Excipial U Lipolotio. Používáte na miminko?

nikka.vo
14. říj 2008

Ahoj, přečetla jsem si u nás v tématu (květen 07) , že jedné mamince doktor nedoporučil používat tělové mléko Excipial U Lipolotio na dítě mladší 3-4 let, hledala jsem na netu a tam jsem si v jedné on-line poradně přečetla to samé 😕 Mohl by kůži podráždit, protože obsahuje 4% ureu (močovinu), hodí se proto k promazávání kůže až větších dětí. 😕 Já docela koukám, protože nám ho kdysi doktorka doporučila a to byly synovi asi jen 2 měsíce. Já ho teď zase koupila pro sestřinu novorozenou holčičku 😕 Tak by mě zajímalo, zda vám tohle mléka taky doporučil lékař? 🙂

Díky, Veronika

jabber
18. říj 2008

aponchie - ono asi většině lidí (i dětí) to nedělá nic, protože naprostá většina to chválí 😉 Já jsem na tuhle informaci o tom dlouhodobým používání narazila několikrát, když měla dcera AE a trávila jsem hodiny, možná spíš dny, hledáním informací na netu 🙂

jabber
18. říj 2008

Jinak já teď malou promazávám Leniens a super 🙂

romcatko
18. říj 2008

mě to doporučila líkařka na malou teď na zimu, ikdyž nemá žádnou extra suchou kůži. ale říkala, abychom to střídali s dětským krémem od hipp nebo nivei. Tak doufám, že to bude ok.

zdenikm
4. lis 2008

ahoj, dneska mi krém napsala pro mojí pětiměsíční holčičku, protože má atopický ekzém. Takže mi nezbývá než věřit

agnesska
4. lis 2008

ahoj,používala jsem ho u starší dcery,když byla miminko na atopický exém a super výsledek,ale dlouhodobě nebo na zdravou pokožku bych ho nemazala 😉

berynka
4. lis 2008

Já excipialku pro malou taky používám... po koupání. Nemažu jí teda nijak moc. Malá extra suchou kůži nemá, ale po té hnusné městské vodě se jí dost vysušuje a ten Excipial je na to fajn.

andy80
4. lis 2008

Ahoj, excipialku používám na syna už od narození. Tenkrát mi jí poradila dětská MUDra, když měl malý atopický exem, který jsme zdolali, ale měl po tom a má do dneška vždycky v zimě strašně suchou pusinku. Tak poctivě mažeme do dneška. Na malou zatím používám klasický olejíček Aviril s Azulenem a naprostá spokojenost.

gabka32
4. lis 2008

ahoj, já používám od stejné firmy Balmandol olej - vždycky do koupání a pak už nemažu. naštěstí zatím žádný problém nemáme.

jabber
4. lis 2008

jojo, taky používáme olejíček do koupání a pak už nemažem 🙂
To je strašný, kolik těch dětí s ekzémem je 😒 😔

agnesska
4. lis 2008

já zase na Sárinku používám linola fett olbat a taky nemažu-používali jsme to i na nedonošence na jipu,tak tomu věřim 😉

andy80
4. lis 2008

Jo je to hrozný ten AE, ale u syna jsme ho zdolali během půl roku docházení na kožní kliniku do Motola. Tam nás exému zbavili, za což jim moc, moc, moc děkuju. Já ho měla jako malá taky, ale bojovala jsem s ním do 6ti let od narození. Teď po dětech se mi vrátil, ale není to nic hrozného. Dceři se to zatím ťuk, ťuk vyhnulo.

