Excipial U Lipolotio. Používáte na miminko?

nikka.vo
14. říj 2008

Ahoj, přečetla jsem si u nás v tématu (květen 07) , že jedné mamince doktor nedoporučil používat tělové mléko Excipial U Lipolotio na dítě mladší 3-4 let, hledala jsem na netu a tam jsem si v jedné on-line poradně přečetla to samé 😕 Mohl by kůži podráždit, protože obsahuje 4% ureu (močovinu), hodí se proto k promazávání kůže až větších dětí. 😕 Já docela koukám, protože nám ho kdysi doktorka doporučila a to byly synovi asi jen 2 měsíce. Já ho teď zase koupila pro sestřinu novorozenou holčičku 😕 Tak by mě zajímalo, zda vám tohle mléka taky doporučil lékař? 🙂

Díky, Veronika

ketka
14. říj 2008

Ahoj Veru, nám ho doktorka taky doporučila, když bylo malýmu tak cca 2 měsíce, možná míň, páč měl suchou a pupínkatou kůži na obličejíku......byl to ten slabší, oranžovej, ten silnější je tušim červenej.....používáme ho občas doteď a v pohodě 😉
Tak snad kdyby to bylo nevhodný, tak by to dětská doktorka věděla 😕

babalala
14. říj 2008

Myslím, že záleží na indikaci - píšou na něm, že je na EXTRÉMNĚ vysušenou pokožku. Takže bych ho používala jen u ekzému, rozhodně ne na jen trochu vysušené tvářičky nebo dokonce preventivně, na to radši nějaký rostlinný olejíček.

nikka.vo
autor
14. říj 2008

No nám ho mudra předepsala na exem, kde ta kůže byla hodně suchá,ale mohla dodat, že ho tím jinak nemám mazat 😕 Ale v té on line poradně ho ta lékařka ani na ten exem nedoporučila.

vojtisek2007
14. říj 2008

tak mi ho máme taky od miminka -a dokonce jsme tím mazali i takové ty žluté šupinky na ve vláskách - na doporučení dr.

paolin
15. říj 2008

ja ho taky mam na kluky. doporucila obvodacka a dve kozni. a to vic, nez primo detske kremy. 😕

kijonkova.k
15. říj 2008

Já jsem ho koupila v pondšlí.Malá měla od 2 měsíců ekzém,kolem 4.se jí to ztrtilo,ale teď se jí začaly dělat taková suchá místa-jakoby lišajky.Vím,že mně taky hodně pomohl,když jsem měla hodně vysušenou kůži,tak ho teď používám i na malou.Ještě existuje Excipial U Hydro lotio,ten má jen 10%urei,ale není tak mastný. 🙂

papaya
15. říj 2008

Já ho měla za mlada (tak od 10ti let) na exem a na raubíře mi ho dr taky doporučila (i když jsem ho nepoužila). Jako divný to ale je,že se to defakto na exematickou pokožku doporučuje přímo kožním doktorem,spousta rodičů to používá a nakonec se objeví informace,že to pro ty děti není vůbec vhodný 😨 Navíc si myslím,že by to měl hlavně výrobce uvádět v u toho krému,pokud by to byla pravda.

kristi
15. říj 2008

nikko, my ho taky mely, kdyz mela mala hodne suchou kuzi....ve cca pul roce. Ted se s nim obcas maznu ja

jabber
15. říj 2008

Pokud nemá dítě nějaký problém s kůží, tak bych ho nepoužívala. Na promazávání miminka bych použila kokosový nebo olivový olej. Četla jsem, že se Excipial nemá ani používat dlouhodobě.

mikca
15. říj 2008

naša malá ho dostala ve 4 měsících když měla suchou kůži tak to byl super..ale pak se jí udělal ekzém a mudra nám řekla že ho máme na to použít, ale jak měla už tu kůžičku zarudlou tak jí to pěkně pálilo právě kvůli té močovině...takže na suchou jo, ale na souchou a zarudlou už ne 🙂

mircka
15. říj 2008

Ahojky, malej ho dostal v cca 5-6-ti týdnech. Spolu s libobasi. Měl šíleně vysušenou pokožku a seborický exém. Doporučila ho i kožní (napsala ho hromadu do zásoby). Řekla bych, že je super - malému pomohl a pomohl i mě, když jsem měla z vody šíleně vysušený ruce a běžný krém na ruce nepomáhal. 😉
Jinak malého mažu excipialem a ničím jiným - co nejméně kosmetiky a když mažu něčímjiným, tak nepomáhá a kůže je suchá.

