Do kolika stupňů mínus se smí ven s kojencem?

marguerite
13. lis 2007

Holky nevíte prosím vás některá co je pravdy na tom, že:
S novorozenci a malými dětmi se doporučuje chodit ven do teploty –5°C. Se starším kojencem, je-li teplota do –10°C.

KDyž má Ondrášek 5měsíců...je už starší kojenec? díííky za tipy

andulkaavetrelec
13. lis 2007

novorozenecké období je podle rúzných zdrojů čtyři až šest týdnů
taky mě zajímá, jetli máme po celou zimu jen koukat z okna...

syrael
13. lis 2007

Zensky, pekne drncejte, mima naopak milujou chladno, okud jsou v kocaru zabalena. Co se ochladilo, nemame pres den absolutne zadny problem s uspavanim. Driv jsem nachödila kilometry, nejlepe nekde v poli, aby to pekne drncalo, nez mi usnul. Ted se pekne zabalime, vyjedeme ven na chladny vzduch a Kubik je do 5 minut tuhej....Nechavam ho pak v predsini a kdyz se vzbudi, staci otevrit dvere ven, zahoupat a lomi to dal...

andulkaavetrelec
13. lis 2007

to je pravda, ale mráz?

franti
13. lis 2007

ahojky...no s novorozencem len do -5...to viem urcite, maly sa narodil v lednu, takze nam to niekolkokrat prizvukovali v nemocnici. ale od kolko mesiacov je novorodenec ten starsi novorodenec, tak to neviem... 😅 ale pat mesacne dieta uz asi je starsi.

niega
14. lis 2007

Mno,nejradši bych, aby ty procházky zakázali nejenom v mrazech, ale i za větrného počasí nebo při celodenním dešti 😝 . Ale myslím si, že pobyt na čerstvém vzduchu je pro děti veeeelmi důležitý a že pokud se pětiměsíční mimák dobře zabalí a procházka nebude trvat déle než hodinu, pak bych vyrazila ven i v -15 stupních (ale to u nás na Nymbusku naštěstí nebývá).

sylviiik
14. lis 2007

Niega 😀 Doufám, že Tě potěším, ale četla jsem, že ve větrném počasí se ven chodit nemá 😉 😀 Hrozí zánět středního ucha...
A taky se může stát, že maminka i s kočárkem odletí 😀

marguerite
autor
14. lis 2007

Sylviiku neodletí..drží se poctivě kočárku 😀 😀

pebi
14. lis 2007

ahojky 🙂
já si myslím, že záleží, jak ten konkrétní den vypadá...může být kolem nuly, ale hnusný vlezlý vítr a třeba mlha a nebo sice -8°C, ale krásný sluníčkový den. a to rozhodně bych ven šla (mluvím za sebe, Anetka má 3,5 měsíce)
každopádně máme teplý fusak a miminkovský krém proti mrazu na pusinku 😉

barke
14. lis 2007

Miminkovský krém proti mrazu ? Mám nějaký mezery 😕 , to je přímo určený proti mrazu ?

pebi
14. lis 2007

jasně, nesmí obsahovat vodu, ta by na pusince zmrzla, zeptej se v lékárně 🙂

barke
14. lis 2007

Dík 🙂

jusnina
14. lis 2007

naše doktorka říkala, že stačí Infadolan. My máme krém od Altermedu, dnes ho zkusím prvně.

dominica
14. lis 2007

aj Nivea má krém proti chladu a vetru na tváričku, volá sa Wind & Wetter creme a je aj hypoalergénny. U nás stojí okolo 100 Sk, takže baby - u vás o niečo lacnejšie 🙂

bambulik
14. lis 2007

nejlepší krém do mrazu je dle rady Infadolan a prý se smí s kočárkem ven do -5

dominica
14. lis 2007

baby, myslíte Infadolan masť na regeneráciu pokožky? Alebo je to nejaká iná masť, lebo ja mám doma Infadolan masť k regeneraci kuže a základ je biely vosk, tuk z ovčej vlny a biela vazelína.

katako
14. lis 2007

Infadolan nám doporučovali už v porodnici, sice ne do mrazu - bylo to v létě, ale máme zbytek doma, tak ozkoušíme. Mažu ho malému i na prdelku. Navíc je levnější než Nivea. 🙂 Akorát v něm jsou i nějaké léčivé složky a nevím, zda to tam není zbytečně navíc.

ildik
14. lis 2007

ahoj, ja myslim, ze do -5 to plati jen v sestinedeli. My jezdime celou zimu na hory, tak nebudeme vyrazet jen za vanice. A slysela jsem, ze dobry je krem od Weledy proti chladu.

niega
14. lis 2007

Sylviiik: 😀 Když on je malej chráněnej boudičkou, tak si myslím, že ani ten vichr jemu nevadí (a mě to mímo bohužel neřeší). A když hodně fičí, vydám se směrem proti větru. Pak ale nastane problém, jak se vrátit domů 😀 😀 ...

