Do kolika stupňů chodíte ven s kočárkem?

barca28
3. led 2009

Ahoj holky,zajímalo by mě do kolika stupňů chodíte ven s dětma.Máme 9 měsíční dvojčata a byli jsme asi na půl hodinky venku.Dnes je u nás -6.Soused se mi hrozně divil,že jdu s nimi ven,že bych neměla,tak jsem z toho teď nějak rozhozená.Jak to děláte vy?Slyšela jsem,že se nemá do -5,tak ten jeden stupeň snad nehraje roli.

lenkazdenek
3. led 2009

barca,nám říkaly do -5 ale u malých miminek tak nevím jestly to platí i pro starší,ale řekla bych že když jsou namazaný ochraným krémem a dobře oblečený tak není problém

lenerka
3. led 2009

ahoj

tak jak píše Lenča
nám říkala taky naše dětská Dr,že ven ano hlavně na poledne,kdy je nejtepleji
mazat a mazat 😉

kačka se nám narodila v prosinci
a při takových mrazech jako -5 i více jsme ven rozhodně nechodili
a teď,když jsou jí 2roky tak když je takový mráz tak cca na tu hodku
pak už je vymrzlá,vlastně my všichni a jdem domů na čajík

sarinkam
3. led 2009

Holky, já jsem se u prvního děcka nechala zneklidnovat, ze jsem moc dlouho venku či co, no je rozdíl novorozenec a dvouleťák, našemu jsou dva a půl a brázdíme lesy na vozíku co tahaj tažní psi a dnes jsme vyjeli v 13.00 a nyni v 16.57 ješte stále spí pod oknem, v oplocené zahradě co hlídaj ti psi, jezdíme takto skoro denně na několik hodin, ale kdyste videli ty vrstvy 😀 , dvoje oteplovačky, tři zimní budny, moira kuklu , nornal čepici, na to helmu, boty tak velke aby tam mel dvoje ponožky, jo a to nechce rukavice, stejně má ty ruce v těch budnách. Naštestí je spolehlivej co se týká čúrání, tak jenom vytahnem a zatahnem..Když chodíme pěšky-nejvice tak 4 km, tak ho oblékám mnohem míň. Pro první děcko jsem nosila termosku s čajem, ale to jsem teď nějak vypustila a taky jsme živí.

myslím si že je důležité chodit ven pořád a jak se ochlazuje tělo si zvyká a začína fungovat termoregulace. Uvažovala jsem o vyhřívané dečce, ale pak jsem to zavhrla, že počkám až jestli to omarodí. Zatim nic, naposledy marodil v jednom roce týden.

Taky mažem, jezdíme namazaný celá rodina 😀

lena27
3. led 2009

my chodíme ven každý den, teď jen na půl hodiny

ina.b
4. led 2009

My také chodíme každý den, když mrzne, tak alespoň na půl hoďky 😉

ina.b
4. led 2009

Ještě dodatek: chodíme spíš bez kočárku, protože jí do něj málokdy kdostanu 😕

andy21
4. led 2009

mě doktorka říkala do -10C.´kolem poledne, jen ne ve velkým větru....chodíme na hodinu.

gabca1
9. led 2009

Ahojky, tak nevím. Máme tu -10C, na teploměru, který máme na balkoně je -9 stupňů. Chodíte ven i při tak nízkých teplotách? Dííík.

j.a.n.u.s.
9. led 2009

Ja ted nelezu s malou vubec ven...mrazy neresim, ale je tu tak hnusny ovzdusi (Karvina), ze se neda dychat! Inverze-bleee.
Jinak jsme venku aji kdyz prsi... 😉

karot
9. led 2009

Já po nedávné zkušenosti(bylo - 13 C a po 2.hodinách mi Áda tak promrznul na nožkách,že jsme museli s velkým řevem nasednout do nejbližšího MHDčka a jet urychleně domů 😅 -pak mi vytuhnul na 3 hodiny,ale naštěstí z toho neměl žádné jiné následky 😝 ),chodíme ven na pěško a pokud je méně,než -10 C,tak pouze na půlhodiny. 😉
Před rokem to bylo snažší.Pořádně jsem ho nabalila do kombinézy,zamuchlala ho do deky a jelo se. 😎
Teď,když má nohy venku(má punčocháče,ponožky,kožené kotníkové boty s kožešinou a přes nohy deku-stejně je to asi málo ☹ ),tak to člověk těžko odhadne. 😖
Nejhorší je,že Áda si ještě neumí říct,že chce domů,protože je mu zima a podle rukou to nepoznám,protože ty studené nemá nikdy. 😖