nikka.vo
autor
15. říj 2008

mircka, na té on line poradně doporučovala paní doktorka místo excipialu myslim právě Libobasi 😉

Já syna nemažu preventivně, to jsem dělala prvních pár týdnu a pak se mi osypal, tak my doktorka říkala že není třeba, že se naopak ty pory zanesou. A je to ještě horší. Mažu ho jen když se mu někde objeví nějaká vyrážka a ta je pak vysušená. Ale tentokrát musim k doktorce, protože to po excipialu nemizí. 😖

akzeret1
15. říj 2008

ahoj my mažem expošem od 4.měsíců,co malý zjistili at.exem,každé ráno a večer,pořádně ji promazávám,doporučila nám ho dětská a bez problémů,ted ho akorát střídam s obyč.modrou indulonou taky doporučená od dr. a v pohodě 😉

makcupikcu83
15. říj 2008

ahojky, my ho máme taky na doporučení dr. asi od 1,5 měsíce, mazali jsme ho na tvářičky a moc to nepomáhalo, malej je měl celý červený a suchý, teď mažu modrou indulonou a tvářičky má pěkný 😀 😉

anke
15. říj 2008

ahoj, my mazeme Excipialem - si uz nevzpominam od kdy, ale tak asi od 6ti tydnu ... mel hodne moc vysusenou kuzi a protoze mame s manzelem oba ekzem,tak jsme najeli na ten Excipial ... kuze se hodne zlepsila, tak jsme presli na Hydrolotio (sedy), jinak jsme mazali cervenym 1x denne ... neosypal se, mazeme pravidelne kazdy vecer, detska to vi a nic nerikala, alergolozka me dokonce pochvalila, ze jsme udelali vse, aby se ekzem neprojevil ... po Indulone se nam ted naopak oprudil na zadecku ... Excipial jsme zacali, kdyz se objevila seborea, a presli s tim na cele telo ...
na rozjety ekzem bych to ale taky nedavala, protoze ja ho mam ted na rukach a kdyz to tim napatlam, tak to akorat pali a zcervena ... na suchou kuzi ale supr

anke
15. říj 2008

nevidim v navodu nic o prerusovani lecby ani o nevhodnosti pro kojence

Charakteristika
Kožní přípravky Excipial U jsou určeny k ochraně a ošetřování pokožky.
Zlepšují a normalizují její stav hydratací a tvorbou přirozeného
ochranného filmu z lipidů. Tím vyhlazují její drsný povrch a napomáhají
jí udržovat si svou elasticitu a odolnost proti vnějším vlivům.

Kdy se lék používá?
Oba přípravky jsou vhodné speciálně pro velkoplošné použití k ochraně
a ošetřování citlivé nebo mírně podrážděné kůže. Excipial U Hydrolotio je
určen pro normální až mírně suchý typ kůže. Excipital U Lipolotio
pro suchou až velmi suchou kůži a jako podpůrný prostředek při kožních
onemocněních, jejichž důsledkem je vysušená pokožka. Oba přípravky jsou
vhodné k doplňkové místní léčbě kožních onemocnění silně účinnými kožními
přípravky, kterou určí lékař (např. za dne Excipital U, na noc přípravky
s obsahem kortikoidů) a k péči o pokožku při doléčování kožních
onemocnění.
Oba přípravky mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových
skupin, mohou se používat i v době těhotenství a kojení.

Samozrejme tam pisou,ze se muze vyskytnout precitlivelost na kyselinu mocovou, a to se ma hned konzultovat s lekarem a prerusit uzivani. Muze se stat, ja jsem se osypala po Balneum Hermal - olej do koupele primo doporuceny alergolozkou. Kuze je svina a kazdy reaguje na neco jineho.
A uz mlcim.

