Hypermanganové koupele u novorozence. Máte zkušenost?

8sd9
11. srp 2013

Maminky prosím Vás, v ponděli 5.8. se nám narodil prcek, a hned se mu udělala vyrážka na hrudníčku i na zádech trošku..v porodnici mi nejdřív říkali, že to nic není že je reakce na vnější prostředí, ale v pátek když nás pouštěli tak řekli ať malého koupu v hypermanganu... Takže dnes to bude čtvrtá koupel, ale přijde mi že se to vůbec nezlepšuje, spíš že má pokožku dost vysušenou...máte někdo podobnou zkušenost, pomohl Vám hypermangan? A za jak dlouho jste viděli účinek??? Děkuju moc

anina32
11. srp 2013

Malej měl taky zezacatku vyrážku, byla to reakce na vnější prostředí. Nic jsem na to nepoužívala, ani hypermangan a do měsíce to zmizelo samo😉

laja64
11. srp 2013

Mi se malá narodila loni koncem května, byly horka a na obličeji a sem tam ppo zádech sejí udělaly pupínky..Dr poradila koupele v hypermaganu ( jen ať je ta voda slabě růžová ) . malou jsem v tom koupala co druhý den, a tvářičku jsem obtírala vatovými tamponky namočenými v tom roztoku hypermanganu. Za 7 dní byl pokoj. Je pravda že hypermangan vysušuje, ale není problém chvíli po koupeli promazat tělíčko olejíčkem 🙂 I teď když už má malá přes rok, a sem tam se oprudí ( to se sice stalo jen cca 3x) ale i tak... Tak okoupu v hyparmanganu, za dva dny zase a je klid 🙂

laja64
11. srp 2013

Každopádně když se ti zdá, že se to ani trochu nezlepšilo, zajdi za Dr, určitě ti něco poradí 🙂

arrowka
11. srp 2013

Malá měla taky vyrážku, v porodnici taky říkali, že je to normální a že je to reakce na vnější prostředí. Když je to teda normální, nechápu, proč by se s tím mělo něco dělat a ještě to koupat v hypermanganu. 😕 Nic jsem s tím nedělala a vyrážka je pryč. K čemu jsou postupy, kdy nejdřív něco vysuším, abych to pak musela promazat?

diniki
11. srp 2013

Já nemám ten hypermangan ráda. Hrůza, že řeknou malé množství (jinak to může i leptat), ale co je malé množství? Nikče každopádně nepomáhal. Šla bych také raději za doktorkou, ať vymyslí něco jiného. Zkoušeli jste obyčejný bepanthen? Tím se snad nic nemůže zkazit, ale stejně bych to raději konzultovala s doktorkou.

adenka84
11. srp 2013

@8sd9 my v něm také po narození koupali... a i též doma... jen na něj pozor.. stačí vážně maličko..jen pár zrníček na špičičku lžičky... no to, že jste suchý.. je normální..jeho vlastnost je právě veliké vysušování... koupej v něm ob den..a mazej olejíčekm.. a nebo si kup v lékárně krém Leciderm.. pordávají i tělové mlíčko.. ten nám tuze moc pomohl.. je určený vyloženě pro kojence.. hlavně se velkým obloukem vyhni dětské kosmetice Johson Baby.. největší sračka co na trhu může být... před ním nás varovali už v porodnici... super dětská komsetika je také Bubchen.. ta je úplně nej a používáme spolu s Lecidermem jen tu..
měli jsme dlouho stejný problém jako vy.. novorozenecká vyrážka,. pak vysušená pokožka, pak nás trápili pro změnu potničky.. dalo dost práce než jsem vychytala co nám vyhovuje a hlavně pomáhá...

veronikaka
11. srp 2013

@8sd9 Druhorozenou jsem taky měla hodně vyrážkovou, ale hypermangan jsem nepoužívala. Na vše Linolu (krém, šampón, olej do koupele) a olivový olej. Věkem se to zlepšilo. Naší doktorce absolutně důvěřuju, ale přiznám se, že jsem i párkrát dala na rady v lékárně a tam měli větší přehled.

kacka.va
12. srp 2013

mně to přijde nesmysl, když mají vyrážku a suchou kůži, abych jí ještě vysušovala hypermanganem. nám doktorka doporučila, pokud chci, že mám mazat mastičkami, ale ne na olejové bázi, ale na bázi vody, aby ten olej zbytečně mimču nezaplácával póry v kůži

8sd9
autor
13. srp 2013

tyyy jo, co clovek to nazor 🙂 Kazdopadne Vam vsem dekuju maminky... vcera nam pan doktor rekl ze hypermangan je na dlouhy lokte a ze moc nepomaha a poradil nam Nizoral sampon... tak snad nam pomuze to.