Háčkované hračky - vyprat, než je dám miminku?

niheb
19. črc 2019

Ahoj, moc se mi líbí nápad s těmi háčkovanými chobotničkami pro nedonošené děti, a nejsem sice zručná tak, abych jich vyrobila spoustu, ale hodně nad tím přemýšlím 🙂 Protože sama miminko čekám, napadlo mě, že bych vyrobila i pro něj/pro ni, ale tak mě napadlo, jestli bych pak chobotničku neměla nějak vyprat? Nebo třeba šoupnout do mrazáku? Předpokládám, že ty v porodnicích nějak sterilizují, než je mrňouskům dají... a i když náš prcek bude donošený, nerada bych mu na cucání šupla hned něco špinavého... (počítám, že u nás velmi brzy bude následovat fáze "kolena od trávy a hlína v puse", ale o úplně čerstvé mimčo se trochu bojím...) 🙂

malytlustyhroch
19. črc 2019

Ja jsem hackovane hracky, co jsme dostali pro mimino, normalne vyprala v pracce a nicemu to neublizilo, spis me desilo, ze nemam kontrolu nad tim materialem a barvami na tom...

veronikaveronikaveronika
19. črc 2019

Najdi si

https://www.youtube.com/watch?v=Kh2hZih3YRk


Není to nic těžkého, pokud jsi alespoň trochu zručná 🙃😉 já si je dělala taky a dělala jsem je i pár kamarádům 🙃 výplň je duté vlákno co je v polštářích 😉 a bavlnka je 100% bavlna, takže na pračku v pohodě 😉 Prodávají i bezpečnostní ocicka v galanteriich😉 já si je koupila a ještě nepoužila. Ale ty musí taky držet v pračce 😉

mku
19. črc 2019

@niheb my ho dostali v nemocnici pri hospitalizaci ve 3m a nenapadlo me teda ptat se na sterilizaci pripadne to prat... detem uplne sterilni prostredi neprospiva, pokud tam je nejaka necistota tak to zase takova hruza nebude 😉 malemu jsou ted dva roky, chobotnicku vozi v kocarku a nikdy jsem ji neprala a extra jeta neni... ale ja nemam ani dite nijak moc ozuzlavajici veci takze nebyl duvod resit jestli to prat nebo ne

priefi
19. črc 2019

@niheb ahoj, nase mrne tuto chobotnicku dostalo jako darek od porodky pri narozeni. Neprala jsem, avsak po case jsme byli na grilovacce a od znamych pes se po hracce vrhl... no a ro uz jsem nevahala a supla do pracky, protoze clovek nikdy nevi, co ma pes v papule (zejmena na zubech) a prani a susicku prezila bez ujmy 😉

merope
19. črc 2019

@mku Tak v nemocnici se dost bojí - problém jsou ty nemocniční bakterie.

Jinak já dostala jednu na neonatologii, tu měl v inkubátoru a neřešila jsem. Druhou dostal od kamarádky a té jsem se ptala, zda je či není praná - a ona ji vyprala, jinak bych ji vyprala já.

niheb
autor
20. črc 2019

Tak, jednu jsem vyrobila, tak uvidíme, šupnu ji do pračky 🙂 Jestli vydrží, dostane ji prcek, až se dostane na svět 🙂 Děkuju za tipy a rady! Nejsem nijak extra zručná, ale s mateřskou jsem dostala nějakou potřebu se trochu manuálně vyřádit... 😀