kijonkova.k
15. říj 2008

Sakra,tak teď nevím,jestli mám malou mazat.Udělaly se jí takové suché místa i přes to,že mažu už pěkně dlouhou dobu indulonou,ale aby ji to teda tím excipialem nepálilo. ☹

anke
15. říj 2008

kijo: pokud ji to vylozene nemokva, ale je to jen suche, tak ji to palit nebude ... muzes zkusit otestovat na malem kousku a kdyz ji to nezarudne nebo nebude nastvana, tak to bude ok ... na tu suchou kuzi fakt doporucuju, Dadovi se udelal hodne suchy flek po navleceni puncochacku z ne100% bavlny a do 3. tydnu mu to po mazani zmizelo

kijonkova.k
15. říj 2008

Jo,má to jen suché a trošku červené.Mažu ji od včerejška a zatim v poho,ale přece.Ještě mám doma taky Excipial mast s mandlovým olejem,tak zkusím ty flíčky přetřít na noc i tím.Už jsem si myslela,že se nám ekzém ztratil a jsme v poho a teď tohle.Ale je pravda,že mně se taky vždycky na podzim zhorší kůže a to nejsem atopik ☹

anke
15. říj 2008

kijo: ja atopik jsem a reaguju na zmeny teplot, resp. na pokles, takze ted je to fakt humus ... tak preju, at se to brzy zlepsi ...

jabber
15. říj 2008

Ten Excipial se nemá dlouhodobě používat právě kvůli té močovině, protože je agresivní a kůži malých dětí dráždí. Takže mazat Excipialem preventivně ani náhodou 😉. Na suchou kůži nebo ekzém je fajn, ale i tak by se měl používat nárazově 😉

monina8
15. říj 2008

Ahojky,mam klucinu 3mesice,ma taky suchou kuzi,tak mi doktorka napsala lotion,mazu 2krat denne a opravdu pomaha,hmm kdybych to vedela driv nekupovala bych krem od Avene,ktery nic moc 🙂

monina8
15. říj 2008

Asi bych taky nepouzivala dlouhodobe,to radeji najit nejakou vhodnou kosmetiku,myslim,ze tohle je proste jen lecivo.

kijonkova.k
16. říj 2008

anke:moc děkuju

Holky a nezkoušely jste Excipial mast s mandlovým olejem?Tam je psané,že je vhodný zvlášť pro dětskou pokožku již od novorozeneckého věku.Já jsem ho kupovala v létě,když se malé ekzém vysel,ale to bylo na prd.Teď jsem ho vytáhla a zdá se,že bude fajn.neobsahuje vodu ani močovinu,je fakt hodně mastný.Je to 100g mast,stojí asi stejně jako to lotio. 🙂

anke
16. říj 2008

My teda pouzivame dlouhodobe a jak prestaneme, sucha kuze se vrati ... tak ja nevim, zkousela jsem na sobe ruzne kosmetiky, ale vysledek nic moc ... ale lecivo to kazdopadne je, o tom zadna

petra.vavra
16. říj 2008

taky používáme, když se vyskytne problém...jinak jí udělám odvar z otrub, naleju do vany a druhý den jsme bez probémů 🙂

aponchie
18. říj 2008

pouzivali sme ho od narozeni a zadnej problem..na vsem je napsane upozorneni jako v USA treba(nedavat kocku do mikrovlnky)a mame kuzi jako alabastr od narozeni zadnej flicek zadne suche mista nic zato svagrova experimentovala s tema mastickama na atopicky ekzem(ikdyz jeji mala nebyla atopik)a akorat si zavarila mala mela fleky na zadech obliceji krku 🙂 a neni pravda,ze excipial je jen lecivej a nemel by se dlouhodobe,ja osobne ho mam dlouhodobe asi 7let a nic mi neni ,ale to je jak u vseho ..proste jednou za cas se to ma menit aby nevznikla rezistence urcite to nevypali fleky na kuzi a nezpusobi ekzem 😀

jabber
18. říj 2008

aponchie - ty ho používáš dlouhodobě 7 let, ale kolik ti je, že? 😀 Já jsem psala, že je agresívní pro kůži malých dětí 😝 😀, to jsou zkušenosti lékařů, to jsem si já nevymyslela 😉

aponchie
18. říj 2008

ja nejsem mimino ,ale mala ho ma od narozeni a nic ji nni a ma skoro 4roky a stridame to s niveou a jeste hydrolotiem

anke
18. říj 2008

holky, jenom doporucuju pokud uz maji mrnata tu kuzi dobrou, ale mazat se musi dal - tak to Hydrolotio ... je to slabsi a nam to dost vyhovuje
a fakt detska alergolozka nase (z oddeleni ve fakultni nemocnici) nemela s Lipolotiem zadny problem ... nerikam, ze ma nebo nema pravdu stejne jako ti dalsi doktori, jen pridavam jako jeden z nazoru do hry