K těm krémům - Infadolan je super, stačí ale i mast leniens z lékárny 😉 .

martik28
14. lis 2007

Ahoj, k těm krémům.. nám lékárník doporučil zimní krém od firmy ALTERMED. Je bezvadnej ... (50g stálo 138Kč, to jde.. myslím, že vydží celou zimu). Malá má po něm pak doma tak úžasně heboučké tvářičky🙂 V zavírání jsou kuličky co chrastí, to se jí líbí, trochu jí tím odpoutám pozornost, nerada se totiž maže (měji jsme vyrážku a několikrát denně mazali..) Na netu jsem našla, že tato firma dělá i krémy na zadeček, ale v lékárnách ho zatím nemohu sehnat...

draga
14. lis 2007

holky díky za téma zrovna jsem přemýšlela čím budu Dálu mazat na procházky někdy ven prostě musíme přece nebudeme celou zimu dřepět doma a je pravda, když je sníh, sluníčko tak ani těch -15 není tak špatnejch takže nakušu do lékárny a něco koupím dle doporučení 😉

musko
14. lis 2007

Do -5 st, max do -10 st. Tam ani nejde o zimu a jej vplyv na pokožku miminka, ale o ten chladný vzduch, čo dýchajú. Majú krátke dýchacie cesti, vzduch sa dostatočne neohreje a može vzniknúť tzv. chemický - toxický zápal dých. ciest, príp. zápal pľúc... Takže preto 😉

musko
14. lis 2007

A ešte som zabudla - najlepšia je obyčajná klasická biela vazelína, čo sa používa ako základ do robených mastí - aj pre mimi aj pre mamky - pusa nepopraská 😉

paolin
14. lis 2007

pokud nemrzne, tak v klidu na prochazku. mimco by nemelo dychat pusou. mazani je jasny pri jakemkoliv pocasi.

marguerite
autor
14. lis 2007

Holky moc díky za názory...na krémy od Altermedu a Nivei jsem četla jen samé dobré zkušenosti a vazelínu doma máme taky.

jana.1
14. lis 2007

já se ptala mudry, čím mazat a ona mi dala vzorek Sudocremu, tak vyzkouším.. prý to právě neobsahuje vodu..
http://www.lekarna.cz/sudocrem-125g/
no tady čtu jen to, že je to zinková mast.. tak já nevím..
na letáku je, že je vhodný pro děti s citlivou pokožkou i alergiky, vytváří ochranný film a zajišťuje nějakou pětinásobnou ochranu 😒 😖 😀 😀 😀 chi.. no a jinak, že je pro každodenní ošetření zadečku..

markeeta
14. lis 2007

Myslim, ze to je relativni, kazda z vas kdyz si rekne, ze je hnusny pocasi, ze by ani psa nevyhnal, tak preci ani to dite nedate ven 🙂 .
My zijeme hoooodne na severu, ale ve skutecnosti tady moc mrazy nemame. to v Cecha je hnusnejsi zima
taky pouzivam ochrany krem na pokozku

JAK DLOUHO NECHAT DITE SPINKAT VENKU? Natascha to miluje a kdyz spinka dlouho, tak ji dam do chodby a necham otevrene dvere, nechci ji rusit rozbalovanim.

mate takovou tu sit pres kocar, prijde mi to fajnproti vetru, jeste sem to neporidila. mame jen plastenku s dirou

musko: to je zajimava teorie, ty pracujes ve zdravotnictvi?

kyri
14. lis 2007

... no, já bych teda řekla, že přírodní krémy se včelím voskem nebo lanolinem jsou lepší, než vazelína, ta kůži dusí, protože je z ropy 😝 😝

musko
14. lis 2007

Na včelí vosk može byt alergia.... Ten lanolín je fajn.

franti
14. lis 2007

musko...uplny suhlas...super si to vysvetlila tym studenym vzduchom 🙂