbost 😕

jabber
3. dub 2008

jinak k tématu - já jsem to pochopila stejně jako mikca a ostatní, otázka zní:

co řikate nato když miminko nikdy nebude jist maso???je tady nějaka maminka vegetarianka??

Já tomu rozumím teda tak, že se očekává i názor protistrany, ale jestli tady měly zaznít jen názory, které to schvalují a vychvalují, tak sorry 😉

jabber
3. dub 2008

beranek - ono každé druhé téma tady na koníku se může zvrhnout v hádku - to je prostě diskuze 😉

tommik
3. dub 2008

Já to zase pochopila jako téma Dítě vegetarián. Druhá část otázky byla Je tady nějaká maminka vegetarianka? Jabber, proč jsi se sem podívala ty? Na téma Dítě vegetarián?

tommik
3. dub 2008

Protože mi není přes 30, nedívám se na diskuse Snažilky po 30, nechci shazovat, tak se nedívám na to, jak se hubne apod. Ale zajímá mě vegetariánství, tak se podívám na téma Dítě vegetarián.

andulkaavetrelec
3. dub 2008

hu, kanibalismus, hu

jabber
3. dub 2008

proč? Protože jsem přesně myslela, že se nějaká maminka nemůže rozhodnout jestli jo nebo ne....že chce znát názory ostatních - a to první otázka taky potvrzuje 😉

tommik
3. dub 2008

Já vím, ale to téma mi příjde jasné. Člověk musí mít motiv otevřít to. Nedomnívám se, že když je někdo vegetarián, tak potřebuje přesvědčovat 😀 Jen aby uměly maminky příjímat i rozhodnutí jiné maminky. Což se mi tak nějak moc nezdálo a přišlo mi, že už některé napadají. A jen jsem napsala, že je to škoda, protože to mohlo být hodně zajímavé téma. Moje dcerka odmítá jíst maso. Hledám jiné možnosti stravování, aby ničím "nestrádala". Nikdo nenapsal konkrétně, co se bude dít, když dítě nebude jíst maso nebo když ho jíst bude. Jen jsou tu různé řeči o "omezování" dítěte apod., což mi příjde zbytečné a nic neříkající. Asi jsem náročnější čtenář diskuzí a pár stránkách mne to už unavuje.

morusa
3. dub 2008

Na recepty kouknu určitě 😉

Jinak mám pocit, že se tu diskutuje a lidi tu říkají svoje názory, mně to teda nijak nevadí..

f.nina: To si klidně stůj, ale je to prostě hloupost založená jen na tvém názoru a pohledu...

jabber
3. dub 2008

tommik - no to je pravda, ale ono z první otázky nějak nevyplývá, že je maminka vegetariál, víš? 🙂

Já zas myslím, že kdyby otázka byla míněná jen maminkám vegetariánkám, tak by takhle asi nezněla, protože odpověď by byla předem jasná, že? 😉

jabber
3. dub 2008

oprava - 😀 vegetarián

tommik
3. dub 2008

To jo 😀 Ale já bych se něco dozvěděla! Takhle do půjde do ztracena. Ale naštěstí jsem se tu alespoň dozvěděla o těch receptech. Takže k něčemu to bylo 🙂

jabber
3. dub 2008

tommik - no jo, to je prostě diskuze na téma 'Dítě vegetarián' 🙂 - já myslím, že je to v pohodě, výměna názorů 🙂

syrael
3. dub 2008

🙂 To je vazne prca...Tommik: tvoje hlaska o tom, ze tam vzdy vleze protistrana me opravdu pobavila. Jen tak pro pripomenuti - toto je DISKUZNI forum!No nic, pekny vecer a nekdy zas "podiskutujem" 😉

f.nina
3. dub 2008

Tommik:Můj syn taky odmítá jíst maso proto jse mu snažím ho nahrazovat sojou která mu kupodivu chutná,ale zatím ji mixuji 😉

tommik
3. dub 2008

f.nina: Díky. Také to dělám. Zkouším i jiné věci. Zatím všechno v pohodě. Přibíváme normálně. Kontroly u doktorky jsou všechny v pořádku.
Syrael: Problém je, že tady se někdy diskutuje až příliš 😉 Prostě za každou cenu přesvědčit. A když už to nejde po dobrém, tak se pak zesměšňuje nebo dělá z matek tyranky, které omezují svobodu apod. Tomu já neříkám diskuse.

f.nina
4. dub 2008

tommik:náš malej maso nechce jíst od samého začátku a taky nemůžu říci že by strádal na váze dokonce má v 9 měsících necelých jedenáct kilo.A taky máme AE což kupodivu tak nedráždí jako norm. maso.Jinak mu taky chutnají ryby ale kuřecí,atd..nesní ani zaboha a to sem se ho snažila oblafnout i tím že jsem to maximálně pomixovala že to fakt nešlo cíťet ale ani toto nepomohlo ☹

verusak87
8. lis 2012

Najde se tady nějaká maminka, co nedává dítěti maso? Zajímalo by mě, jak to děláte se stravováním třeba ve školce. Vyhoví vám, nebo se na vás dívají jak na blázny?

jandl
10. pro 2012

@verusak87 Děti se v jídelnách nestravují.Dokud toho budu schopna,budu vařit.Časem to bude náročnější,protože nejstarší chodí domů později a mladší se doma otočí a spěchají do kroužků.....Preferuji makrobiotiku,ale maso 1-2 týdně so,ne vařím.Malým chutná,větším se nezavděčím. Děti do školky dám jen na ten poslední rok.Exem mě poučil.Dám ve školce jasné požadavky.U nás se to týká sice jen svačinek,ale i ty jsou cukrem vylepšované.Čaj dodám svůj.Oni mají instantní,samosebou slazený.Věřím,že ti,co mají dietní požadavky od lékařů,na ně se tak divně nedívají.Já se snažím pro své děti dělat co umím.

mirriss
14. bře 2013

S tou školkou mě to velice zajímá, je to naše aktuální téma, dcera od září nastupuje. Mě by ani tak v důsledku neavdilo to maso tam, ale spíš to, jak jsou ty jídelníčky šíleně nezdravé. Pomazánky typu z taveného sýra, paštiková, salámová.. 1 kousek ovoce za celý týden a pod.. no je to katastrofa někde. Proto možná budu volit nakonec školku na druhém konci města, kde je ten jídelníček aspoň trochu rozumnější