karot
9. led 2009

Ještě má zateplené šusťákové kalhoty. 😀

frog
9. led 2009

Já chodím taky max. do -10 a to jen na hodku nejvíc.Při vyšší teplotě bych asi nešla a nebo chodíme jen na čtvrt hodky projít okolo paneláku,aby se malá nadýchala čerstvého vzduchu,okoukla snížek a dětičky jak tady sánkujou a šup do..,ale přes pusinu jí dávám šálku,páč i na mě je toho čerstvého a hlavně ledového vzduchu až až..

kacka.va
9. led 2009

kojenci můžou do -10 st. (a doporučuje se při mrazech tak 20 minut co jsem tak zaregistrovala) tak to dodržujeme, i když někdy se mi nechce ani když je tepleji, ale třeba fouká vítr.

gabca1
9. led 2009

půlhoďky venku jsme zvládli, je bezvětří tak to bylo fajn 😉

anke
9. led 2009

ahoj, nam doktorka rikala do -5 stupnu, pak ze uz to drazdi detem sliznice ... dnes bylo u nas -12st, tak jsme nesli, jinak ano, ale tak na 30-40 minut

dnes v Sama doma rikali, ze pak staci pry mimco oblict a na chvili otevrit dvere na balkon ...

hakanka
10. led 2009

My chodíme 2x denně na dvě hodiny, malý ještě nebyl nemocný, tak doufám, že mu neubližuju. Je po tátovi, nesnáší teplo, miluje chladné počasí. vůbec si nedovedu představit, že bych s ním vydržela celé dny doma (upřímně je to má noční můra). Oblékáme bodyno, termopunčošky, ponožky, kalhoty, 2svetry, kombinézu. Chodí pěšky, nebo jezdí na saních.

amina
14. led 2009

Respektuji, že mimina by neměla jít ven, je-li chladněji než -5 st. C. My už nyní chodíme i při větších mrazech, ale vždy tak na hoďku, max. dvě. Ani mě to totiž venku neba.

patricien
14. led 2009

ahoj barčo , taky nam dr. říkala do -5 , když je dobře dítě oblečené tak je to v pořadku a když je ještě větší zima tak se má dát dečka nebo plínka přez pusinku když je dítě větší a novorozenatum přez boudičku plínku nebo dudlíka pokud ho cumlaj aby nedychali studeny vzduch .
Před 2 měs . sme měli zánět prudušek (chodili jsme na plavání ) a krčař nám naopak doporučil procházky a hodně větrat v bytě a zvlhčovat vzduch ......

jezdíme klidně ven , dávam mu dečku až pod nosánek že mu koukaj jen očíčka . 😀 . a jelikož mě doma v postýlce přez den nespí tak haja zakuklenej v dece cca 2-3 hod na balkoně v kočárku (oblečenej jako když jdem ven) a to nám taky dr.a krčař povolili i v těchto mrazech ......

s 9měs prckama by neměl byt problém když budou dobře oblečený a namazaný 😉

gajda
14. led 2009

ahojky, kdyby jste měly zájem, mrkněte sem http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=154625

mkr
14. led 2009

tak my chodíme ven pořád spíme v kočárku tak musíme, malý jsem koupila nákrčník ten ji vytáhnu až na nos takže koukají jen oči 🙂 jinak nám bylo doporučeno chodit ven taky měla něco s hlasivkama

kejka
15. led 2009

Do -5,protože i když jsou zabalený v kočáru,tak ten studený vzduch dýchají,četla jsem,že i z tohodle může nastydnout 😒 -právě hlasivky,normálně i zápal plic.A hlavně v dolíkách, kde jsou inverze,tak fakt na chvíli,za to nadejchání smradama,to nestojí.
Doktor řekne-chodit ven a hodně větrat,tak at se přestěhuje sem.Venku smrad,jak ve vopičárně.Tady se nedoporučuje s dětma ven-jen minimálně.Zima jak vyšitá. 😠 😠