Hormon. mast Elocom na exém. Jak dlouho tím dítě mazat?

vefa
14. led 2009

Ahojky, kožní nám napsala na atopický exém tuhle kortikosteroidní mast. Prý při krátkodobém používání se nemůže nic stát, tak se prý nemám ničeho obávat, je fakt že jsem ho tím jednou natřela a hodně to pomáhá, ale nevím co je krátkodobé...jak dlouho jste tím dítě mazali? Případně jaké s tím máte zkušenosti?

amina
14. led 2009

Občas, max. dva dny po sobě večer máznu, když je třeba. Když to zprůměruji, tak to proběhne dvakrát do měsíce. Ale nemůžu si ji vynachválit, fličky hned mizí.

vrtule83
14. led 2009

Já na elokom také nemohu dát dopustit, tím dlouhodobým co vím se myslí týdny vkuse. Ale moc dobře zabírá, takže nám vždy stačilo máznout 2x denně max 2-3 dny.

zutom2
15. led 2009

Naše doktorka nám říkala 10 dníí pak přestat.......a na kožním zas jen 2-3 dny používat kortikosteroidní masti a kortikoidy......co doktor to jiný názor........a jáá už jsem takové masti zavrhla pomůžou nám jen na tu chvíli co se maže.....a pak se to zas objeví a jeto ještě horší..........

vefa
autor
15. led 2009

tak já jsem mu to teda mázla jednou odpoledne a večer už to neměl červené, ale jen takové růžové flíčky,tak už mu to raděj dávat nebudu a budu ho promazávat jinou mastí nebo indulonou, tak snad to zmizí....

pipisek
15. led 2009

určitě stačí tak 2 dny za sebou, fakt déle ne...ještě si dovolím poradit...já vymáčknu do dlaně třeba Indulonu nebo Lipobasy a do toho přidám jen malinko Elocomu a prstem v dlani promíchám.. Takhle potřebuju daleko menší množství Elocomu a jelikož samotný vysušuje, tak se postižená kůže i hezky promastí

bucenka
17. led 2009

Dobrý večer,tak s Elocomem mám zkušenosi jen já ,synovi píše dr.na tvářičku Pimafucort a pak máme dělanou mast na tělíčko,ale jsou taky super....ale dr.asi ví co dělá...

danuska24
30. led 2009

Liek sa aplikuje zvyčajne v dávke 1x denne. Liek sa nanáša v tenkej vrstve priamo na postihnuté miesto, pričom zanechať užívanie sa odporúča až 3-5 dní po vymiznutí všetkých príznakov. Liečba nemá presiahnuť 2-3 týždne (obzvlášť u detí), potrebná je pravidelná lekárska kontrola.

vefa
autor
31. led 2009

Danuska díky, já jsem se právě bála, mazat ho tím i když už to má skoro celé ztracené...ještě má pár malinkých flíčků,teré nám opět po něčem vyskočily, ale nevím jestli ho tím mám ještě máznout, když je to jen takové občas...

vuvuzela1
17. bře 2013

@zutom2 presne tak ja ho uz pouzivam dlhe roky a najprv som mala exem len okolo nosu a teraz sa objavili skvrnky uz aj na cele je to mast kedy sa rychlo zbavis cervenych skvrn ale len na kratky cas takze sa snazim najst vhodnejsi pripravok bez kortikoidov ( no bohuzial mam ho stale zatial po ruke¨) 😒teraz napriklad mi odporucil kamarat konopnu mast a musim si zaklopat ze to zatial funguje 🙂skvrnky pomalinky stratia cervenu farbua supinky a pekne odlupnu

miskulin
15. zář 2015

Dobry den, chci se zeptat jestli si mam koupit tento krem elokom. Mam atopicky ekzem na rukach a na krku a chci se toho zbavit. 😉 diky