jabber
4. lis 2008

agnesska - my střídáme Linolu, Balmandol a Balneum Hermal - ale po Balmandolu je nejmastnější 🙂

andy - my se ho už taky zbavili - 5 měsíců homeopatické léčby 🙂. Je to bomba, když to zmizí 😵

agnesska
4. lis 2008

jabber 😉
my už ho taky dávno nemáme,jen se děsím toho,že se třeba s pubertou vrátí,jako to bylo u mě... ☹

andy80
5. lis 2008

agnesska: mě se vrátil po porodech, ale ne v tak hrozný míře

radka.m.
5. lis 2008

jabber-můžeš mi prosím tě hodit nějaký odkaz o tom dlouhodobým používání,my ho totiž používáme taky a doted jsem o tom,že by se to nemělo používat nic neslyšela,tak bych se ráda na to mrkla,abych teda nedělala něco špatně,protože podle doktorů se vším určitě řídit nemůžu,protože co doktor,to názor.dík

barusha
5. lis 2008

Ahoj holky,tak my Excipial používali v nemocnici na děti od narození a nikdy nebyl žádný problém nebyl. Spíš naopak - na vysušenou dětskou pokožku byl jako samet...
Nicméně já měla v plánu začít s Niveou, tak nám absolutně nevyhovovala, takže mám celou řadu SebaMed a super.

andy80
5. lis 2008

barusha: jo, SebaMed jsem používala při Jiříkovi, taky naprostá spokojenost

berynka
5. lis 2008

Holky, jak píšete o SebaMedu, tak já ho pro malou taky používala. Hodně dlouho krém na zadek proti opruzeninám a taky tělové mléko. Jednou jsem jí tím namazala obličej a to byla teda chyba ☹ . Docela jí to podráždilo. Ale na tělíčko v pohodě.

barusha
5. lis 2008

berynka:Tak to koukám,já tím malýho mažu od hlavy až k patě 🙂 Jen ten zklidňující masážní olej nedávám na obličej, protože to píší v letáku.Ale jinak celá řada skvělá!

timbouctou
5. lis 2008

ahojda, my dostali Excipial dnes, malý má na zádíčkách a bříšku úplně takové vysušené fleky, včera se mu to tam rozlezlo, doktorka naše mi řekla, že tohle a pak nějaký koupelový olej.
SebaMed máme šampon, ale nepoužíváme, Alexovi se z toho zahnisaly oči

petule.h
6. lis 2008

používám ten oranžový od doby, co malém zjistili alergii na čokoládu a začal mít hrubou kůži...navíc oba mají suchou pleť, takže mažu po koupání, každopádně seba med je taky ok, ale excipial je lepší..
oleje nesnáším

radka.m.
7. lis 2008

hm,tak jsem napsala jabber,jestli mi hodí nějaký ten odkaz,že excipial škodí a nic nenapsala,tak nevím,nevím,jestli nějaký odkaz vůbec je? ☹

jabber
7. lis 2008

radka - nevím, jestli se mi to podaří znova najít, protože už je to přes rok, co jsem se na to přes x jiných stránek někde doklikala, když jsem trávila na netu dny a noci kvůli dceřinýmu AE, ale zkusím to 😉. Šlo ale hlavně o malé děti, že je ta močovina v tom obsažená může časem dráždit

jabber
7. lis 2008

radka - odkaz je, ale nemám ho uložený, protože jsme Lipolotio nepoužívali, takže mě to zas tak moc nezajímalo. Zkusím to pohledat 😉

radka.m.
7. lis 2008

jé,tak moc děkuji,budu moc ráda,když něco dohledáš.docela mně takové věci zajímají,protože jak jsem psala,co si člověk sám nevypátrá,to mu doktoři neřeknou,dík.

jabber
7. lis 2008

radka - no jasně a hlavně jeden řekne tohle a druhý něco jinýho, každý asi doporučuje podle svých zkušeností s pacienty. Já ale vždycky radši věřím těm, kteří nevidí užívání všeho jako bezproblémové a v pohodě 🙂 . To je jak s kortikoidama a koneckonců i s tou Lovelou - někteří doktoři ti jí na ekzém doporučí a někteří (jako naše mudra) řekne ať to okamžitě vyhodím a nakonec se ukáže, že měla pravdu

radka.m.
7. lis 2008

s tou lovelou teda já osobně nemám dobré zkušenosti.

jabber
7. lis 2008

no jo, no, nakonec si člověk musí stejně vyzkoušet všechno sám 😖